Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Brodnicy

 

Nawigacja

2015/16

 • 15 października 2021r.

  Witamy w szkolnej bibliotece Uczniów klasy 1b - „Pasowanie na CZYTELNIKA”

   

  „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”   

  Wisława Szymborska

   

       W Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych uczniowie naszej szkoły częściej niż zazwyczaj odwiedzają szkolną książnicę.

       Dziś biblioteka szkolna przyjęła w poczet swoich nowych Czytelników - uczniów klasy Ib. Pierwszoklasiści wypożyczyli pierwszą książkę, którą była lektura szkolna. Podczas zajęć czytelniczych dzieci dowiedziały się, jak są oznakowane książki ze szkolnego księgozbioru i czym różnią się one od prywatnych biblioteczek domowych, po co stawia się pieczątki w książkach oraz jak należy postępować z wypożyczoną książką, aby księgozbiór nie ulegał niszczeniu. Dzieci bardzo trafnie wypowiadały się na temat szanowania książek.

         Pierwszoklasiści otrzymali kolorowe zakładki i Dyplom „Pasowania na CZYTELNIKÓW”. Było to dla nas wszystkich bardzo ważne wydarzenie w szkolnej edukacji, a zarazem miłe i wzruszające przeżycie.

         Do zobaczenia w bibliotece! Zapraszamy!

                                                                                                                                               M. Połyńczuk

 • 12 października 2021r.

  Uczniowie klasy Ia wstąpili w poczet Czytelników naszej szkolnej biblioteki

   

  Czytanie jest jedną, wielką przygodą!

   

       W Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych szkolna książnica prowadzi szereg działań promujących czytelnictwo. Jednym z nich jest szkolna impreza „Pasowanie na Czytelnika” dla uczniów klas pierwszych. Biblioteka zaprasza w ten sposób dzieci do korzystania z bogatych zbiorów książkowych i zachęca do rozwijania zainteresowań oraz poszerzania wiedzy.

       Pierwszoklasiści z klasy Ia wraz z p. wychowawczynią A. Orzech uczestniczyli w uroczystości i wypożyczyli pierwszą lekturę. Zapoznali się z ofertą książkową biblioteki i zdali „test wiedzy o szanowaniu szkolnego księgozbioru”. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach.  Wszyscy Pierwszoklasiści otrzymali upominek w postaci kolorowej zakładki do książki. Udział w szkolnej imprezie czytelniczej był dla wszystkich bardzo miłym i ciekawym przeżyciem.

          Do zobaczenia w bibliotece! Zapraszamy!

   M. Połyńczuk

   

   

 • 12 października 2021r.

  Mali kucharze!!!

  W dniu 12.10.2021r. w naszej szkole odbyło się "wielkie" pieczenie gofrów. Uczniowie z entuzjazmem zabrali sie do pieczenia gofrów. Wypieczono 600 sztuk i wszystkie błyskawicznie sprzedano. Dzieci, którzy wcielili się w role sprzedawców przekonali się, że to trudna i wymagająca określonych predyspozycji praca. Dochód uzyskany ze sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne.

  J. Stożyńska

   

 • 12 października 2021 r.

  Biblioteka szkolna ogłasza wyniki szkolnego konkursu zorganizowanego

  z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

   

   

  Dziękujemy wszystkim Czytelnikom

  za udział w konkursie i zapraszamy do biblioteki szkolnej.

  Zakupiliśmy dla Was nowe książki i lektury!

  Zachęcamy do czytania, rozwijania zainteresowań

  oraz poszerzania  wiedzy.

   

  Książki to są nasi najlepsi przyjaciele, nie wyśmieją, nie zdradzą,

  nauczą wiele”

   

   

  Zwycięzcami szkolnego konkursu

   „Obrazek z wakacji na Pojezierzu Brodnickim”

   zostali:

  klasy I – IV

  I miejsce:

  Oliwia Jabłońska – 4b

  Marta Mazawi – 4a

    Martyna Węgielewska – 4a

  II miejsce:

  Natasza Augustynowicz - 4c

  Maja Cichowska – 3b

  Lena Smoczyńska – 3b

  III miejsce:

  Lena Kalisz – 4a

  Zofia Kamińska - 4a

  Magdalena Szok – 3b

  klasy V–VIII

  I miejsce:

  Nadia Kalisz – 6a

  Piotr  Tymczak - 7d

  II miejsce:

  Patryk Jajkowski - 5a

    III miejsce:

  Aleksandra Jastrzembska – 5a

   Gratulujemy!

                                                                                                     Komisja  konkursu:

  M. Połyńczuk

  R. Gabryszewski

  M. Pucek

  D. Wicińska

 • 8 października 2021 r.

  Dnia 08.10.2021 w naszej szkole odbył sie pierwszy konkurs "MasterChef" pod tytułem "Jedynkowe kulinaria". W konkursie brali udział uczniowie z klas 4, którzy podzieleni byli na 3 grupy. Każda z grup miała takie samo zadanie polegające na przygotowaniu pancake'ów w ciągu 40 min. Mali kucharze zgodnie zabrali sie do pracy. Choć samo przygotowania ciasta sprawiło nieco trudności, jednak efekt końcowy przerósł najśmielsze oczekiwania.

  J. Stożyńska

 • 8 października  2021 r.

  SZUKAMY MŁODYCH TALENTÓW  - szkolna akcja biblioteczna

   

  „Talent to rzecz cudowna, ale nie posłuży temu, komu brak wytrwałości .”

   

  Uczennice nagrodzone w październiku:

   

  Wiktoria Bednarczyk - 5b

  Maja Lewandowska - 5b

       Lena Rudzińska – 5b

                                                                                        GRATULUJEMY!

   

        Biblioteka szkolna prowadzi akcję szkolną „Szukamy Młodych Talentów”, która ma na celu pokazanie umiejętności naszych uczniów. W tym miesiącu nagradzamy piękne dzieła, które uczennice wykonały na lekcjach języka angielskiego. Przedsięwzięcie jest szansą dla dzieci na pokazanie innym swoich prac oraz dodatkowe docenienie zaangażowania uczniów podczas zajęć.

        Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich do częstych wizyt i wypożyczania książek „nie tylko do czytania”!

                                                                                                                                       M. Połyńczuk

 • 4 października 2021 r.

  ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT – zajęcia czytelnicze w bibliotece szkolnej

   

  "Zwierzęta są najlepszymi przyjaciółmi. 

  Nie zadają pytań, nie krytykują. "- G. Elliot

   

       Dziś w szkolnej  bibliotece odbyły się zajęcia czytelnicze dla uczniów klasy VIIIa  z okazji przypadającego dziś Światowego Dnia Zwierząt. Pani M. Połynczuk zaprosiła uczniów na „Spotkanie z książką o zwierzętach”. Bogaty księgozbiór szkolny przybliżył młodzieży tematykę światowej fauny i flory. Pięknie ilustrowane książki podobały się czytelnikom i wzbudziły zaciekawienie. Przeprowadzona z uczniami pogadanka dotyczyła gatunków zwierząt, jakie żyją na naszym Pojezierzu Brodnickim. Wszyscy uczniowie otrzymali na zakończenie zajęć kolorowe zakładki do książek, bo trwa Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych i wybierali książki do wypożyczenia.

        Zapraszamy do szkolnej biblioteki! W Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych czekają na naszych Czytelników niespodzianki!

  M. Połyńczuk

 • 4 października 2021 r.

  W minionym tygodniu, z okazji Europejskiego Dnia Języków uczniowie klas 1b, 5b, 6a, 8a oraz 8c na lekcjach języka angielskiego rozmawiali o tym, jak istotna i potrzebna jest znajomość języków obcych w codziennym życiu. Wykonali plakaty związane z tą tematyką oraz odpowiadali na pytanie "Dlaczego warto uczyć się języków?"

  K. Mazawi

 • 1 października 2021 r.

  Tradycją Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Brodnicy jest to,  uczniowie klasy pierwszej w obecności zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, koleżanek i kolegów składają ślubowanie i zostają pasowani na ucznia. 

  Dnia 1 października 2021r. — uczniowie klasy 1a i 1b zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Zanim jednak nastąpił ten ważny w życiu każdego pierwszaka moment, uczniowie z klas przedstawili swoje umiejętności w programie artystycznym, przygotowanym przez wychowawczynie Annę Orzech i Katarzynę Baśkiewicz. Zaprezentowali w nim swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, wykazali się wiedzą o ruchu drogowym i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w szkole i grupie rówieśniczej. Swoją postawą udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na poczet flagowy. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły p. Krystyna Dżur dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając słowa: „Pasuje Cię na ucznia... ” 

  Z okazji tej uroczystości wychowawczynie klas wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy. Następnie uczniowie udali się na słodki poczęstunek, który został przygotowany przez rodziców

  Wszystkim Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach Szkoły Podstawowej w nr 1 w Brodnicy.

  Anna Orzech

 • 29 września 2021r.

  WSPÓLNE GŁOŚNE CZYTANIE W KLASIE IIIB w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania!

   

       Uczniowie klasy IIIb wraz z panią nauczycielką Dorotą Wicińską przystąpili do akcji czytelniczej w naszej szkole i uczestniczyli w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Podczas zajęć lekcyjnych czytali utwory literackie ze szkolnego podręcznika. Dzieci w skupieniu słuchały tekstu literackiego odczytanego przez nauczyciela, a potem podjęły próbę wspólnego jednoczesnego głośnego czytania. Wyzwanie okazało się sukcesem – wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyniku. Niespodzianki ufundowane przez Radę Rodziców sprawiły uczniom dodatkową frajdę. Uczniowie, zachęceni do działania, postanowili częściej odwiedzać bibliotekę szkolną.

                                                                                                        M. Połyńczuk

 • 29 września 2021 r.

  29 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych oraz Światowy Dzień Muzyki. Uczniowie prezentowali tańce pod kierunkiem pani Kamili Zawadzkiej, Katarzyny Skuza i pana Rafała Gabryszewskiego. Uczniowie wykonywali zadania dotyczące znajomości flag oraz słów z różnych języków obcych przygotowane przez panią Katarzynę Skuza. Zadaniem uczniów było też odgadywanie tytułów bajek po odczytaniu ich fragmentów w obcych językach. Zadanie przygotowała pani Katarzyna Mazawi. Plakaty na tę uroczystość przygotowały p. Joanna Krasoń-Nojak oraz p. Zuzanna Cichowska.

  K. Skuza

 • 29 września 2021 r.

  ŚWIĘTO CZYTELNICTWA na lekcji przyrody w klasie IVc

      Uczniowie klasy IVc wraz z panią Marzeną Pucek - nauczycielką przyrody, uczestniczyli w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Podczas lekcji przyrody klasa 4c głośno czytała baśń "Dziewczynka z zapałkami" Hansa Christiana Andersena. Uczniowie z zaciekawieniem słuchały interpretacji utworu literackiego odczytanego przez nauczyciela, a potem chętnie sami czytali głośno koleżankom i kolegom.

  Wszyscy byli bardzo zadowoleni z udziału w ogólnopolskiej akcji czytelniczej, a niespodzianki ufundowane przez Radę Rodziców sprawiły uczniom dodatkową radość. Dzieci zadeklarowały swój udział w kolejnych podobnych wydarzeniach czytelniczych.

                                                                                                        M. Połyńczuk

   

 • 29 września 2021r.

  Dziś nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania – akcji promującej czytelnictwo!

       Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole, jak co roku, zorganizowała biblioteka szkolna. W tym roku  czytanie odbyło się w środę 29 września. O godzinie 9.00. szkolny dzwonek był sygnałem do rozpoczęcia wspólnego czytania we wszystkich klasach. Czytaliśmy naszym uczniom utwory z kanonu literatury polskiej, między innymi legendy i baśnie polskie: „Toruńskie pierniki”, „ O Warsie i Sawie”, „O Smoku ze Smoczej Jamy”, „Kwiat paproci”. Później chętni uczniowie czytali głośno swoim koleżankom i kolegom. Było dużo emocji i miłych wrażeń.

      Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką akcji czytelniczej jest pisarka Janina Porazińska - autorka książek dla dzieci, między innymi lektur szkolnych: „Pamiętnik Czarnego Noska”, „Szewczyk Dratewka”, „Psotki i Śmieszki”, „Baśń o dwunastu miesiącach”. Data 29 września to dzień urodzin pisarki. Celem akcji jest propagowanie i rozpowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów.

           Książki to źródło wiedzy dla dzieci, rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo, a przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe przygody i emocje. Głośne czytanie, które jest motywem przewodnim święta, to dobra okazja do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu z dziećmi. Święto warto obchodzić każdego dnia.

                                                                                                                                    M. Połyńczuk

 • 27 września 2021r.

  W tym tygodniu w naszej szkole świętujemy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Uczniowie klasy 7c przedstawiali ciekawostki na temat różnych krajów. Nasi uczniowie uczyli się języka włoskiego. Świetnie się bawiliśmy. Ci vediam!

  J. Kalisz

 • 27 września 2021r.

  SZUKAMY MŁODYCH TALENTÓW – szkolna akcja biblioteczna

   


  "- Co ważniejsze dla sukcesu, talent czy pracowitość?

  - A co ważniejsze w rowerze, przednie czy tylne koło?” 

  Shaw

                                                                 

      Biblioteka szkolna, kolejny rok, prowadzi szkoloną akcję „Szukamy Młodych Talentów”. Ma ona na celu dodatkowe docenienie zaangażowania podczas zajęć lekcyjnych i umiejętności uczniów. W poprzednich latach przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem, dlatego kontynuujemy ją w tym roku szkolnym. Prace uczniów prezentujemy na stronie internetowej szkoły oraz wystawiamy w Galerii Prac Uczniów.

       Wyróżnieni uczniowie są nagradzani pochwałami w dzienniku, punktami do oceny z zachowania, dyplomami, nagrodami rzeczowymi.

   

                                   Uczniowie nagrodzeni we wrześniu:

   

                                                         Sandra Głuszek – 3b

            Irmina Sosińska – 3b

           Jakub Gmiński – 6a

          Zuzanna Gniazdowska - 6a

             Amelia Uździńska - 8e

                                                                                                                                                                      GRATULUJEMY!

   

         W bibliotece szkolnej jest zgromadzony bogaty księgozbiór rozwijający zainteresowania dzieci, w tym plastyczne, muzyczne, techniczne. Książki zostały zakupione zgodnie z zapotrzebowaniem ze strony uczniów. Są publikacje o technikach rysowania i malowania, o tworzeniu papierowych figurek, czyli składaniu papieru (origami), modelowaniu z plasteliny, szydełkowaniu, gotowaniu, itp.  

        Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do częstych wizyt i wypożyczania książek „nie tylko do czytania”!

                                                                                                                                                                                                                          M. Połyńczuk

 • 23 września 2021r.

  Klasy I-III wzięły udział w spotkaniu z pracownikami Nadleśnictwa Brodnica dotyczącym zmian zachodzących jesienią w lesie. Uczniowie utrwalali znajomość gatunków drzew oraz zwierząt żyjących w polskich lasach.

  M. Lewandowska

 • 17 września 2021r.

   

  Uczniowie naszej szkoły, jak każdego roku, włączyli się w tą szczytną akcję „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna została opatrzona hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. Sprzątaliśmy terenu wokół szkoły oraz pobliskiej okolicy. Wśród zebranych śmieci znalazły się szklane i plastikowe butelki po napojach czy opakowania z tworzyw sztucznych po jedzeniu. Zaopatrzeni w rękawiczki i worki segregowaliśmy znalezione śmieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej akcji!

 • 15 września 2021r.

  15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki! Świętowaliśmy go również w naszej szkole. Było atrakcyjnie... Każda z klas przygotowała własne "Drzewo Talentów". Najciekawsze prace, zgodne z tematem, kreatywne, zostały nagrodzone "Dzikimi Kartami" uprawniającymi do zwolnienia ze sprawdzianów, odpytywania...w dowolnie wybranym dniu do 30 września. Dziewczyny z sekcji artystyczno-kulturalnej stworzyły Fabrykę Kropek, czyli piegi dla chętnych a było ich wielu... Dzięki wszystkim uczniom nasze boisko zamieniło się w kolorowe pole kropek! Oczywiście nie zabrakło ulubionej przez wszystkich tanecznej części naszego wydarzenia. Na lekcjach rozmawialiśmy o mocnych stronach, zainteresowaniach, talentach oraz wykonywaliśmy kropkowe zadania. Zobaczcie na zdjęciach, jak było pięknie, wesoło i tematycznie! Zabawa to też nauka! Bawili sie zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie. Dziękujemy społeczności szkolnej za zaangażowanie i współpracę. Podziękowania dla organizatorów, czyli dla Rady SU oraz opiekunów.

  K. Lewandowska

 • 13 września 2021r.

  13 września odbył się rajd rowerowy na trasie Szkoła SP1 przez Bobrowska, Tamę Brodzką aż do Bachotka. Tam klasa 8a sportowa rozegrała mecz w siatkówkę. Dzięki uprzejmości rodziców wszyscy posilili się pysznymi kiełbaskami z ogniska. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to był super rajd rowerowy. Zrobiliśmy prawie 40 km. Cali i zdrowi wróciliśmy do szkoły. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

  K. Zawadzka

 • 6 września 2021r.

  Narodowe Czytanie

  Nasza Szkoła włączyła się do obchodów jubileuszowej – X już edycji akcji Narodowego Czytania. Tym razem lekturą była „Moralność pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej.

  Klasa 8e z wychowawcą, odpowiadając na zaproszenie MiPBP w Brodnicy o godzinie 11.00 spotkała się w pięknej scenerii parku, gdzie Weronika Przeczewska i Julia Rudzińska dołączyły do grona uczniów innych szkół, czytając fragmenty lektury. O muzyczną oprawę zadbała Jagoda Fogel pod kierunkiem pana Rafała Gabryszewskiego.

  D. Kossakowska

strona: