Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Brodnicy

 

Nawigacja

2015/16

 • 17 maja 2022r.

  Sukces naszego Ucznia!!! Staś Skuza, uczeń klasy 4a, zajął pierwsze miejsce w Turnieju Recytatorskim "O Pióro Jana Brzechwy" w kategorii klas 4-6. Serdecznie gratulujemy!!! Naszą szkołę w tej kategorii reprezentowali również: Klaudia Uździńska, Lena Rudzińska i Jaś Kruszewski. Wszyscy pięknie wystąpili. Ogromne brawa dla Nich za odwagę i pracę, jaką włożyli w przygotowanie. Życzymy Im kolejnych sukcesów!

  M. Czarnecka

 • 13 maja 2022r.

  Kolejne atrakcje przed nami...

  Maj - miesiącem patrona szkoły - Henryka Sienkiewicza.

  Zachęcamy do udziału w konkursach, zgłębiania wiedzy o Henryku Sienkiewiczu oraz do czytania jego wybitnych dzieł.

 • 12 maja 2022r.

  Marsze uczniów SP1 pod hasłem "Aktywni dla natury" cieszyły się powodzeniem. Ilość zmierzonych kroków wskazuje, że była to trasa około 5-6km. Zadania ekologiczne okazały się dość łatwe, nawet dla najmłodszych. Uczniowie wraz z wychowawcami wrócili zadowoleni, ze świadomością że warto i trzeba dbać o Ziemię.

  "Natura poradzi sobie bez człowieka a człowiek bez przyrody....???"

  Piosenka "Zielony dom" w wykonaniu uczniów z klasy 3a

  Klasa 5b

  Klasy 7a i 7d

  Klasa 8a i 8e

  Oddział przygotowawczy uczniowie z Ukrainy

  Klasa 5a

  Klasa 4a

  Klasy 3a i 3b

 • 12 maja 2022r.

  NAUKA, ZABAWA, INTEGRACJA! Tak uczniowie klas trzecich spędzili dzisiejszy dzień. Spacerując w Górznie, po ścieżce dydaktycznej "Szumny Zdrój" uczniowie utrwalali wiedzę przyrodniczą. Pan przewodnik opowiadał o wilkach i rysiach żyjących na terenie GLPK. Wyjaśniał czym jest rezerwat przyrody i jakie gatunki roślin można tam zobaczyć. Po spacerze wszyscy z zadowoleniem upiekli kiełbaski i z apetytem je zjedli. To był super dzień!

  M. Lewandowska

 • 12 maja 2022r.

  Książka i czasopismo sportowe – zajęcia edukacyjne o tematyce sportowej dla uczniów w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek

   

  „Jest tylko jeden sposób, aby osiągnąć sukces praktycznie we wszystkim: dać z siebie wszystko.”

   

       W Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek szkolna biblioteka zaprosiła uczniów klasy ósmej na zajęcia, pt. „Książka i czasopismo sportowe”. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnorodnymi publikacjami o tematyce sportowej: o historii polskiego sportu, o sportowcach polskich i światowych, rożnych dyscyplinach, książkami instruktażowymi, publikacjami opisującymi zasady gry w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, o sportach ekstremalnych, olimpiadach i olimpijczykach, itp. Uczniowie mogli także zapoznać się z czasopismami sportowymi, dostępnymi obecnie na rynku księgarskim. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a uczestnicy byli aktywni. Wszyscy uczniowie chętnie odpowiadali na pytania, dzielili się swoją wiedzą i wzięli udział w quizach sportowych.

       Szkolna książnica posiada wiele nowych tytułów książek o tematyce sportowej. Książki te cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem i szybko znikają z bibliotecznych półek. Zachęcamy dzieci do wypożyczania bogato ilustrowanych publikacji.

                                                                                                                   M. Połyńczuk

 • 11 maja 2022r.

  “Wiersze dla Ukrainy”

  W Wypożyczalni dla Dorosłych 11 maja odbyło się czytanie wierszy poetów polskich i ukraińskich z cyklu “Czytanie na ekranie”.

  Uczniowie kl. VIII e oraz Oddziału Przygotowawczego kl. VII-VIII Szkoły Podstawowej nr 1 w Brodnicy czytali wiersze m.in.:

  Jurija Andruchowycza, Antoniego Pawlaka, Tarasa Szewczenki, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Jacka Dehnela, Kazimierza Wierzyńskiego i Iryny Wikyrczak.

  Przedstawione utwory są wyrazem wewnętrznych przeżyć współczesnych ukraińskich poetów, których obecna sytuacja zmusiła do walki za swoją ojczyznę. Młodzież zaprezentowała również wiersze patriotyczne polskich poetów.

  Dziękujemy Pani Dorocie Kossakowskiej za przygotowanie uczniów. Zapraszamy do obejrzenia nagrania w najbliższy wtorek 17.05.2022r. w programie lokalnym TVK “Eltronik".

 • 10 maja 2022r.

  Spotkanie uczniów klas ósmych z Panią Martą Dreślinską, nauczycielką Liceum Sztuk Plastycznych w Rypinie.

 • 9 maja 2022r.

  Wyniki konkursu "coś z niczego" - wykorzystujemy odpady

 • 9 maja 2022r.

  SZUKAMY MŁODYCH TALENTÓW – szkolna akcja biblioteczna

   

  Największe pomysły cechuje prostota...

  W. Golding

  Uczniowie nagrodzeni w maju:

  Anna Dąbrowska – 8b

  Jakub Dobry – 8b

  Paulina Heberlej – 4b

  Wiktoria Lange – 8b

  Mateusz Woźniak - 8b

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

                                                                                      

          Biblioteka szkolna kolejny rok prowadzi szkolną akcję „Szukamy Młodych Talentów”. Jest to okazja, aby dodatkowo nagrodzić naszych uczniów za sumienną i staranną pracę na zajęciach szkolnych. Przy ocenie dzieła zwracamy szczególną uwagę na pomysłowość, oryginalność, dokładność wykonania pracy.

        Akcja cieszy się dużym powodzeniem i daje wiele radości naszym uczniom. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom!

                                                                                                                                                                                                                           M. Połyńczuk

 • 8 maja 2022r.

  Z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek nasza szkolna Książnica zaprasza Czytelników po książki

   

  Biblioteka była miejscem magicznym. Zawsze czekały tam na mnie tysiące głosów, które chciały prowadzić ze mną dialog. Wchodziłem do środka, spoglądałem na zapełnione książkami regały i szeptałem: 
  - Opowiedz mi historię.I one opowiadały. Biblioteka stała się moją rodziną.                                                                                           Ch. Martin  

          

         Hasłem Tygodnia Bibliotek 2022 jest „Biblioteka  -  świat w jednym miejscu”

      Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek, który jest promocją czytelnictwa oraz bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa.

        Zachęcamy naszych Czytelników do wypożyczania nie tylko lektur szkolnych, ale także książek rozwijających zainteresowania, pogłębiających wiedzę. Biblioteka szkolna posiada bogato ilustrowanych książki  o różnorodnej tematyce. Każdy znajdzie coś dla siebie! Zapraszamy do biblioteki szkolnej!                                                                                                                                                

   M. Połyńczuk

 • 5-6 maja 2022r.

  Test umiejętności trzecioklasisty

           W dniach 5 i 6 maja 2022 roku uczniowie klas trzecich pisali test umiejętności trzecioklasisty z języka polskiego i matematyki przygotowany przez wydawnictwo Nowa Era. Badanie miało na celu określenie stopnia opanowania przez uczniów kluczowych umiejętności w zakresie edukacji  polonistycznej

  i matematycznej na koniec pierwszego etapu edukacyjnego.

           Test z języka polskiego składał się z 11 zadań, w tym siedmiu zadań zamkniętych i czterech otwartych. Test z matematyki zawierał 13 zadań, w tym 8 zamkniętych i 5 otwartych. Na napisanie każdego testu uczniowie mieli 60 minut (w przypadku uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się czas był  wydłużony o 30 minut).

            Naszym Trzecioklasistom życzymy jak najlepszych wyników.

            D. Wicińska

 • 5 maja 2022r.

  Dziś 176. rocznica urodzin Patrona naszej szkoły Henryka Sienkiewicza (5 V 1846 – 15 XI 1916) - powieściopisarza, nowelisty, publicysty, działacza społecznego, laureata Nagrody Nobla w 1905 r.

   

   

  „Miłość, jako nasionko leśne z wiatrem szybko leci, ale gdy drzewem w sercu wyrośnie, to chyba razem z sercem wyrwać ją można.”

  H. SienkiewiczPotop

   

  „Szczęście jest zawsze tam, gdzie je człowiek widzi...”

  H. SienkiewiczQuo vadis

   

  KALENDARIUM:

  5 V 1846 - urodził się w Woli Okrzejskiej (Podlasie)
  1866–71 - studiował w Szkole Głównej Warszawskiej i Cesarskim Uniwersytecie Warszawskim
  1872–87 - współpracował z prasą warszawską
  1876–78 – napisał „Listy z podróży do Ameryki”
  1882–87 – był redaktorem warszawskiego dziennika „Słowo”
  1884–88 - opublikował Trylogię: Ogniem i mieczem (1884), Potop (1886) i Pan Wołodyjowski (1886–88)
  1890 - opublikował powieść „Bez dogmatu”
  1896 - ukończył  powieść „Quo vadis”
  1900 - opublikował powieść „Krzyżacy”
  1905 - został laureatem Nagrody Nobla
  1911 - opublikował powieść „W pustyni i w puszczy”
  15 XI 1916 - zmarł w Vevey k. Lozanny

   

         Zachęcamy uczniów do czytania książek naszego Patrona oraz o Henryku Sienkiewiczu. Posiadamy bogaty księgozbiór o tej tematyce. Zapraszamy Czytelników do biblioteki szkolnej po publikacje.


                                                                                                                      M. Połyńczuk

 • 29 kwietnia 2022r.

  W kwietniu w naszej szkole pani Katarzyna Skuza przeprowadziła pierwszy etap konkursu z języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych powiatu brodnickiego, pod patronatem Starosty Brodnickiego organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michalowskiej w Brodnicy. Do konkursu przystąpiło w naszej szkole 14 uczniów. Najlepsze wyniki uzykali: Szymon Irwan z klasy 8e, Aleksander Żukowski z klasy 8c oraz Weronika Przeczewska z klasy 8e. Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w drugim etapie konkursu, etapie powiatowym 17 maja w I Liceum Ogólnokształcącym im Filomatów Ziemi Michalowskiej w Brodnicy. Trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia.

 • 29 kwietnia 2022r.

  Marsz Ekologiczny, segregacja śmieci, krzyżówka ekologiczna, wykonanie doniczek ekologicznych i posianie nasion, prace na konkurs ,,Coś z niczego" - to wszystko dla naszej Ziemi z okazji jej święta. Tak uczniowie klas 1-3 obchodzili „Jedynkowe” Dni Ziemi.

 • 29 kwietnia 2022r.

  Z okazji nadchodzącej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie kl. 5a i 4a pod kierunkiem K. B. Baśkiewicz, R. Gabryszewskiego i E. Kędziorskiej przygotowali przedstawienie nawiązujące do tych ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny.

 • 28 kwietnia 2022r.

  Piosenka ekologiczna

  Weronika Przeczewska, wielokrotna laureatka różnych festiwali, tym razem wystapila w roli prowadzącej konkurs i "śpiewająco" otworzyla imprezę.

 • 28 kwietnia 2022r.

  Relacja fotograficzna z Warsztatów Ekologicznych, które odbyły się 28 kwietnia: wykonywanie eko mydełka i eko świeczki oraz antystresowego woreczka.

 • 27 kwietnia 2022r.

  Klasą 7b na wycieczce w Toruniu.

 • 27 kwietnia 2022r.

  Dnia 27.04.2022r. odbyło się spotkanie integracyjno-edukacyjne w ramach inicjatywy prospołecznej Rady Młodzieży Hufca Pracy w Brodnicy ,,Nakrętki oddajesz, drzewko dostajesz" W ramach tej akcji uczniowie naszej szkoły otrzymali drzewko - biały bez lilak, który zostanie posadzony na boisku szkolnym.

 • 25 kwietnia 2022r.

  Klasa 7d na wycieczce w Toruniu w Żywym Muzeum Piernika

  Uczniowie spacerowali uliczkami Starego Miasta w Toruniu, zobaczyli Teatr Wilama Horzycy, Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Bazylikę katedralną św. Jana Chrzcicela i św. Jana Ewangelisty oraz Krzywą Wieżę. Uczniowie odwiedzili też toruńskiego smoka i poznali jego legendę. Na koniec uczniowie odbyli nauki wyrobu pierników w Żywym Muzeum Piernika.

  K. Skuza

strona: