Gorznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy
Spotkanie uczniów z pracownikiem Ośrodka Edukacji w Czarnym Bryńsku z p. Karoliną Witkowską.
Gorznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy
Spotkanie uczniów z pracownikiem Ośrodka Edukacji w Czarnym Bryńsku z p. Karoliną Witkowską.
Dnia 9 maja uczniowie klas szóstych wzięli udział w spotkaniu z dyrekcją i uczniami z Gimnazjum nr 2 w Brodnicy. Zebrani na auli wysłuchali informacji przekazanych przez panią dyrektor - Beatę Kalwa na temat nauki w tymże gimnazjum, profilach, sukcesach, a także możliwościach rozwijania zainteresowań. Z kolei gimnazjaliści, w prezentacji multimedialnej, przedstawili sale lekcyjne, koła zainteresowań, "Gimzetkę" oraz sukcesy kolegów. Następnie przedstawili krótki film będący dziełem uczniów. Szóstoklasiści mieli możliwość zadawania pytań pani dyrektor, trenerowi klas sportowych - pani Katarzynie Brózda oraz gimnazjalistom.
Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał ulotkę zawierającą szczegółową informację dotyczącą planowanych klas profilowanych w roku szkolnym 2012/2013 oraz dodatkowych zajęć, jak również adres strony internetowej Gimnazjum nr 2, gdzie można zapoznać się ze szczególami rekrutacji http://www.gim2.zs1brodnica.edu.pl
B. Rochon
Projekt edukacyjny - To potrafię
9 maja, po raz kolejny, uczniowie klasy 3c wystąpili na spotkaniu z rodzicami w ramach projektu realizowanego od września 2011 r.
Tym razem była to prezentacja twórczości Jana Brzechwy tj. wiersze, piosenki i krótkie inscenizacje. Kolejny raz uczniowie odnieśli sukces i dostarczyli wszystkim miłych wrażeń.
J. Gabska
TURNIEJ MINI PIŁKI NOŻNEJ
8 maja 2012r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Brodnicy odbyły się „Międzyszkolne zawody w piłce nożnej dla klas III” - był to XIII TURNIEJ MINI PIŁKI NOŻNEJ – „Jesień na hali – Wiosna na boisku”. Celem turnieju było upowszechnienie kultury fizycznej oraz zdrowej rywalizacji sportowej w śród najmłodszych.
Po raz pierwszy w naszej drużynie reprezentacyjnej były dwie dziewczynki. Drużyna z naszej szkoły rozegrała cztery mecze i
zajęła IV miejsce.
Bramkarzem był: Dawid Kotowski - kl. 3c
Skład drużyny:
· Weronika Kuchczyńska – kl. 3b
· Malwina Kępczyńska – kl. 3e
· Karol Jaranowski – kl. 3c
· Paweł Deuter kl. 3c
· Kacper Marchlewicz – kl. 3c
· Hubert Ciechański – kl. 3c
· Aleksander Matuszewski – kl. 1d
U. Łukaszewska
7 maja 2012r. uczniowie klasy Ib wybrali się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brodnicy na spotkanie z panem Janem Majewskim, który opowiadał o Grodzie Foluszek i Bractwie Rycerskim Zamku Brodnickiego, oraz o kultywowaniu historii rycerskiej. Dzieci oglądały: ostrogi rycerskie oraz różne rodzaje broni rycerskiej, tak jak: korbacz, siekierę, pistolet i topór w jednym.
Oglądali film pt. „Historyczne ciekawostki z Grodu Foluszek”. Na koniec odpowiadali na pytania testowe, wykazując się zdobytą wiedzą podczas zajęć. W nagrodę otrzymali koszulki i medal.
U. Łukaszewska
W piątek 20 kwietnia, 22 uczniów ze szkół powiatu brodnickiego, wzięło udział w finale konkursu „Win with Vogelschule”. Poziom współzawodnictwa był bardzo wysoki. Oto wyniki konkursu:
SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I - III:
I miejsce: Maks Mieczkowski SP 2
II miejsce: Wiktoria Bielawa SP 7
III miejsce: Weronika Kuchczyńska SP 1
IV miejsce: Paulina Bartnicka SP Miesiączkowo
V miejsce: Mikołaj Mieżykowski SP 2
VI miejsce: Mateusz Fiałek SP 2
SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV – VI:
I miejsce: Julia Czerwińska SP 7
II miejsce: Kinga Pasternacka SP 4
III miejsce: Joanna Romanowska SP 7
IV miejsce: Maciej Sobczak SP 2
V miejsce: Mateusz Bojanowski SP 1
VI miejsce: Bartosz Leśniewski SP Nowe Świerczyny
Jednocześnie wszyscy finaliści wraz z rodzicami i nauczycielami zostali zaproszeni na uroczystą galę laureatów w dniu 17 maja 2012 w godz. 15.30 – 16.30 do Pałacu Anny Wazówny. Podczas uroczystości wręczone zostaną nagrody.
Po gali laureatów, w Pałacu Anny Wazówny, w godz. 17.00 - 18.00, dla rodziców dzieci uczących się angielskiego, przygotowana została specjalną atrakcja. Będziemy gościć dr Grzegorza Śpiewaka (wykładowca akademicki od wielu lat związany z Instytutem Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie wykładowca w nowojorskiej New School. Naczelny doradca metodyczny wydawnictwa Macmillan Polska, autor materiałów dydaktycznych i podręczników oraz publikacji naukowych, artykułów popularyzatorskich m. in. w „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju”, „Zwierciadle” oraz „Wiedzy i Życiu”), który wygłosi wykład pt.: „Angielski dla rodziców, czyli: jak oswoić język obcy”. Wstęp wolny.
I. Fabiańska
Wyniki konkursu mitologicznego
Test składał się z 20 zadań, za które można było uzyskać 70 punktów.
Zuzanna Mitura 5c, 65 pkt.
Filip Bartnicki 5c, 53 pkt.
Adrianna Lewandowska 5c, 48 pkt.
Zuzanna Korpus 5c, 39 pkt.
Zuzanna Wiśniewska 6b, 39 pkt.
Wiktoria Galczewska 6c, 33 pkt.
Monika Jankowska 6d, 29 pkt.
Artur Marchlewicz 6d, 29 pkt.
Natalia Januszyńska 6d, 21 pkt.
Weronika Kosińska 6a, 20 pkt.
Mateusz Olszewski 6c, 20 pkt.
Gratulujemy!!!
Organizatorki:
p. Dorota Kossakowska, p. Magdalena Czarnecka
W piątek, 27 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs mitologiczny adresowany do uczniów klas piątych i szóstych, dla których mitologia nie jest piętą Achillesa. Do konkursu przystąpiło blisko 40 uczniów. Po wysłuchaniu pięknej recytacji wiersza Ernesta Brylla „Wciąż o Ikarach głoszą...” w wykonaniu Marka Weis (4b) musieli oni zmierzyć się z testem, składającym się z 20 zadań o różnym stopniu trudności, przygotowanym przez organizatorki konkursu – p. Magdalenę Czarnecką i p. Dorotę Kossakowską. Drobną nagrodą za mitologiczne zmagania były słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.
Zwycięzców poznamy na najbliższym majowym apelu, podczas którego zostaną wręczone dyplomy i nagrody.
D. Kossakowska
Dnia 27.04.2012 r. uczniowie: Zuzanna Mitura, Iga Drankowska i Mikołaj Jankowski wraz z opiekunką, nauczycielką historii Ewą Kędziorską wzięli udział w rozstrzygnięciu konkursu historycznego pt. "Losy cichych bohaterów tamtych dni pod okupacją niemiecką i sowiecką wrzesień 1939 - maj 1945 w moim regionie". Konkurs towarzyszył uroczystym obchodom pamięci pomordowanych w czasie wojny na terenie gminy Książki i miejscowości Brudzawki. Nasi uczniowie co prawda nie zostali laureatami, ale sam udział i napisanie pracy konkursowej, w której przeprowadzili wywiady z uczestnikami tamtych wydarzeń, był bardzo ważny. Zainteresowanie młodzieży przeszłością swojego regionu i losami ludzi pod okupacją, pozwala sądzic, że historia nie jest im obojętna. Zuzia, Iga i Mikołaj otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. Mieli również okazję zobaczyć w tradycyjnych strojach przedstawicieli władz UMK i UKW oraz wysłuchac ich wystąpień.
E. Kędziorska
26 kwietnia 2012r. o godz. 15.15 odbyły się dla rodziców zajęcia e. w. otwarte z udziałem uczniów klasy II A. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Bez trudu wykonywali zadania dotyczące Torunia. Bardzo przydatne do zajęć okazały się informacje, które uczniowie zdobyli podczas zwiedzania Torunia w ubiegłym roku szkolnym na wycieczce z klasą. W czasie zajęć pokazowych dla rodziców uczniowie korzystali z tablicy interaktywnej, multibooka. Po zajęciach rodzice przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek- toruńskie pierniki. Zajęcia z uczniami klasy II A prowadziła Gabriela Wiercińska.
G Wiercińska
Dnia 24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4, odbył się X Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny. W konkursie wzięli udział uczniowie klas szóstych brodnickich podstawówek. Naszą szkołę reprezentowali nastepujący uczniowie: Julia Dwórznik (6a), Karolina Maliszewska (6b), Iga Drankowska(6c), Lidia Watkowska (6c), Sandra Nowatkowska (6d). Tegoroczny konkurs składał się z dyktanda, w którym należało wykazać się znajomością zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Tekst był długi i trudny - tak twierdzą uczestnicy konkursu. Pomimo starań naszych uczniów nie udało się znaleźć wśród grona laureatów.
K. Baśkiewicz
ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI 2012
23 kwietnia 2012 r. w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, które zorganizowała pani Małgorzata Walczak z uczennicami koła biblioteczno-czytelniczego. W czytelni odbyły się zajęcia dla uczniów klas trzecich, pt. "Książka dawniej i dziś", na których uczniowie mogli dowiedzieć się, jak rozwijała się książka i techniki drukarskie oraz zobaczyć najstarsze zbiory szkolnej biblioteki.
Na szkolnych korytarzach zostały umieszczone plakaty informacyjne, wykonane przez dzieci na zajęciach bibliotecznych, propagujące książkę i czytelnictwo. Uczniowie wypożyczający w tym dniu książki otrzymywali drobne upominki. Kilku czytelników wzięło udział w akcji charytatywnej zorganizowanej przez bibliotekę szkolną i podarowało książki szkole, za co serdecznie dziękujemy!
M. Walczak
Dnia 23.04.2012 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w godz. 16.00-18.00 odbyła się dyskoteka kl.IV- VI. Okazją do świetnej zabawy były obchody Dnia Ziemi. Zabawę poprzedziły apele, które obyły się w godzinach przedpołudniowych, a po lekcjach w hali szkolnej było już tylko "zielone szaleństwo"! Uczniowie, by uczcić naszą planetę ubrali się na zielono. Były to różne odcienie tego koloru, aż chciało się śpiewać w rytm starej piosenki..."zielono mi"... Jednakże młodzież wolała szaleć przy piosenkach Shakiry, Farnej, Staszewskiego, Danza Kuduro itp. wokalistów. Zabawa była świetna i pewnie dlatego po wyjściu z dyskoteki przywitał nas wiosenny deszcz i burza. Za rok znowu zazieleni się w naszej szkole!
Dzień Ziemi 23.04.2012 r.
,,Dobra energia dla wszystkich”
Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole to doskonała okazja do edukacji przyrodniczej i szkolnej integracji. Scenka kabaretowa ,,Jaś i Małgosia w wersji ekologicznej” przygotowana przez grupę uczniów z kl. 6b wprawiła słuchaczy w rozbawienie i dobry nastrój. W drugiej części spotkania przedstawiciele poszczególnych klas prezentowali stroje wykonane z surowców wtórnych. Najpiękniejsze stroje publiczność nagrodziła brawami a komisja konkursowa wręczyła wyróżnienia i drobne upominki ufundowane przez radę rodziców. Kolejnym punktem obchodów była prezentacja mulimedialna ,,Słoneczne Maroko” – przygotowana przez panią Jadwigę Schier. Prezentacji towarzyszył pokaz ciekawych pamiątek przywiezionych z podróży. Muzyczną oprawę przygotowały uczennice: Agata Berent z klasy 6a i Karolina Ziętara z klasy 5d. W godzinach popołudniowych odbyła się ,,Zielona dyskoteka”- warunkiem uczestnictwa były elementy ubioru w kolorze zielonym.
Dobra energia dla wszystkich to hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Ziemi. Potrzeba ochrony klimatu, zapobiegania efektowi cieplarnianemu oraz zwiekszenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii to idee warte promowania. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć małe ziarenko starań w upowszechnianie tych szczytnych działań.
J. Liżewska
20 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Brodnicy najmłodsze klasy świętowały Dzień Ziemi. Z tej okazji klasa 1a przygotowała kolorową inscenizację. Pierwszoklasiści przebrani za kolory żółty, niebieski, czerwony i zielony przenieśli widzów w „Krainie barw”. Przedstawienie pokazało jaka piękna i barwna jest nasza Matka – Ziemia. Z okazji święta planety dzieci przypomniały nam, że jest naszym wielkim skarbem, o który powinniśmy dbać od najmłodszych lat.
Atrakcją dnia był również pokaz mody ekologicznej. Zwycięzcy otrzymali sadzonki wiosennych kwiatów.
M. Sikorska
KWIETNIOWY "DZIONEK" w 3b - DZIEŃ ZIEMI
Kwietniowy "DZIONEK" postanowiliśmy zrealizować w ramach obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole. Uczestniczyliśmy w apelu szkolnym i przystąpiliśmy do konkursu na najciekawszy strój ekologiczny. Spora grupa z naszej klasy przygotowała ubranie i wybraliśmy jedno, które reprezentowało naszą klasę podczas konkursu. Wybór był dobry - zajęliśmy I miejsce. Byliśmy dumni i cieszyliśmy się bardzo! Po apelu dalej kontynuowaliśmy nasz "DZIONEK" ale już w klasie. Grupa uczniów przygotowała - samodzielnie scenkę o tematyce ekologicznej. To aż niewiarygodne, jakich wspaniałych aktorów mamy w naszej klasie!
Katarzyna Kahl
Kim jest „szatan”? Odpowiedź na to pytanie mogli uzyskać uczniowie klas 4 – 6, którzy wybrali się 20 kwietnia z nauczycielami do Brodnickiego Domu Kultury na przedstawienie pod tytułem „Szatan z siódmej klasy” oparte na powieści Kornela Makuszyńskiego. To pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji sztuka, gdzie prawda i trwałe wartości tryumfują nad złem. Zarówno główny bohater (Adaś Cisowski), jak i jego przyjaciółka (Wanda Gąsowska) wzbudzili sympatię widzów. To już kolejny spektakl przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia, który uczniowie naszej szkoły mieli okazję oglądać.
D. Kossakowska
Dnia 19 kwietnia klasy szóste udały sie do Gimnazjum nr 1 na "Drzwi otwarte". Do zebranych na auli szkolnej uczniów przemawiał dyrektor, pan Kędzia, który opowiadał o nauce w tejże szkole, możliwościach rozwijania zainteresowań oraz sukcesach swoich uczniów. Szóstoklasiści najbardziej zainteresowani byli rzetelną informacją dotyczącą profili istniejących od niedawna w tym gimnazjum. W trakcie spotkania wystąpiła grupa taneczna, która może pochwalić się niejednym sukcesem, jak również grupa teatralna z przedstawieniem pt. Jak wyginęli królewicze. Następnie głos zabrał przewodniczący szkoły, który przedstawił szkołę w formie prezentacji multimedialnej. Po części oficjalnej szóstoklasiści zostali oprowadzeni po salach lekcyjnych oraz, na zakończenie, poczęstowani słodkościami.
K. Baśkiewicz
ELIMINACJE SZKOLNE DO KONKURSU O JANIE PAWLE II
Dnia 19 kwietnia 2012 r. odbyły się szkolne eliminacje do konkursu „JAN PAWEŁ II - NASZ PAPIEŻ”. Do eliminacji czyli I etapu przystąpiły klasy IIIa, IIIb, IIIc. Uczestnicy odpowiadali na 25 szczegółowych pytań dotyczących życia Jan Pawła II. Każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę wizerunek Jana Pawła II z Jego autografem.
Uczestnicy mogli zdobyć maksymalnie 43 punkty. Oto jak przedstawia się punktacja:
1. Paradzińska Dominika kl. III b 42 p.
2. Brodalska Martyna kl. III b 36,5 p.
3. Alicja Żuchowska kl. III b 35 p
4. Rożek Laura kl. III b 32 p.
5. Maliszewska Kaja kl. III c 31,5 p.
6. Żurawski Marcin kl. III a 29 p.
Grabkowski Kacper kl. III c 29 p.
7. Burnicka Oliwia kl. III a 25 p.
Marchlewicz Kacper kl. III c 25 p.
8. Surmiak Julia kl. III b 22 p.
9. Kuchczyńska Weronika kl. III b 19 p.
10. Malinowska Barbara kl. III a 7p.
Do II etapu, który odbędzie się 18 maja 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Brodnicy przeszli: Paradzińska Dominika (I miejsce), Brodalska Martyna (II miejsce), Alicja Żuchowska (III miejsce) - oraz rezerwowa: Laura Rożek z kl. III b (IV miejsce) wszystkie uczestniczki są z klasy III b. Wszystkim dziękujemy za odwagę, zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
J. Milas
Dnia 18 kwietnia uczniowie klasy IVd brali udział w IV edycji konkursu czytelniczego „Czy znam i wiem?” organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną oraz naszą szkołę.
Do udziału w konkursie zgłosiło się 12 drużyn trzyosobowych. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z czterech książek oraz przedstawić krótką inscenizację wybranego fragmentu jednej z powieści. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Ciechanowska, Wiktoria Dembek i Mikołaj Zwierzchlewski. Udział w konkursie był ciekawym doświadczeniem i mimo że nasza drużyna nie zajęła miejsca na podium, jesteśmy zadowoleni z występu. Za rok kolejna edycja, a my już cieszymy się z możliwości zatonięcia w lekturze.
M. Czarnecka
Powered by aSc EduPage