Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Brodnicy

 

Nawigacja

2015/16

 • 1 października 2020r.

  Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

   

  „Kochajmy książki, które są duszą szkół. Martwe są bowiem szkoły, których nie ożywiają książki”.

                                                                                                                                                 J. A. Kamieński

   

     Od wielu lat na całym świecie w październiku obchodzone jest Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Miesiąc Bibliotek Szkolnych to okazja do przypomnienia bardzo ważnej roli tej instytucji kulturalno-oświatowej oraz książki w rozwoju dzieci i młodzieży. Celem akcji jest też zwrócenie uwagi na działalność bibliotek szkolnych i ich udział w „życiu szkoły”, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych, pogłębianiu i poszerzaniu wiedzy uczniów. W październiku książnica organizuje  akcje czytelnicze, szkolne imprezy, wystawy oraz konkursy szkolne – część działań w wersji on-line.

       Oczywiście w październiku – wizyta w bibliotece szkolnej – obowiązkowa! 

     Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do częstych wizyt i wypożyczania książek oraz do udziału w szkolnym konkursie czytelniczym!

  M. Połyńczuk                                                                                                                                                                                                              

 • 29 września 2020r.

  Biblioteka szkolna zorganizowała w szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

   

                           „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość                                                                                               wymyśliła”                                                                                                               

                                                                                 W. Szymborska

   

        Każdego roku, 29 września, świętujemy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Cała szkoła zawsze chętnie przystępuje do akcji promującej czytelnictwo. Celem  działań  jest propagowanie czytania wśród dzieci i młodzieży.

      Podczas czwartej lekcji o godzinie 11.00 wszyscy nauczyciele czytali uczniom wybrany przez siebie utwór literacki przez kilka minut. Niektórzy pedagodzy zaproponowali dzieciom wspólne głośne czytanie tekstów. Początek i koniec akcji wyznaczył szkolny dzwonek. Czytanie odbyło się także na zajęciach edukacyjnych w terenie oraz podczas zajęć wychowania fizycznego. Później  były niespodzianki dla najciekawiej czytających klas przygotowane przez bibliotekę szkolną. Było dużo dobrej zabawy i uśmiechu.

     Pamiętajmy, że czytanie rozwija wyobraźnię i wzbogaca słownictwo, a głośne czytanie dodatkowo buduje więź między czytającym a słuchaczem. Głośne czytanie dzieciom ma wiele zalet. Książki są źródłem wiedzy i mądrości, a przede wszystkim pozwalają przeżywać emocje.

   

       Biblioteka szkolna życzy wszystkim swoim Czytelnikom wielu ciekawych i wzruszających chwil z książkami oraz zaprasza do szkolnej książnicy po nowe, ciekawe publikacje.

  M. Połyńczuk

 • 28 września 2020r.

  Abstrakcja

  Inspiracją do namalowania obrazu zatytułowanego "Kosmos" była lekcja geografii, na której nauczyciel Pani Marzena P. opowiadała o kosmosie, planetach, gwiazdach. Po pewnym czasie uczniowie Metodą Dziesięciu Palców namalowali obraz, na którym pokazali " Kosmos" według własnej wizji.

  J. Stożyńska

 • 26 września  2020 r.

  SZUKAMY MŁODYCH TALENTÓW – szkolna akcja biblioteczna

   

  - Co ważniejsze dla sukcesu, talent czy pracowitość?

  - A co ważniejsze w rowerze, przednie czy tylne koło?”  G.B. Shaw

                                                                 

      Biblioteka szkolna, kolejny rok, prowadzi szkoloną akcję „Szukamy Młodych Talentów”. Ma ona na celu dodatkowe docenienie umiejętności dzieci, ich zaangażowanie w wykonywanie prac podczas zajęć szkolnych. Pomaga też rozwijać zainteresowania i zachęca do korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej. W poprzednich latach kampania cieszyła się dużym zainteresowanie i doceniła starania wielu uczniów. Przedsięwzięcie jest szansą dla dzieci na pokazanie swoich prac plastycznych w szkolnej Galerii Prac Uczniów na stronie internetowej placówki.

       Wyróżnieni uczniowie są nagradzani pochwałami w dzienniku, punktami do oceny z zachowania, dyplomami, nagrodami rzeczowymi.

  Uczniowie nagrodzeni we wrześniu:

   

                                               hasło miesiąca: Pożegnanie LATA

   

  Jakub Truszczyński – 6a

  Klaudia Papis – 7b

  Marta Okrój – 7c

  Jagoda Fogel – 7e

                                                                                                                                                                       GRATULUJEMY!

     W bibliotece szkolnej jest zgromadzony bogaty księgozbiór rozwijający różnorodne  zainteresowania dzieci, w tym plastyczne, muzyczne, techniczne oraz umiejętności manualne. Książki zostały zakupione między innymi ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym szkoła uczestniczyła. Można znaleźć w nim książki o rysowaniu, malowaniu, składaniu papieru, origami, modelowaniu z plasteliny, szydełkowaniu, gotowaniu, itp.        

      Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do częstych wizyt i wypożyczania książek „nie tylko do czytania”!

                                                                                                                                                                                                                            M. Połyńczuk

 • 25 września 2020r.

  ZAPROSZENIE biblioteki szkolnej dla uczniów klas I-VIII do udziału w szkolnym konkursie czytelniczym z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych!

  Co trzeba zrobić?


  „Zaprojektuj ilustrację do książki

  o przyrodzie Pojezierza Brodnickiego”

   

      Zadaniem uczestnika szkolnego konkursu będzie samodzielne wykonanie ilustracji w formacie A4 (kartka z bloku) do  książki

  o przyrodzie Pojezierza Brodnickiego.

  Można wykorzystać różne techniki plastyczne (z wyjątkiem komputerowych).

      Zdjęcie lub skan wykonanej pracy należy przesłać listem e-mail na adres biblioteki szkolnej: bibliosp1@wp.pl

  do 22 października 2020 r.

  Kryteria oceny:

      • przy ocenie prac komisja konkursowa będzie brała pod uwagę pomysłowość, estetykę, wkład pracy ucznia.

  Nagrody:

      • laureaci otrzymają pochwały, dyplomy i nagrody, a praca zostanie umieszczona na stronie internetowej szkoły,

      • wszyscy uczestnicy otrzymają pochwały za udział w szkolnym konkursie.

  Szkolna książnica ŻYCZY WSZYSTKIM  CZYTELNIKOM MIŁYCH SPOTKAŃ Z KSIĄŻKĄ!                               

                                                                 
                                                                                      
   M. Połyńczuk
   

 • 18 września 2020r.

  Modne kapelusze

               Dnia 18 września 2020r. klasa 2b omawiała lekturę D. Parlak ,,Kapelusz Pani Wrony’’. Pani Wrona zgubiła swój kapelusz, więc każdy uczeń z klasy zaprojektował kapelusz dla Pani Wrony. Dzieci na zajęciach technicznych wykonały ciekawe i pomysłowe kapelusze.

  D. Wicińska

 • 18 września 2020r.

  Akcja Sprzątanie Świata 2020

  Tegoroczna edycja różni się od poprzednich edycji. Z powodu pandemii zdecydowaliśmy się na akcję edukacyjną w klasach .Uczniowie mieli okazję zweryfikować swoją wiedzę na temat zanieczyszczenia Planety plastikiem. Zachęcalismy do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji oraz do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe.Pamietajmy, że Ziemia to nasz wspólny dom o który wszyscy powinniśmy dbać .

  J. Liżewska

 • 15 września 2020r.

  Dzisiaj w naszej klasie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci poznały genezę tego święta. Wysłuchały opowiadania o kropce na podstawie książki P. Reynolds "The Dot". Dowiedziały się co oznacza kropka wokół, której  tyle zamieszania w szkole? Jakie znaczenie miała dla małej dziewczynki Vashti? Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Dzisiaj dzieci bawiły się kropkami, były kreatywne. Przy użyciu farb tworzyły piękne drzewa, poznając technikę malowania kropkami.

  M. Lewandowska

 • 15 września 2020r.

  Międzynarodowy Dzień Kropki

   

                   Dnia 15 września 2020r. w klasie 2a i 2b obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy. Pomysł świętowania takiego dnia powstał, gdy Peter Reynolds napisał książeczkę pt. „The Dot” opowiadającą o małej dziewczynce Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Dzieci najpierw wysłuchały informacji o Dniu Kropki, następnie wykonały prace przy pomocy kółek różnej wielkości. Międzynarodowy Dzień Kropki wprawił wszystkich w radosny nastrój i stał się okazją do rozmów na temat pasji uczniów, ich talentów. 

  D. Wicińska

 • 1 września 2020r.

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

 • 26 czerwca 2020r.

  Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

 • 19 czerwca 2020r.

  Drodzy Uczniowie!

              Informujemy Was, że nasza szkoła bierze udział w kampanii profilaktycznej: „Zachowaj Trzeźwy Umysł”  www.trzezwyumysl.pl.

  Chcielibyśmy, aby jej przeprowadzenie było łatwiejsze, umożliwiło wszystkim uczniom wzięcie udziału w ogłoszonych  konkursach oraz dało czas na wykorzystanie materiałów ZTU nie tylko  obecnie, ale także na początku przyszłego roku szkolnego. W związku z powyższym uprzejmie informujemy, iż uruchomiona została strona internetowa kampanii, z której będziecie mogli pobrać wszystkie materiały kampanijne w wersji on-line.  Zachęcamy Was do udziału w licznych konkursach zawierających treści profilaktyczne: plastycznych, literackich, fotograficznych, grupowych i indywidualnych. Co roku w konkursach nagradzanych jest kilka tysięcy laureatów. Autorzy najlepszych prac są zapraszani na uroczysty Finał Kampanii do Centrum Olimpijskiego w Warszawie. 

  Dane do logowania oraz hasło będą podane w e – dzienniczku.

  B. Rochon

 • 19 czerwca 2020r.

  W dniach od 16 czerwca do 18 czerwca 2020 roku odbyły się egzaminy ósmoklasisty, do których przystąpiło 41 uczniów klas ósmych naszej szkoły.

  Ze względu na pandemię koronawirusa egzamin, zaplanowany pierwotnie na 21-23 kwietnia, został przesunięty na połowę czerwca. Tegoroczny egzamin ósmoklasisty przebiegał według następującego harmonogramu:

  • 16 czerwca, godz, godz. 9:00 – język polski - czas trwania 120 minut,
  • 17 czerwca, godz. 9:00 – matematyka -  czas trwania 100 minut,
  • 18 czerwca, godz. 9:00 – język obcy nowożytny - czas trwania 90 minut.

  Tegoroczne egzaminy ósmoklasisty, z uwagi na pandemię COVID – 19, odbyły się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego - uczniów i nauczycieli obowiązywały szczegółowe wytyczne sanitarne opracowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Centralną Komisję Egzaminacyjną i Głównego Inspektora Sanitarnego.

  Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 31 lipca br. Tego samego dnia uczniowie poznają swoje wyniki oraz otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

  Mamy nadzieję, że wypadną jak najlepiej. Tego im życzymy i trzymamy kciuki !

   

                                                                                                                                   Barbara Rochon

 • 5 czerwca 2020r.

  Klasa 7c brała udział w projekcie pt. „Żywieniowy trójkąt – piramida zdrowego żywienia”. Celem projektu było zapoznanie uczniów z nową piramidą zdrowego żywienia oraz wykonaniem prostych i zdrowych potraw. Projekt zakończył się przed pandemią, ale niektórzy uczniowie nadal przygotowują w domu samodzielnie zdrowe posiłki  i ciasta.

  M. Pestka-Pachnik

 • 1 czerwca 2020r.

  Biblioteka szkolna nagrodziła WZOROWYCH  CZYTELNIKÓW

  w II półroczu roku szkolnego 2019/2020!

  Czytajmy, bo czytanie jest drugim życiem.” I. Krasicki

   

       Biblioteka szkolna dokonała podsumowania osiągnięć w czytelnictwie uczniów naszej szkoły w drugim półroczu roku szkolnego 2019/2020.

  Puchary i dyplomy za WZOROWE CZYTELNICTWO w II półroczu otrzymała klasa 2c – 1 miejsce, 1b – 2 miejsce, 7a – 3 miejsce.

   

       Pierwsze miejsce zajęła klasa II c. Została WZOROWO i najwięcej czytającą klasą. Dzieci bardzo chętnie czytają nie tylko lektury szkolne. Wśród uczniów tej klasy największym zainteresowaniem cieszy się: seria Nela, seria Lego, seria Minecrat, baśnie i legendy polskie, książki o przyrodzie i zwierzętach, technikach plastycznych, muzyce i tańcu.

        Drugie miejsce zajęła klasa I b. Uczniowie tej klasy najchętniej wypożyczają popularne serie wydawnicze dla dzieci: NelaKici Kocia, Barbie, Kraina Lodu, Martynka, My Little Pony, LegoKsiążki z okienkami, bajki i baśnie, książki o tematyce przyrodniczej, sportowej, motoryzacyjnej, elementarze do nauki czytania oraz lektury szkolne.

        Trzecie miejsce zajęli czytelnicy z klasy VII a. Uczniowie wypożyczali głównie lektury szkolne oraz książki przydatne podczas zajęć lekcyjnych – poszerzające wiedzę, przede wszystkim na lekcjach geografii, przyrody, języka polskiego oraz potrzebne w realizacji projektów edukacyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się książki o samochodach, motorach, sporcie, komputerach i elektronice.

        Uczniowie wzorowo czytających klas otrzymują pochwały i punkty do oceny z zachowania.

                          

  Dyplom: Wzorowe Czytelnictwo (wzór 1) SzkolneNaklejki.pl     WZOROWYMI CZYTELNIKAMI w II półroczu zostali:

   

  Agata Nowak – 1b

  Julia Skuza – 1b

  Karol Staroński – 2b

  Maksymilian Kiczyński – 2c

  Jakub Gołębiewski – 2c

  Lena Kucińska – 3a

  Vladyslav Skopin – 3a

  Oskar Otrębski – 3b

  Szymon Katarzyński – 3b

  Ksawery Pliszka – 4a

  Agata Lewandowska – 4a

  Wiktoria Starońska – 5b

  Amelia Więcławska – 5b

  Dawid Rykaczewski – 5c

  Jarosław Kuczbański – 6b

  Magdalena Karwowska – 6c

  Maja Karwowska – 6c

  Artur Sontowski – 7a

  Julia Gołębiewska – 7b

  Natalia Gumińska – 8a

  Damian Aleksandrowicz – 8b

   

         Biblioteka szkolna zachęca do czytania książek. INTERESUJĄCYCH SPOTKAŃ Z LITERATURĄ!

                                                                                                    M. Połyńczuk

 • 15 maja 2020r.

  Na lekcjach godziny wychowawczej uczniowie klasy 4B rozmawiają na wiele różnych tematów.  Ostatnio dzielili się pomysłami na spędzanie wolnego czasu oraz przedstawiali swoje ulubione zwierzątka. Wykonali także prace plastyczne związane z omawianą tematyką.

  E. Kędziorska, E. Kłos

 • 15 maja 2020 r.

   

  Biblioteka szkolna dokonała podsumowania wirtualnego szkolnego konkursu czytelniczego!

              

     W szkolnym konkursie czytelniczym zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z klas I-VIII. Prace, które wpłynęły oceniło jury konkursu. Najciekawsze dzieła dzieci prezentujemy na stronie internetowej szkoły. Laureaci zostają nagrodzeni pochwałami i dyplomami, a wszyscy uczestnicy otrzymują dodatkową gratyfikację za aktywność.

  Dziękujemy WSZYSTKIM UCZNIOM  za udział w konkursie i gratulujemy!

                                 Zwycięzcy konkursu:

  I miejsce wśród uczniów klas I: MARCIN WIETECHA – IB

  I miejsce wśród uczniów klas III: WIKTORIA BEDNARCZYK- IIIB

  I miejsce wśród uczniów klas V:  PIOTR TYMCZAK – VD

  I miejsce wśród uczniów klas VI: NATALIA WIETECHA – VIA

  I miejsce wśród uczniów klas VII: MATEUSZ PRZYBYLSKI – VIIB

  I miejsce wśród uczniów kl. VIII: MAKSYMILIAN BEDNARCZYK – VIIIB

  I miejsce wśród uczniów kl. VIII: PATRYCJA PRZYJEMSKA - VIIIB           

                                                                                           

         Szkolna książnica zachęca uczniów do czytania książek i  ŻYCZY  CZYTELNIKOM INTERESUJĄCYCH SPOTKAŃ Z LITERATURĄ!

                                                                                                M. Połyńczuk

 • 14 maja 2020 r.

  SZUKAMY MŁODYCH TALENTÓW – szkolna akcja biblioteczna promująca aktywność twórczą uczniów

   

  „Postanów sobie czytać codziennie, choćby przez kwadrans, po roku odczujesz skutki...” H. Mann

  Zamki w Polsce hasło miesiąca: KSIĄŻKA

   

   Uczniowie nagrodzeni w maju: 

   

  Patryk Jajkowski – 3a

  Wiktoria Bednarczyk – 3b

  Wojciech Kanclerz – 7c

  Oliwia Bartmańska – 7b

  Maksymilian Bednarczyk – 8b

   

                                                             SERDECZNIE GRATULUJEMY!

                                                          

      Biblioteka szkolna prowadzi akcję szkolną „Szukamy Młodych Talentów”. Dziś doceniamy kolejne prace plastyczne uczniów naszej szkoły, które wzięły udział w szkolnej akcji – tym razem w wirtualnej odsłonie. Akcja rozwijająca zainteresowania i umiejętności uczniów cieszy się dużą popularnością. Dzieci mają szansę zaprezentować swój  talent. Wyszukując dzieła uczniów do dodatkowego nagrodzenia zwracamy uwagę między innymi na pomysłowość i zaangażowanie ucznia w projekt.

      Szkolna książnica zachęca uczniów do czytania książek oraz ŻYCZY WSZYSTKIM CZYTELNIKOM INTERESUJĄCYCH SPOTKAŃ Z LITERATURĄ!

  M. Połyńczuk

   

 • 30 kwietnia 2020r.

   

  SZUKAMY MŁODYCH TALENTÓW – szkolna akcja biblioteczna promująca aktywność twórczą dzieci

   

  „Nigdy nie mów ludziom, jak coś zrobić. Powiedz im, co zrobić, a oni zaskoczą cię pomysłowością.”        

  G.S. Patton

    hasło miesiąca: Dzień Ziemi

   

   

  Uczniowie nagrodzeni w kwietniu:

   

  Zuzanna Kwiatkowska – 6a

  Marek Wojciechowski – 6c

  Mateusz Jagusz – 6d

   

                                                             SERDECZNIE GRATULUJEMY!

                                                                                             

      Biblioteka szkolna prowadzi akcję szkolną „Szukamy Młodych Talentów”. Jest to okazja dla dzieci do rozwijania zainteresowań, uzdolnień i umiejętności plastycznych. Wyszukując dzieła uczniów do dodatkowego nagrodzenia zwracamy uwagę między innymi na zaangażowanie ucznia w projekt i pomysłowość.

      Szkolna książnica zaprasza wszystkich uczniów do czytania książek oraz ŻYCZY WSZYSTKIM CZYTELNIKOM INTERESUJĄCYCH SPOTKAŃ Z LITERATURĄ!

  M. Połyńczuk

 • 25 kwietnia 2020r.

  "Połowa człowieka składa się z książek, które przeczytał."  K. Kutz

  ZAPROSZENIE biblioteki szkolnej dla wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału

  w SZKOLNYM KONKURSIE CZYTELNICZYM!

   

   

       Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas I –VIII do wzięcia udziału w konkursie. Celem szkolnego konkursu czytelniczego jest aktywizacja dzieci i młodzieży do czytania książek w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych  i zainteresowanie uczniów literaturą.

   

                                           Co trzeba zrobić?

   

      Zadanie jest bardzo proste. Biblioteka szkolna przez cały miesiąc przesyłała uczniom propozycje do czytania, słuchania oraz oglądania. Rekomendowana przez bibliotekę literatura znajduje się też na stronie internetowej szkoły w  dziale AKTUALNOŚCI – Światowy Dzień Książki.   

      Należy samodzielnie wykonać ilustrację do wybranej i przeczytanej lektury, książki, wysłuchanego audiobooka lub obejrzanej  ekranizacji literatury. Technika wykonania ilustracji jest dowolna (z wyjątkiem komputerowej). Zdjęcie lub skan gotowej pracy oraz swoje dane (imię, nazwisko, klasa) proszę przesłać na e-mail biblioteki szkolnej: bibliosp1@wp.pl do 14 maja 2020 r.

   

        Wszyscy uczniowie, którzy wezmą udział w konkursie i dostarczą listem e-mail przygotowaną pracę otrzymają pochwały i zostaną nagrodzeni punktami do oceny z zachowania. Laureaci otrzymają dodatkową gratyfikację, a ich prace zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

         Szkolna książnica ŻYCZY WSZYSTKIM CZYTELNIKOM SPOKOJU I ZDROWIA ORAZ MIŁYCH SPOTKAŃ Z KSIĄŻKĄ!

                                                                                               

                                                                                                    M. Połyńczuk

strona: