Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Brodnicy

 

Nawigacja

2015/16

 • 15 września 2022r.

  Dzień kropki w naszej szkole był okazją do wykonywania kreatywnych zadań na różnych przedmiotach. Był to również czas zabawy, integracji i odkrywanie Talentów. 

  Dzień Kropki w klasach 1-3, święto kreatywności.

  Dzień Kropki w klasach 4-6

  Pokaz kreatywnych prac z kropką w roli głównej Decyzją Dyrekcji klasy 4-8, które wykonały pracę otrzymały Dziką Kartę a młodsi słodką niespodziankę.

 • 15 września 2022r.

  Pierwsza rywalizacja sportowa za nami. Jesteśmy podwójnymi wicemistrzami powiatu brodnickiego w igrzyskach dzieci. Sztafeta szwedzka dziewczęta (400m+300m+200m+100m). Sztafeta 4x100m chłopcy. Mamy również 3 miejsce u chłopców w sztafecie szwedzkiej. Brawa dla reprezentacji SP1: Antonina Damszel, Nicola Malanowska, Klaudia Uździńska, Lena Rudzińska, Maja Lewandowska, Marysia Wenderska, Kacper Kuciński, Wiktor Muzalewski, Igor Malinowski, Vladyslav Skopin, Hubert Gółkowski, Kacper Kowalski, Jakub Rutkowski.

 • 14 września 2021r.

  Uczniowie klas 1 - 3 to „Mali Odkrywcy”. Od kilku lat uczestniczą w pokazach fizycznych z panem Bartoszem Pałuckim z Torunia. Tym razem sprawdzali gęstość substancji. Udowodnili, że nie wszystkie substancje mieszają się, tylko niektóre i to bezpowrotnie. W drugiej części spotkania sprawdzali czy woda we wodzie pływa. Dowiedli, że niektóre metalowe statki pływają, czyli czym jest wyporność. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie i z zaciekawieniem- co będzie tym razem???

 • 14 września 2022r.

  Biblioteka szkolna zaprasza UCZNIÓW do udziału

  w SZKOLNYM KONKURSIE

   

  Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas II - VIII

  do udziału

  w konkursie czytelniczym: „Moje wspomnienia z wakacji”

   

  Co trzeba zrobić?

   

  1. Napiszcie odręcznie na kartce z bloku rysunkowego kilka zdań o swoich wakacjach: jak je spędzaliście, jak wypoczywaliście,dokąd pojechaliście, co ciekawego zwiedziliście, kogo nowego poznaliście, itp.

  2. Korzystając z różnych technik plastycznych, pod swoją relacją, wykonajcie ilustrację obrazującą wspomnienie. Może to być krajobraz, zabytek, pamiątka, osoba, itp.

  3. Gotową pracę, podpisaną na odwrocie (imię, nazwisko, klasa), przynieście do 7 października br. do biblioteki szkolnej.

  Liczymy na Waszą  pomysłowość! Na zwycięzców czekają dyplomy, nagrody oraz pochwały!

   

  Przykład:

    Wakacje spędziłam u babci i dziadka w leśniczówce nad jeziorem. Rano  chodziliśmy do lasu obserwować zwierzęta. To było niesamowite przeżycie zobaczyć sarny pasące się na leśnej polanie. Fascynowały mnie wschody i zachody słońca nad jeziorem. Na pewno tam wrócę.

 • 9 września 2022r.

  Zapraszamy do naszego szkolnego Wolontariatu.Wolontariat uczy wrażliwości, współpracy, odpowiedzialności za konkretnego człowieka. To doskonała szkoła otwierania się na innych - na drugiego człowieka. Bądźcie z nami 😍

 • 8 września 2022r.

  „Bezpieczna droga do szkoły i powrotna do domu” - spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miasta - Straży Miejskiej i Policji.

 • 8 września 2022r.

  Uczniowie z klasy 8b wzięli udział w Narodowym Czytaniu 2022 organizowanym przez MiPBP w Brodnicy. Przebrani za postaci z ballad Adama Mickiewicza recytowali " Świtezianke" oraz " Lilije".Spotkanie było wyjątkowo udane.

 • 6 września 2022r.

  Lekcja języka polskiego w plenerze pod hasłem " Stubarwny wrzesień" Praca grupowa w klasie 6a.

 • 1 września 2022r.

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

 • 24 czerwca 2022r.

  ​​

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022​​​​​​​

  ​​​​​​​

  Klasy 1-3

  Klasy 4-7

 • 10 czerwca 2022r.

  W dniu 10 czerwca 2022 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy odbył się Powiatowy Turniej Szachowy. W zawodach udział wzięli: Patryk Garczyński - klasa 6a, Filip Różycki - klasa 8e, Kacper Piwoński - klasa 8e, Huber Różycki - klasa 7d, Oskar Janczak - klasa 5b, Adrian Dobry - klasa 8b, Jakub Dobry - 8b. Celem imprezy była popularyzacja i promowanie Królewskiej Gry wśród uczniów, integracja środowiska szachowego oraz alternatywna forma spędzania wolnego czasu. Najlepszym zawodnikiem naszej szkoły został Hubert Różycki, który zajął 6 miejsce.Brawa dla wszystkich zawodników SP1 za duże emocje na szachownicach!

  A. Kołodziejski

 • 10 czerwca 2022r.

  Biblioteka szkolna nagrodziła swoich CZYTELNIKÓW za wzorowe wyniki w czytelnictwie  w II półroczu roku szkolnego 2021/2022

   

    

   „Kochajmy książki, które są duszą szkół. Martwe są bowiem szkoły, których nie ożywiają książki”.

                                                                                                             J. A. Kamieński

         

       W bieżącym roku szkolnym biblioteka szkolna promowała i rozwijała czytelnictwo w środowisku szkolnym. Nowe książki, popularne serie wydawnicze i niezmiennie lektury, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mimo pandemii koronawirusa i obostrzeń z nią związanych, udało się utrzymać czytelnictwo wśród uczniów na wysokim poziomie.

   

  Biblioteka szkolna nagrodziła najlepszych czytelników w szkole. Uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody oraz +40 punktów do oceny z zachowania.

   

  WZOROWI CZYTELNICY w II półroczu:

  Oliwia Bałdyga – 3b

  Krystian Chojnacki - 2b

  Szymon Markwart - 1a

  Marta Mazawi -  4a

  Michał Orzechowski – 1a

  Roksana Różycka - 2b

  Lena Sikorska - 3b

  Stanisław Skuza – 4a

  Martyna Węgielewska - 4a

  Maria Wenderska – 5a

   

   WZOROWO czytającymi KLASAMI zostały:

   II b – I miejsce

    III b – II  miejsce

     IV a – III miejsce

        W II półroczu wzorowo i najwięcej czytającą klasą została II b. Uczniowie tej klasy zajęli pierwsze miejsce w czytelnictwie. Oprócz lektur szkolnych, dzieci wypożyczały książki o tematyce przyrodniczej, plastycznej, komputerowej, sportowej, motoryzacyjnej. Czytelnicy sięgali po publikacje o zwierzętach, ptakach, owadach, informatyce, technikach origami. Wśród chłopców hitem były książki z serii „Lego”, o dinozaurach oraz komiksy, a wśród dziewczynek seria „Nela” i publikacje o kotach, psach, wiersze oraz bajki dla dzieci.

        Drugie miejsce zajęła klasa IIIb. Wśród czytelników tej klasy największe zainteresowanie wzbudziły książki o przyrodzie i zwierzętach, encyklopedie dla dzieci, legendy polskie, baśnie i bajki, książki o zdrowym stylu życia, książki kucharskie z przepisami kulinarnymi dla dzieci oraz serie wydawnicze:  „Nela”, „Minecraft”, „Lego”. Czytelnicy wypożyczali dużo lektur szkolnych, zarówno  z listy obowiązkowej, jak i polecane przez nauczyciela.

        Trzecie miejsce zajęli czytelnicy z klasy IVa. Uczniowie tej klasy są bardzo częstymi bywalcami biblioteki szkolnej. Biorą liczny udział w szkolnych konkursach. Dzieci czytają dużo literatury dziecięcej i książek popularnonaukowych, szczególnie o tematyce przyrodniczej i geograficznej, które chętnie wykorzystują na lekcjach. Często wypożyczane publikacje to książki z serii: „Mikołajek”, „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, „Detektyw Pozytywka”, „Kajko i Kokosz”, „Nela”.                                                                                                                                                                                                                                                                                           

                                                                                                                 M. Połyńczuk

 • 8 czerwca 2022r.

  Dzień pełen atrakcji dla klasy 4a, 4b i 6a

  Lekcja rycerska w Muzeum Ziemii Dobrzyńskiej, zwiedzanie oraz wyczekiwany przez wszystkich pobyć w Aquaparku a to wszystko w pobliskim Rypinie a na koniec smaczny obiad, który zniknął z talerzy w mgnieniu oka.

  K. Zawadzka

 • 6 czerwca 2022r.

  Cudowne miejsce i super spędzony czas. Kolejna wycieczka klasy 1b do gospodarstwa agroturystycznego „Maryśka” w Małym Leźnie. Mnóstwo atrakcji dla dzieci a przy tym wspaniała zabawa i integracja na łonie natury. Radość dzieci- bezcenna!!

 • 3 czerwca 2022r.

   SZUKAMY MŁODYCH TALENTÓW – szkolna akcja biblioteczna

   

   

  „Wszystko, co możesz sobie wyobrazić, jest prawdziwe.”  P. Picasso

   

  Uczniowie nagrodzeni w czerwcu:

   

  Konstancja Defańska - 3a

  Paweł Gaszyński - 3b

  Krystian Katarzyński – 3a

  Nikola Kowalska - 4b

  Zofia Urbańska – 1a

                                                                                                                                      

      Biblioteka szkolna SERDECZNIE GRATULUJE wszystkim swoim CZYTELNIKOM sukcesu w szkolnej akcji „Szukamy Młodych Talentów”. W całym roku szkolnym udało nam się nagrodzić czterdziestu pięciu uczniów, a ich prace zdobiły szkolne korytarze i znalazły się na stronie internetowej szkoły.

         Warto jest poszerzać wiedzę oraz rozwijać zainteresowania. Może uda się kontynuować akcję w przyszłym roku szkolnym, bo cieszy się dużym powodzeniem i daje wiele radości naszym uczniom. Do następnego spotkania w przyszłym roku szkolnym!

  Biblioteka szkolna

                                                                                  M. Połyńczuk

    

 • 1 czerwca 2022r.

  Obchody Dnia Patrona Szkoły 

  Dzisiejszy Dzień Dziecka w SP1 przebiegał wyjątkowo...

  Był to również Dzień Patrona i Dzień Sportu. Henryk Sienkiewicz na pewno byłby zadowolony ze społeczności szkolnej.

  Na tę okazję przygotowaliśmy wystrój auli oraz konkursy. Przedstawiciele klas 7-8 brali udział w Familiadzie wykazując się wiedzą o Sienkiewiczu, uczniowie klas trzecich oraz 4-6 (biegacz i pisarz) rywaryzowali ze sobą w dyktandzie bieganym nawiązującym do naszego patrona. Były również niespodzianki - Pani Wicedyrektor Jolanta Liżewska "wcieliła się" w rolę guwernantki prowadzącej Familiadę i przekazującej ciekawostki z życia Sienkiewicza, uczennice 4a - Natalia i Zosia uświetniły śpiewem naszą uroczystość. Uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe przypinki - Wielbiciela Patrona.

  Dziękujemy Pani Magdzie Czarneckiej oraz opiekunom SU za przygotowanie Dnia Patrona oraz nauczycielom wychowania fizycznego za prowadzenie zajęć sportowych na hali OSiR dla wszystkich klas 4-8. Dziękujemy również Radzie Rodziców za słodkości ufundowane z okazji Dnia Dziecka. 

  M. Pucek

   

  Familiada

  Dyktando biegane

 • 1 czerwca 2022r.

  Dzień Dziecka w klasach młodszych przebiegł hucznie i radośnie! Każdy znalazł coś dla siebie… Wycieczka, kino, lody, zabawy, gry planszowe, ciekawe zajęcia plastyczne a nawet na wesoło-„biegające dyktando”. Ponadto klasy włączyły się w obchody dni PATRONA SZKOŁY, tworząc lapbooki o Henryku Sienkiewiczu.

 • 1 czerwca 2022r.

  Zajęcia sportowe z okazji Dnia Dziecka

 • 30 maja 2022r.

  Warsztaty "Kubek pełen emocji"

  Kubek emocjami wypełniony to temat warsztatów profilaktycznych, które odbyły się 30 maja 2022r.  w auli naszej szkoły. W warsztatach prowadzonych przez Pana Andrzeja Piaseckiego – psychoterapeutę z Trójmiasta, brali udział uczniowie klas V, VI, VII, a także uczniowie z Ukrainy z Oddziału Przygotowawczego.

              Podczas warsztatów uczniowie wyrażali własne emocje na temat obecnej sytuacji.  Każdy uczeń w sposób zarówno werbalny jak i artystyczny mógł wrazić swoje zdanie a następnie przelać je na kartkę papieru. Z ich dzieła terapeutycznego powstał kubek dla każdej klasy, symbol każdej pojedynczej emocji uczniów, które wypełniają nasz dzień i tworzą nasze życie. Jednocześnie kubek pełen emocji pokazywać będzie, iż każdy pojedynczy dzień życia to praca nad zrozumieniem siebie oraz otaczającego nas świata w postaci drugiego człowieka. Kubki zostały przekazane opiekunom klas biorących udział w warsztatach – jako realny symbol zgłębiania słowa profilaktyka.

  Warsztaty przebiegały w miłej i twórczej atmosferze.

              Kubki z pracami uczniów z Ukrainy z Oddziału Przygotowawczego będą przekazane ukraińskim żołnierzom.

                                                                                                            Barbara Rochon

 • 27 maja 2022r.

  27 maja uczniowie klas 4 odwiedzili ośrodek aktywnego wypoczynku "HALO MAZURY" w Lidzbarku. Był to wspaniały czas zabawy, aktywności fizycznej pełnej śmiechu oraz integracji wszystkich zespołów klasowych.

strona: