Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Brodnicy

 

Nawigacja

2015/16

 • 2 kwietnia 2021r.

  Kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Szczególnym dniem jest 2 kwietnia obchodzony jako Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu (Światowy Dzień Świadomości Autyzmu). 

  Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2007 r., aby zwrócić uwagę społeczeństwa na potrzeby i problemy osób dotkniętych autyzmem. Święto to ma na celu propagowania wiedzy o tym zaburzeniu. 

  Znakiem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski. Barwa ta symbolizuje ich nadzieję na lepsze życie w społeczeństwie. Uczniowie klasy Va w ramach akcji „Polska na niebiesko” uczestniczyli w lekcji godziny wychowawczej poświęconej tematowi autyzmu oraz wykonali plakaty. 

  E. Kłos

 • 29 marca 2021 r.

   

  Biblioteka szkolna ogłasza wyniki szkolnego konkursu czytelniczego zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

   

  Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac od uczniów. Serdecznie za wszystkie dziękujemy. Dzieci zaprojektowały ilustracje między innymi do książek: „Zwierzęta chronione w Polsce”,  „Ptaki jezior i rzek”,  „Zwierzęta świata”, „Płazy i gady”, „Owady wokół nas”, „Pies – mój przyjaciel”, „Opowiadania o zwierzętach”, „Franklin i przyjaciele”,  „Gang Słodziaków”,„Król Lew” „Zaczarowana zagroda”, „Tajemniczy ogród”, „Odwagi zajączku”, „ O psie, który jeździł koleją”, „Spotkania z przyrodą”, „Atlas owadów polskich”.

   

  Zwycięzcami szkolnego konkursu czytelniczego Zaprojektuj ilustrację do książki o zwierzętach” zostali:

   

  Amelia Kasprzak – 1b

  Laura Kasprzak - 1b

  Zuzanna Kęsicka – 1b

  Oliwia Jabłońska - 3b

  Bartosz Gerka – 3c

  Oliwia Kotowska – 3c

  Maja Stachowiak – 3c

  Hubert Gółkowski – 4a

  Patryk Jajkowski - 4a

  Aleksandra Jastrzembska – 4a

  Lena Kucińska - 4a

  Krzysztof Nocuń – 4a

  Wiktoria Bednarczyk – 4b

  Iga Jabłońska - 4b

  Maja Lewandowska - 4b

  Oskar Otrębski - 4b

  Lena Rudzińska - 4b

  Franciszek Zembrzycki – 4b

  Antonina Damszel - 5a

  Nadia Kalisz – 5a

  Jakub Truszczyński - 6a

  Weronika Puc - 7a

  Weronika Przeczewska - 7e

  Amelia Uździńska – 7e

                                                                                 Gratulujemy!

                                                                                                                           Komisja konkursu:

  M. Połyńczuk

  R. Gabryszewski

  I. Koźmińska

  M. Pucek

  G. Wiercińska 

  M. Połyńczuk 

 • 21 marca 2021r.

  21 marca – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

  21 marca to ważna data! To również nie przypadek, że Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa obchodzimy właśnie 21 marca, ponieważ wada ta polega na tym, że w 21 parze chromosomów osoby te, zamiast dwóch, mają trzy chromosomy. Dzień osób z zespołem Downa inaczej nazywany Dniem Kolorowej Skarpetki stał się pretekstem do podejmowania rozmów z uczniami  na temat tego jak jesteśmy różnorodni. Wychowawcy zwracali uwagę na  postawy tolerancji, otwartości, życzliwości i zrozumienia, które zawsze powinny towarzyszyć uczniom naszej szkoły w kontaktach z rówieśnikami.

  Uczniowie klas I – III przyłączyli się do obchodów Dnia Kolorowej Skarpetki już w piątek – 19 marca i wykonali prace plastyczne prezentujące dwie różne kolorowe skarpetki będące symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakimi borykają się osoby z tym zaburzeniem.     

  Dzień kolorowej skarpetki już od kilku lat na stałe zapisał się w kalendarzu ważnych obchodów w naszej  szkole.

   

                                                                                                            Barbara Rochon

 • 19 marca 2021r.

   „O czym mówi przyroda wiosną?” – spotkanie zdalne uczniów klas czwartych 

  z Panią Basią, edukatorką z Rudy 

  Uczniowie klasy 4a i 4b już w piątek, 19 marca poszukiwały wiosny ☺. Brali udział w zdalnej lekcji online na platformie Teams „O czym mówi przyroda wiosną”. Oznaki wiosny, budzące się do życia kwiaty, zwierzęta, w tym nazwy przylatujących wiosną ptaków oraz wiele ciekawostek o ich życiu, przybliżyła nam Pani Basia, edukatorka Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Zagadki i zadania utrwaliły nam zdobytą wiedzę i potwierdziły, że wiele wiemy o przyrodzie wiosną… Pani Basi serdecznie dziękujemy za miłe, bardzo pouczające spotkanie. 

  Spójrzcie na zdjęcia, nasi uczniowie zamienili się w ten dzień w…. zwierzątka ☺ 

  Brawa i gratulacje za kreatywne pomysły i wspólną zabawę. 

  M. Pucek

 • 18 marca 2021r.

   

   OLEK WITKOWSKI, UCZEŃ KLASY 7A SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W BRODNICY LAUREATEM KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z GEOGRAFII

   

  Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych zmagań, w jakich mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych. Organizowane są z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie, prezentujących rozległą wiedzę w tym zakresie, wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych, niestandardowych zadań problemowych. Zdobycie tytułu laureata uprawnia Olka do najwyższej oceny klasyfikacyjnej z geografii na koniec roku, zwalnia z egzaminu ósmoklasisty z wybranego dodatkowego przedmiotu (obowiązek w 2022 roku) oraz daje pierwszeństwo w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. 

  Olek, poza zainteresowaniem geografią, jest pracowitym, ambitnym uczniem o wyjątkowej aktywności i talencie, również sportowym. Dzięki dobrej organizacji czasu, wsparciu rodziców oraz nauczycieli i dyrekcji szkoły, potrafił pogodzić swoje obowiązki. 

  Gratulacje dla Olka, to sukces ale…. „Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego co robisz”. (Pele)

  Olek przygotowywał się do konkursu pod kierunkiem Pani Marzeny Pucek. 

 • 15-20 marca 2021r.

  „Zdrowo jem, więcej wiem.” Pierwsze zadanie zostało wykonane! Uczniowie klasy 2a własnoręcznie stworzonym wehikułem czasu przenieśli się do starożytnego Egiptu, by posłuchać o ogromnych piramidach. Zdobyli wiedzę o zasadach zdrowego odżywiania wykorzystując schemat „Piramidy zdrowia” . W trakcie klasowego konkursu wyłoniono najpiękniejsze piramidy. Uczniowie samodzielnie przygotowali zdrowe posiłki. Zabawa była świetna !

  M. Lewandowska

 • 15-20 marca 2021r.

  W dniach 15- 20 marca realizowaliśmy projekt ,, Tydzień mózgu " Uczniowie brali udział w wykładach, warsztatach, grach dydaktycznych.Uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę m.in. na tematy: ,, Skąd się bierze smak",,Jak to się dzieje,że widzimy świat w 3D",, Czy dźwięki mogą być kolorowe",,Jakie są relacje między mózgiem a świadomością czy emocjami" W ramach projektu uczniowie ,,gimnastykowali swój umysl" rozwiązując zagadki w wirtualnych escape roomach a pasjonaci wiedzy z klas siodmych wykonali okolicznosciowe lapbooki. Nauczyciele brali udział w cyklu wykładów zorganizowanych przez wyższe uczelnie. To był niezwykle fascynujący Tydzień.

  J. Liżewska

 • 17-19 marca 2021r.

  W dniach 17, 18 i 19 marca 2021 roku w naszej szkole odbyły się próbne egzaminy ósmoklasisty według następującego harmonogramu:

  17 marca – godz. 9:00 – język polski – czas trwania 120 minut; dla uczniów z dostosowaniami – 180 minut.

  18 marca – godz. 9:00 – matematyka – czas trwania 100 minut; dla uczniów z dostosowaniami – 150 minut.

  19 marca – godz. 9:00 – język obcy (angielski) – czas pisania – 90 minut; dla uczniów z dostosowaniami – 135 minut.

   

  Tegoroczne próbne egzaminy ósmoklasisty w naszej szkole odbyły się w formie stacjonarnej z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego z uwagi na pandemię COVID – 19.

   

  Egzaminy miały formę testu diagnostycznego, dzięki któremu uczniowie mogli  sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności, ale także zobaczyć jakie zasady i procedury obowiązują podczas egzaminów. Dowiedzą się, które wiadomości i umiejętności opanowali w stopniu zadowalającym, a które wymagają jeszcze doskonalenia.

  Arkusze egzaminacyjne na próbne egzaminy ósmoklasisty zostały przygotowane w oparciu w wymagania egzaminacyjne, które będę obowiązywać na egzaminach maju tego roku.

   

                                                                                                                        Barbara Rochon

 • 17 marca 2021r.

  Szkolna Grupa „Persone Climatiche - Klimatyczni Ludzie”, na bieżąco działa i realizuje kolejne pomysły. Już wkrótce pojawią się efekty pracy ale i propozycje konkursów, zadania oraz refleksyjne filmiki. Pamiętajmy, to od naszej świadomości zależy, jakie będą konsekwencje związane ze zmianą klimatu. Nasze działania mają niewątpliwie pozytywny wpływ na ochronę środowiska przyrodniczego. Młodzież ma moc sprawczą! Tymczasem, w ramach Projektu „1Planet4All - Razem dla klimatu!”, nasza liderka Karolina Lewandowska z klasy 7e, otrzymała Dyplom Uznania za przygotowanie scenariusza „Przepraszam Ziemio” oraz ekologiczną koszulkę. Mamy nadzieję, że scenariusz doczeka się „żywego” teatralnego przedstawienie z udziałem naszych uczniów. Zachęcamy do zapisania się w szeregi Grupy „Persone Climatiche - Klimatyczni Ludzie” Pytania możecie kierować pod email: lewandowska.karolina07@gmail.com lub w wiadomości prywatnej oraz zapraszamy do śledzenia strony facebookowej Grupy.

  M. Pucek

 • 15-21 marca 2021r.

  Uczniowie klas 1 – 3 włączyli się aktywnie w obchody Tygodnia Mózgu (15.03 – 21.03.2021r.). Realizowali wiele projektów, a jednym z nich były ćwiczenia gimnastyki mózgu.

  Dzieci poznały ćwiczenia, które w łatwy sposób:

  - poprawiają synchronizację i współpracę półkul mózgowych,

  - poprawiają koordynację całego ciała,

  - poprawiają funkcjonowanie całego umysłu, a więc, między innymi, koncentrację i pamięć,

  - zwiększają motywację do nauki i dodają energii do nauki i zabawy.

   

  Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały, pod kierunkiem pedagoga szkolnego, wybrane ćwiczenia gimnastyki mózgu, takie jak między innymi: leniwe ósemki, rysowanie oburącz, ćwiczenia naprzemienne, sowa, słoń, kapturek myśliciela i pozycja Dennisona.

   

  Ćwiczenia gimnastyki mózgu dostarczyły dzieciom dużo dobrej zabawy i radości.

   

                                                                                                                        Barbara Rochon

 • 15-19 marca 2021r.

  Tydzień Mózgu z Młynem Wiedzy.  Biblioteka szkolna zachęca do wzięcia udziału w akcji i zaprasza Czytelników po książki o tej tematyce!

   

  Czym się zajmuje mózg?


  Co jeść, aby mózg dobrze pracował?


  W jaki sposób mózg przekazuje informacje naszemu ciału?


  Poznaj odpowiedzi na te i wiele innych ciekawych pytań!

  Seria Moje ciało to:
  -wprowadzenie do nauki o ludzkim ciele,
  -trudne zagadnienia opisane prostym i zrozumiałym językiem,
  -mnóstwo wspaniałych fotografii,
  -rady dla rodziców i wychowawców.

   

          Szkolna książnica jest zasobna w wiele publikacji o tematyce związanej z anatomią i rozwojem człowieka oraz funkcjonowaniem ludzkiego organizmu. Książki te stanowią uzupełnienie wiedzy zdobytej na zajęciach lekcyjnych. Zachęcamy do wypożyczania bogato ilustrowanych książek, atlasów, albumów oraz encyklopedii.

  M. Połyńczuk

 • 8 marca 2021r.

  8 marca tuż tuż..

  Ten filmik to niespodzianka dla wszystkich Pań małych i dużych z okazji ich święta, przygotowany przez uczniów klas 6b i 7e z życzeniami przyjemnego odbioru.

  K.B. Baśkiewicz, R. Gabryszewski

 • 3 marca 2021r.

  SZUKAMY MŁODYCH TALENTÓW – szkolna akcja biblioteczna

   

   

     hasło miesiąca:

      Zdrowy Styl Życia

   

  SZUKAMY MŁODYCH TALENTÓW  -

  szkolna akcja biblioteczna

   

  Uczniowie nagrodzeni w marcu:

   

  Oliwia Jabłońska – 3b

  Oliwier Kosiński – 3b

  Nikola Kowalska - 3b

  Miłosz Augustynowicz – 3c

  Daniel Heberlej – 5a

  Nadia Kalisz – 5a

  Oliwia Warachowska – 5a

  Sara Małkiewicz - 6c

                                                                                    

                                           SERDECZNIE GRATULUJEMY!

                                                                                              

          Wielu nauczycieli naszej szkoły bierze udział w akcjach promujących zdrowie. To zagadnienie jest w obecnej sytuacji bardzo ważne. Biblioteka szkolna uczestniczy w realizacji szkolnych programów i projektów prozdrowotnych. Organizuje akcje, promuje książki na temat zdrowego stylu życia oraz zachęca uczniów, nauczycieli i rodziców do korzystania z tych publikacji. W tym miesiącu doceniliśmy kolejne dzieci za wykonanie ciekawych i oryginalnych prac podczas zajęć szkolnych dotyczących Zdrowego Stylu Życia.

                                                                                                                                                                                                                             M. Połyńczuk

   

 • 2 marca 2021r.

   Zaproszenie dla uczniów klas I-VIII do udziału w szkolnym konkursie czytelniczym z okazji

  Międzynarodowego Dnia KSIĄŻKI dla Dzieci

   

   

   

   

    Cele konkursu:

  - promocja czytelnictwa i nowości wydawniczych,

  - rozwijanie aktywności artystycznej uczniów,

  - zachęcenie dzieci do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły.   

             

        Warunki uczestnictwa  w konkursie, czyli co trzeba zrobić?

   

       Zadaniem do wykonania jest zaprojektowanie ilustracji do książki o zwierzętach w dowolnej technice plastycznej (rysunek, malunek, wyklejanka, wycinanka, itp.). Na wykonanej samodzielnie ilustracji musi znajdować się wizerunek zwierzątka związanego z treścią książki, do jakiej jest zrobiony.

   

       Gotową pracę należy przesłać do biblioteki szkolnej pocztą e-mail  pod adres: bibliosp1@wp.pl

  do 29 marca  2021 r. Proszę podać tytuł książki, do której jest wykonana ilustracja oraz swoje imię i nazwisko.

   

   Na zwycięzców czekają dyplomy i nagrody!

   

   Zapraszamy do udziału!

   Biblioteka szkolna

   

                                                                                                                      M. Połyńczuk

 • 19 lutego 2021r.

  Przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie klasy 5 A brali udział w projekcie szkolnym „Owoce i warzywa w Polsce i na świecie. Jem i mam moc do pracy”. Na lekcjach godziny wychowawczej poznawali owoce i warzywa z różnych stron świata, następnie musieli zgromadzić jak najwięcej informacji związanych z wybranym przez siebie produktem i przedstawić w dowolnej formie jego pochodzenie, właściwości odżywcze oraz wygląd. Etapem końcowym było zrobienie zdrowej potrawy walentynkowej z wykorzystaniem owoców lub warzyw. Wszystkim uczniom biorącym udział w projekcie dziękujemy. Jedzmy owoce i warzywa!

                                                                                                                                    E.Kłos

 • 18 lutego 2021r.

  Uczniowie naszej szkoły nieustannie zaskakują nas swoją kreatywnością oraz pomysłowością. ​ Na lekcji techniki wykonali obrazy techniką String art. Na kolejnej lekcji dzieci "dają plastikowi drugie życie", wykorzystali ponownie butelki i wykonali But Świąteczny. Tworzą ciekawe i twórcze kanapki. Na adres e-mail autora podręcznika "Jak to działa?" - Lech Łabecki zostały wysłane prace uczniów. Autor w swoim komentarzu do prac napisał "...bardzo ciekawe i ładnie wykonane prace przez dzieci...." Wszystkim uczniom składamy gratulacje!!!

  J. Stożyńska

 • 16 lutego 2021 r.

   

  SZUKAMY MŁODYCH TALENTÓW – szkolna akcja biblioteczna

   

  To przychodzi nagle. Widzisz coś po raz pierwszy i od razu wiesz, że znalazłeś ZAINTERESOWANIE. Jakby ktoś przekręcił klucz w zamku. Albo po raz pierwszy zakochał się.” 

  S. King

   

        Biblioteka szkolna nagrodziła kolejnych uczniów w szkolnej akcji „Szukamy Młodych Talentów”. Tym razem tematyka oscylowała wokół zagadnienia popularnego wśród dzieci, czyli Walentynek – święta miłości i  przyjaźni.   

       

                               Uczniowie nagrodzeni w lutym:

   

  hasło miesiąca: Prezent na Walentynki

  Jakub Leszczyński – 6a

  Błażej Cendrowski – 6b

                                                                    Piotr Tymczak - 6d                                                                   

   

  M. Połyńczuk

 • 12 lutego 2021r.

  Lubić kogoś i być lubianym, to najcenniejsza rzecz na świecie”. Tak celebrowali dziś to uczucie uczniowie klas 1-3. Jak przystało na święto Walentynek-królował kolor czerwony. Było wiele radości, życzliwości, upominków i słodkości. Nie zabrakło poczty walentynkowej, co jest tradycją naszej szkoły. Wszyscy z uśmiechem w dziecięcym nastroju spędzili ten dzień.

  K. W. Baśkiewicz

 • 11 lutego 2021r.

  Tłusty czwartek połączony z dniem fajnej, śmiesznej fryzury.

  K. W. Baśkiewicz

 • 10 lutego 2021r.

  SZUKAMY MŁODYCH TALENTÓW – szkolna akcja biblioteczna

   

   hasło miesiąca:

  Zima, zima biała, pada, pada śnieg...

   

  SZUKAMY MŁODYCH TALENTÓW  -

  szkolna akcja biblioteczna

   

  Uczniowie nagrodzeni w lutym:

  hasło miesiąca: Zima, zima biała…

   

  Lena Kalisz - 3a

  Julia Staniszewska - 3a

  Aleksandra Wiadro – 3a

                                                                                  

                                           SERDECZNIE GRATULUJEMY!

                                                                                              

      Biblioteka szkolna prowadzi akcję szkolną „Szukamy Młodych Talentów”. Jest to okazja dla dzieci do rozwijania umiejętności manualnych, w tym plastycznymi i poszerzenia  swoich zainteresowań. Wyszukując dzieła uczniów do dodatkowego nagrodzenia zwracamy uwagę na pomysłowość, oryginalność, staranność pracy.

                                                                                                                                                                                                       M. Połyńczuk

strona: