10 maja 2016 r.
- We wtorek do naszej szkoły przybyli przedstawiciele Gimnazjum nr 2 wraz z opiekunem. Uczniowie chcieli zachęcić naszych przyszłych absolwentów do wybrania na dalsza edukację, właśnie tę szkołę. Ciekawie i bardzo obszernie zaprezentowali zalety swojej szkoły. Sporo mówili o osiągnięciach, z naciskiem, że w tej szkole można realizować wszelkie pasje. Odpowiadali tez na pytania uczniów. Zaproszeni zostaliśmy również na "Drzwi otwarte". Wcześniej szóstoklasiści uczestniczyli w "Drzwiach otwartych" w Gimnazjum nr 1. Wybór pewnie będzie trudny, ale pamiętajmy, że o przyjęciu do szkoły decyduje również rejon, w którym mieszka uczeń. Życzymy trafnych wyborów.E. Kędziorska
10 maja 2016 r.
We wtorek 10 maja uczniowie klas piątych naszej szkoły uczestniczyli w polonistycznej części badania pod nazwą Kompetencje piątoklasistów, którego organizatorem jest Instytut Badań Edukacyjnych. Test rozpoczął się o godzinie 9.00 i trwał 45 minut (dla uczniów z dysfunkcjami czas był wydłużony).
W kolejny wtorek - 17 maja piątoklasiści przystąpią do drugiej części badania. Napiszą wówczas test z matematyki, a po dziesięciominutowej przerwie - z przyrody. Wyniki badania poznamy w czerwcu.
D. Kossakowska
6 maja 2016 r.
BIEGI CZERWONOKRZYSKIE
6 maja 2016r. na Stadionie Miejskim w Brodnicy odbył się
„ XVIII BIEG CZERWONOKRZYSKI – SZANSĄ dla ZDROWIA”, organizowany przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża.
CELEM imprezy była popularyzacja zdrowego stylu życia poprzez uprawianie biegania wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Dbałość o sprawność fizyczną poprzez czynną rekreację jako najprostszą formę wypoczynku.
Przedstawicielami naszej szkoły byli uczniowie z klas 3:
CHŁOPCY: DZIEWCZYNKI:
1. Hubert Wiśniewski – kl. 3a 1. Samanta Witkowska – kl. 3a
2. Dominik Warachowski– kl 3a 2. Zofia Chyżyńska – kl. 3a
3. Szymon Kacperek – kl. 3a 3. Wiktoria Pesta – kl. 3a
4. Dawi Kucznerski – kl. 3a 4. Wanessa Jonowska – kl. 3a
5. Oliwier Borysiak – kl. 3c 5. Katarzyna Koj – kl. 3a
6. Tymoteusz Łukaszewski – kl. 3c 6. Lena Brozdoska – kl. 3a
7. Kamil Kwiatkowski – kl. 3c 7. Julia Górecka – kl. 3a
8. Artur Sontowski – kl. 3bc 8. Wiktoria Sikorska – kl.3c
9. Nikola Czjkowska – kl. 3c
W ogólnej punktacji nie udało się nam zająć do trzeciego miejsca, ale indywidualnie 6 miejsce zdobył Tymoteusz Łukaszewski z klasy 3c. Wszyscy zawodnicy wytrwale starali się do końca i ukończyli bieg z grupą wiekową. Dziękujemy im za wytrwałość i udział w zawodach.
Urszula Łukaszewska
5 maja 2016 r.
Jeziora, lasy czyli biwak klas 5 i 6.
Dnia 5 maja o godzinie 13:00 wyjechaliśmy spod szkoły. Po około 30 minutach dojechaliśmy do Miętowego Gaju w Grzmięcy. Zostawiliśmy swoje torby i wyruszyliśmy na wędrówkę. Pierwszym zaplanowanym punktem było odwiedzenie budynku Dyrekcji Brodnickiego Parku Krajobrazowego.
Obejrzeliśmy tam film informacyjny o Brodnickim Parku. Następnie poszliśmy do ogrodu dydaktycznego w którym spotkaliśmy jaszczurkę. Drugim zaplanowanym punktem była trasa wokół j. Strażym. (ok.10 km). Jezioro wydawało się małe, jednak przejście trasy zajęło nam ok. 3 godzin. Zmęczeni wróciliśmy do "Miętowego Gaju". Pani przydzieliła nam pokoje. Zanim zdążyliśmy się rozpakować... przyjechała do nas pizza! Zjedliśmy pyszną kolację i udaliśmy się do swoich pokoi. Myśleliśmy że to koniec zajęć na dziś i powoli możemy szykować się do snu. Wykąpaliśmy się, ubraliśmy w piżamę, zaczęliśmy gawędzić jak to na biwakach. Nagle do pokoju weszła Pani od przyrody i oświadczyła że o 22:00 mamy zejść na dół do muzeum. Zeszliśmy do muzeum. Podziwialiśmy tam ryby i zwierzęta leśne. Potem przeszliśmy do drugiego pomieszczenia Pani rozdała nam zadania sprawdzające wiedzę z klas 4-6. O godzinie 23:30 skończyliśmy zajęcia. Mogliśmy iść spać. Drugiego dnia pobudka była zaplanowana na godzinę 7:30, jednak każdy wstał o 6:00. Sami przyszykowaliśmy śniadanie, zjedliśmy i pełni sił poszliśmy do lasu. Tym razem czekała na nas krótsza 3km trasa. Przeszliśmy ją w mgnieniu oka. Starczyło czasu żeby pójść nad jezioro. Dziewczyny poszły opalać się na pomost, a chłopaki wymyśli swoje zabawy. Niestety trzeba było wracać. Pożegnaliśmy "Miętowy Gaj", jeziora, lasy i wróciliśmy do Brodnicy. Biwak uważamy za udany!
Karina Nałęcz kl.6b
5 maja 2016 r.
170. rocznica urodzin PATRONA SZKOŁY HENRYKA SIENKIEWICZA
Biblioteka szkolna, z okazji przypadających 5 maja urodzin Henryka Sienkiewicza, przypomina naszym uczniom, że posiada bogaty księgozbiór poświęcony PATRONOWI SZKOŁY i zaprasza do korzystania z niego.
Można wypożyczyć książki i zapoznać się z sylwetką PATRONA, jego życiorysem oraz twórczością pisarską. Posiadamy w zbiorach piękne, bogato ilustrowane wydania powieści, nowele, książki biograficzne oraz filmy dokumentalne o laureacie Literackiej Nagrody Nobla, którą w 1905 r. otrzymał nasz PATRON.
M. Walczak
5 maja 2016 r.
Dziś (5 maja) obchodziliśmy w szkole rocznicę urodzin Henryka Sienkiewicza - patrona naszej szkoły. Jak co roku, tego samego dnia, dzieci z klas młodszych pełniły wartę przy tablicy pamiątkowej na cześć naszego patrona. W tym roku była to klasa 3b. Dzieci bardzo dobrze się spisały, choć nie było to proste zadanie.
Henryk Sienkiewicz jest patronem naszej szkoły już ponad czterdzieści lat. Był on jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy. W 1905 roku został laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za całokształt twórczości. Najważniejsze dzieła, które każdy obywatel powinien znać, to: Quo vadis, Krzyżacy, W pustyni i w puszczy, Ogniem i mieczem, Pan Wołodyjowski czy Potop.
Karolina Przeczewska, kl.6c
4 maja 2016 r.
Szkolny konkurs czytelniczy „KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ” II edycja
Biblioteka szkolna ogłasza wyniki II edycji szkolnego konkursu czytelniczego „KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”.
Zostali wyróżnieni uczniowie naszej szkoły, którzy wykonywali prace plastyczne na zajęciach lekcyjnych, podczas realizacji projektów edukacyjnych z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej. Projekty miały różnorodną tematykę, np. Ochrona przyrody w Polsce, Poznajemy legendy polskie, Tajemniczy świat baśni, Książka uczy, bawi i rozwija, Origami dla dzieci â składamy modele z papieru, Bohaterowie naszych ulubionych książek, Pory roku â zmiany w przyrodzie, Poznajemy ptaki
i zwierzęta Polski.Uczniowie wyróżnieni:
kl. I-III
Alicja Mitura 1c
Karina Khudetska 1e
Mateusz Szostak 1e
Magdalena Ciećwierz 1f
Agata Laskowska 2a
Zofia Puc 2a
Hubert Katarzyński 2c
Marta Malinowska 2c
Aleksander Żukowski 2c
Marta Wisińska 2e
Mateusz Jagusz 2e
Kajetan Jakubowski 2e
Tomasz Otremba 2e
Julia Rudzińska 2f
Niuba Lozano-Żukowska 2f
Oliwia Bartmańska 3b
Hanna Jabłońska 3b
Maria Syrowska 3b
Jakub Komorowski 3b
Agata Wasielewska 3c
Tymoteusz Lewandowicz 3c
Tymoteusz Łukaszewski 3c
Tymoteusz Prass 3c
Artur Sontowski 3c
klasy IV-VI:
Marietta Szmidt 5a
Aniela Derlicka 5a
Natalia Kępczyńska 5a
Julia Maciejewska 6d
Dominik Maciejewski 6d
M. Walczak
4 maja 2016 r.
04.05.2016 r. uczniowie klas czwartych brali udział w zajęciach edukacyjnych w grodzie Foluszek. Tematyką zajęć było życie codzienne mieszkańców średniowiecznego grodu. W celu poczucia przez uczniów atmosfery życia tamtych ludzi, uczniowie na początku przebrali się w stroje ówczesnych ludzi. Następnie podzieleni na grupy przystąpili do wykonywania zadań. Każda z grup zapoznała się z: kowalstwem, ceramiką, fechtunkiem, strzelaniem z łuku, pracą z drewnem oraz przetwarzaniem zboża. Poznali narzędzia i zwyczaje mieszkańców grodu. Całość zajęć jak zwykle wspaniale poprowadził pan Majewski wraz ze swoimi współpracownikami. Pogoda nam dopisała, humory też. Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z takiej lekcji historii.
E. Kędziorska
29 kwietnia 2016 r.
W piątek 29 kwietnia po raz kolejny odbyła się impreza pod nazwą " Mam Talent " zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.
Zabawa rozpoczęła się o godzinie 10.00 w auli szkolnej. Jury w składzie: panie Anna Nowicka-Filon i Katarzyna Baśkiewicz, pan Rafał Gabryszewski oraz dwoje uczniów z Samorządu Uczniowskiego - Tatiana Stańczak (5c) i Jakub Gierka (6c) wnikliwie oceniali każdy występ.Jak co roku uczniowie postarali się,aby ich występy były wyjątkowe. Uczestnicy śpiewali i tańczyli, odbył się również pokaz akrobatyczny i gry na instrumencie. Uczniowie wykazali się dużym talentem, jak i poczuciem humoru. Laureatów wybrano w kategoriach klas 1-3 oraz 4-6. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez samorząd:)Oto wyniki:klasy 1 - 3 śpiew: 1. Oliwia Gibas i Marysia Syrowska (3b)2. Weronika Przeczewska (2f)3. Wiktoria Polmańska (2f)kategoria mieszana: 1. Oliwia Betlejewska i Wojciech Natucki (1c)2. Zofia Sobiecka (1c)klasy 4 - 6 śpiew: 1. Karolina Przeczewska i Weronika Kopystecka (6c)2. Natalia Kępczyńska (5a)3. Paweł Hajka (5d)kategoria mieszana: 1. Amelia Głowacka i Amelia Pruchniewska (6a)
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za występ, a laureatom gratulujemy zajęcia wysokich miejsc!Tatiana Stańczak (5c)
28 kwietnia 2016 r.
Dnia 28 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Matematyki. Organizatorami imprezy był zespół nauczycieli uczących matematyki – Krystyna Dżur, Zdzisława Kęsicka, Henryka Figarska, Hanna Ziółkowska – Prusak. W ramach Dnia Matematyki odbyły się drużynowe turnieje klas IV – VI. Pierwsi do boju stanęli czwartoklasiści, następnie rywalizowały klasy piąte, a na końcu odbył się turniej klas szóstych. Uczniowie mieli za zadanie m.in.: zbudować budowlę z klocków, rozwiązać krzyżówkę matematyczną, odpowiedzieć na zestaw 10 pytań.
W trakcie rywalizacji drużyn widownia odgadywała hasła rebusów wyświetlanych na ekranie.
Cała impreza przebiegała w miłej atmosferze. Czas umiliła nam również uczennica klasy 6b Anna Ulatowska, która zaśpiewała dwie piosenki: „Mniej niż zero” i „10 w skali Beauforta”. Zwycięskie drużyny to:
Klasy czwarte – IV a w składzie: Maksymilian Bednarczyk
Piotr Wenerski
Hubert Przybylski
Zofia Naturka
Klasy piąte – Vd w składzie: Zuzanna Kamińska
Mateusz Kopeć
Aleksander Matuszewski
Jakub Czubie
Klasy szóste – Vib w składzie: Mikołaj Ciechanowski
Dominik Śliwiński
Dawid Marulski
Oprócz zmagań drużynowych zorganizowano również konkurs plastyczny „W krainie figur”. Zadaniem chętnych uczniów było przygotowanie rysunku z wykorzystaniem tylko figur geometrycznych. Komisja w składzie: Zdzisława Kęsicka, Krystyna Dżur, Rafał Gabryszewski przyznała wyróżnienia:
Martyna Bigoś 6c
Weronika Kopystecka 6c
Aniela Derlicka 5a
Jakub Pruchniewski 6a
Karina Nałęcz 6c
Klaudia Szrull 6b
Z. Kęsicka
27 kwietnia 2016 r.
"Tajemnice Starego Lasu" - konkurs recytatorski
27 kwietnia trzynastu uczniów z kl. IV-VI wzięło udział w konkursie recyatorskim organizowanym w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej Brodnica 2016. 60 uczestników ze szkół powiatu brodnickiego prezentowało utwór o tematyce przyrodniczej i ekologicznej.
Igor Gibas (kl. 6c) zdobył wyróżnienie za wiersz "Sosna" Ludwika Jerzego Kerna.
T. Adamowska
27 kwietnia 2016 r.
Trudno uwierzyć, że już za niespełna dwa miesiące obecni szóstoklasiści opuszczą mury naszej szkoły. Czas więc na podjęcie ważnej decyzji - które gimnazjum wybrać? Z tego też powodu w środę 27 kwietnia wszyscy uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami uczestniczyli w Drzwiach otwartych zorganizowanych przez grono pedagogiczne i uczniów Gimnazjum nr 1 w Brodnicy.
Spotkanie rozpoczął Dyrektor szkoły, który po serdecznym powitaniu zebranych przedstawił wychowawców przyszłych klas pierwszych, którzy z kolei krótko przybliżyli profile zaplanowane na nowy rok szkolny. Następnie uczniowie w małych grupach pod opieką gimnazjalistów zwiedzali budynek i z zainteresowaniem uczestniczyli w prezentacji bogatej oferty szkoły, np.: edukacji filmowej, matematycznej, technicznej, językowej czy sportowej. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.
Na koniec samorząd zaprosił wszystkich do wspólnego tańca, co spotkało się z wielkim aplauzem szóstoklasistów. Już wiemy, że wielu z nich wybierze właśnie to gimnazjum jako miejsce dalszej edukacji.
D. Kossakowska
23 kwietnia 2016 r.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
W tym roku biblioteka szkolna w oryginalny i nietypowy sposób obchodziła Światowy Dzień Książki. Oprócz tradycyjnego udekorowania szkoły plakatami i tablicami informacyjnymi o święcie książki, 21 kwietnia nauczyciel bibliotekarz p. M. Walczak wraz z wychowawcą klasy 3c p. G. Wiercińską i innymi opiekunami, udała się na wycieczkę szkolną do Torunia. Była to „wycieczka z książką w tle”.
W programie wycieczki zaplanowano między innymi wizytę w MULTIKINIE. Uczniowie w sali kinowej „spotkali się z lekturą szkolną pt. Księga dżungli”. Była to najnowsza ekranizacja książki R. Kiplinga w wersji 3D. Film, który opowiadał, między innymi o prawdziwej przyjaźni, cechował się wartką akcją i pięknymi ujęciami. Był zabawny i mądry, a dzieci z zaciekawieniem oglądały go od początku po napisy końcowe. Film obfitował w przepiękne widoki i efekty specjalne, które bardzo podobały się uczniom.
Po obejrzeniu ekranizacji „Księgi dżungli” wielu uczniów klasy 3c wypożyczyło z biblioteki szkolnej książkę, aby przeczytać ją i porównać treść lektury z filmem. Ciekawe, co wyda im się bardziej interesujące â książka czy film?
O filmie Księga dżungli:
„Księga dżungli” w reżyserii Jona Favreau to oparty na motywach ponadczasowych opowiadań Rudyarda Kiplinga film fabularny, powstały w wyniku inspiracji klasyczną animacją Disneya o tym samym tytule. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik, „Księga dżungli” w spektakularny sposób łączy sceny kręcone z udziałem aktorów z obrazami wygenerowanymi komputerowo.
Przerażający tygrys Shere Khan, noszący na swym ciele szramy po walce z człowiekiem, postanawia wyeliminować z dżungli wszystko, co uważa za zagrożenie. Wychowany przez rodzinę wilków chłopiec o imieniu Mowgli przestaje być tam mile widziany. Zmuszony do porzucenia jedynego domu, jaki kiedykolwiek miał, Mowgli wyrusza w fascynującą podróż, podczas której odkryje swoje pochodzenie. Jego przewodnikami są pantera Bagheera, która przyjmuje rolę srogiego mentora, oraz niedźwiedź-filozof Baloo. Trójka bohaterów napotyka na swojej drodze stworzenia, które nie zawsze życzą Mowgliemu jak najlepiej. Są to między innymi pyton Kaa oraz podstępny King Louie, starający się wydobyć od Mowgliego tajemnicę nieuchwytnego i śmiertelnie niebezpiecznego „czerwonego kwiatu” â czyli ognia.
Źródło: multikino.pl
M. Walczak
22 kwietnia 2016 r.
Dzień Ziemi
Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Na chwilę reflekcji nad przyrodą i nad własnymi działaniami i postawami mieli uczniowie na lekcjach przyrody. Z tej też okazji odbyło się spotkanie dla uczniów kl. IV-V z p. Lucyną Panek, która spędziła prawie dwa lata w Republice Środkowoafrykańskiej. Wysłuchaliśmy bardzo interesującej relacji jednego z najuboższych na świecie państw, pełnego napięć i uderzającej na każdym kroku biedy.
Uczniowie kl. VI uczestniczyli w spotkaniu z p. Celi Cobos-Dobrzeniecką (kiedyś mieszkanka Gwatemali, obecnie Polski), która przekazała informacje o swojej ojczyźnie - niewielkim kraju Ameryki Środkowej.
Podczas apeli Martyna Bigoś (kl. VIc) zaśpiewała piosenkę "Burza", a grupa taneczna "Motyle" pod kierunkiem p. J. Gabskiej wykonała uroczy taniec. W czasie przerw uczniowie rozwiązywali test ekologiczny. Najwięcej punktów uzyskała A. Lewandowska (kl. 5a) i D. Maciejewski (kl. VId).
T. Adamowska
7-8 kwietnia 2016 r.
W dniach 7 i 8 kwietnia 2016 r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły pisali sprawdzian kompetencji trzecioklasisty z wydawnictwa MACedukacja. 7 kwietnia zmagali się z zestawem polonistycznym. Pracowali z tekstem "Dąb Adama" i rozwiązywali czternaście ćwiczeń związanych z tym tekstem. Natomiast 8 kwietnia rozwiązywali zestaw matematyczny.
A. Orzech
7 kwietnia 2016 r.
7 kwietnia 2016 roku w naszej szkole podsumowaliśmy Szkolny Tydzień Profilaktyki. Spotkanie, z udziałem zaproszonych gości, rozpoczęło się od występu Weroniki Przeczewskiej - uczennicy klasy 2e, która "Piosenką o straconym czasie" wprowadziła nas w tematykę spotkania. Następnie obejrzeliśmy scenkę profilaktyczną pt: "Dopalacze kradną życie" w wykonaniu uczniów z koła teatralnego i tanecznego, przygotowaną pod kierunkiem p. Katarzyny Baśkiewicz. Barbara Rochon - pedagog szkolny dokonała podsumowania różnorodnych działań podejmowanych w naszej szkole z zakresu profilaktyki uzależnień, cyberprzemocy oraz promujących zdrowy styl życia. Spotkanie było również okazją do wyróżnienia uczniów za udział w konkursie plastycznym pt: "Żyj zdrowo". Nagrody ufundował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brodnicy, a wręczył dyrektor Ośrodka - p. Alfred Józefiak. Z kolei p. Hanna Osińska z Wydziału Zdrowia Urzędu Miejskiego w Brodnicy przekazała nagrody od Pana Burmistrza dla uczniów, którzy aktywnie włączyli się w obchody Tygodnia Profilaktyki. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem piosenki: "Sałatka owocowa".
Barbara Rochon
5 kwietnia 2016 r.
- 05.04.2016 r. uczniowie naszej szkoły pisali sprawdzian w klasie szóstej szkoły podstawowej. Przed godziną 9:00 pani dyrektor K. Dżur oraz wicedyrektor J. Liżewska przywitały przedstawicieli piszących uczniów oraz przewodniczących zespołu nadzorującego w auli szkoły. Następnie przekazały przewodniczącym arkusze sprawdzianu dotyczące części pierwszej: j. polskiego i matematyki. Wszyscy rozeszli się do sal i rozpoczęli pracę od godziny dziewiątej do dziesiątej dwadzieścia. Część uczniów miała wydłużony czas pracy do 120 minut. Po przerwie, o godz. 11:45 rozpoczęła się druga część sprawdzianu z języka angielskiego. Obejmowała ona: zadania z rozumienia ze słuchu oraz pracę z arkuszem. Czas przewidziany na wykonanie tych zadań to 45 minut, natomiast wydłużony- 70 minut. Po zakończeniu sprawdzianu przewodnicząca szkolnego zespołu egzaminacyjnego p. K. Dżur zgodnie z procedurami organizacji i przebiegu sprawdzianu przekazała arkusze do CKE. Wyniki sprawdzianu będą znane w maju 2016 r.E.Kędziorska
4 kwietnia 2016 r.
"W pewnej norze ziemnej mieszkał sobie pewien hobbit. (...) ale co to jest hobbit?" - to słowa z książki pt. "Hobbit, czyli tam i z powrotem" J. R. R. Tolkiena, na podstawie której Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu przygotował wspaniałe przedstawienie. Uczestniczyli w nim uczniowie klas czwartych, piątych oraz szóstych (dla których była to idealna forma odstresowania przed sprawdzianem szóstoklasisty). Od kilku lat korzystamy z oferty tego teatru i widzieliśmy już wiele świetnych spektakli w wykonaniu tych młodych aktorów, ale naszym zdaniem to przedstawienie było najlepsze z wystawianych dotąd, przede wszystkim dzięki doskonałej charakteryzacji i efektom specjalny, które momentami mroziły krew w żyłach.
A oto,co sądzą uczniowie:
Uważam, że spektakl był bardzo ciekawy, ponieważ aktorzy świetnie odnajdywali się w swoich rolach.
Oliwia Kasprowicz 6a
Myślę, że aktorzy znakomicie wcielili się w swoje role. Najbardziej spodobały mi się efekty pirotechniczne takie jak dym czy magiczny strzał z różdżki Gandalfa. Weronika Kopystecka 6c
Myślę, że aktorzy bardzo się starali, aby przedstawić nam wydarzenia, o których mowa w książce. Wszystko było pięknie ukazane, lecz najbardziej skupiłam się na wspaniałych strojach aktorów. Karolina Przeczewska 6c
Najbardziej spodobały mi się efekty pirotechniczne. Bardzo dobra była także muzyka i efekty dźwiękowe, które wywarły na mnie duże wrażenie. Mateusz Krysiński 6c
Najbardziej spodobała mi się ścieżka dźwiękowa, muzyka przenosiła nas w magiczny świat "Hobbita". Zaskoczyła mnie dbałość o szczegóły zarówno w fabule, jak i w strojach. Marek Nijakowski 6c
1 kwietnia 2016 r.
01.04.2016 r. uczniowie klas 1-4 wyjechali do Torunia, aby obejrzeć przedstawienie pt. "Królowa Śniegu". Każdy zna tę bajkę J. Ch. Andersena, ale nie każdy widział ją w formie tańca, baletu na lodzie. To właśnie było wyjątkowe i chwilami zapierające dech w piersiach. Zachwycił nas nie tylko taniec i wspaniałe umiejętności łyżwiarzy, ale też cudowne stroje występujących. Mieniły się one różnorodnością barw i ich odcieni. Naszym uczniom bardzo się podobało i wcale nie odczuwali chłodu miejsca, a tym bardziej Królowej Śniegu.
Organizatorami i opiekunami grup byli: J. Liżewska, K. Baśkiewicz, B. Andrzejewska, K. Baśkiewicz, A. Orzech i E. Kędziorska
E. Kędziorska
31 marca 2016 r.
"Stop dopalaczom"
MOPS w Brodnicy prowadzi na szeroką skalę działania profilaktyczne mające na celu uświadomianie dzieci i młodzież w zakresie niebezpieczeństw dotyczących używek. Nasza szkoła włącza się do tych działań i dlatego grupa teatralna i taneczna przygotowała inscenizację pt. "Dopalacze kradną życie". Scenka miała na celu pokazanie alternatywnych zajęć, z których może skorzystać każdy młody człowiek. Występ miał miejsce 31 marca w BDK i spotkał się z gromkimi oklaskami ze strony publiczności.
Opiekun grupy teatralnej i tanecznej
Katarzyna Beata Baśkiewicz
Archiwum Aktualności