2016/2017
W dniach 16-18 czerwca odbyła się wycieczka do Gdyni z siostrą Hiacyntą dla dzieci z Wolontariatu. Nocowaliśmy u bardzo miłych Sióstr. Wycieczka miała charakter religijny. Przez te trzy dni zwiedzaliśmy bardzo ciekawe miejsca takie jak: Muzeum Marynarki Wojennej, statek „Błyskawica”, Centrum Nauki i Eksperymentów oraz statek „Dar Pomorza”.
Było bardzo dużo chodzenia, lecz i tak był czas na odpoczynek na pięknej gdyńskiej plaży. Wraz z nami pojechała pani Zdzisława Kęsicka jako opiekun. Było bardzo fajnie i mam nadzieję, że pojedziemy jeszcze raz.
Wolontariuszka z klasy 4b
Ruda to bardzo ciekawe miejsce, do którego dziś pojechali uczniowie klasy 1a. Zajęcia nosiły tytuł "Co w trawie piszczy''. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji i odwiedzenia tego ciekawego miejsca.
J. Gabska
Nasza wycieczka była super!
Dnia 19 czerwca 2017 roku pojechaliśmy na klasową wycieczkę, (na którą czekaliśmy cały rok) do Kaczych Bagien Miejsca Inicjatyw Pozytywnych. Na miejscu podzieliliśmy się na dwie grupy i w takim składzie braliśmy udział w ciekawych warsztatach:
- pieczenia chleba
- zabawach muzycznych na bębnach afrykańskich
- wyrabiania z gliny przedmiotow
- tańca z ogniem
- zabawach łuczniczych
- popisach szczudlarskich
Na koniec graliśmy w piłkę, biegaliśmy po łace. Piekliśmy kiełbaski przy ognisku.
Wycieczka była ciekawa, dała nam bowiem możliwość przeżycia niezapomnianej przygody. Dzięki temu, iż braliśmy udział w wymienionych warsztatach dowiedzieliśmy się, że można i trzeba pokonywać własne bariery.
wychowawczyni z uczniami 3 f
W dniach 9-10 czerwca klasy 3a, 3b, 3c, 3e, 3f, 3g brały udział w wycieczce dla dzieci komunijnych zorganizowanej do Gniezna, Pobiedzisk i na Pola Lednickie. Na Wzgórzu Lecha odwiedziliśmy Katedrę Gnieźnieńską, w której odwiedziliśmy grób św. Wojciecha – patrona Polski. Jego historię odzwierciedla 14 płaskorzeźb na drzwiach gnieźnieńskich. Z wieży widokowej, ponad 50 m nad ziemią, rozlegał się przepiękny widok miasta. W muzeum Powstania Państwa Polskiego zafascynowały nas pokazy filmów historycznych w 3D. W Skansenie Miniatur w Pobiedziskach kościoły i pałace były kilkaset razy pomniejszone. Kolację i spoczynek zapewniły nam siostry w domu rekolekcyjnym. Przed snem trzecioklasiści ćwiczyli tańce lednickie. W sobotę wyjechaliśmy na Ostrów Lednicki. Na tej urokliwej wyspie są ślady pałacu Mieszka I i Dobrawy oraz domniemane miejsce przyjęcia chrztu przez pierwszego polskiego księcia. Przed wyjazdem byliśmy na Polach Lednickich, aby wziąć udział we Mszy Świętej, śpiewać oraz tańczyć dla Pana Boga. Całą wycieczkę zainicjowała, przygotowała i czuwała w każdej chwili jej trwania nasza siostra Hiacynta. Wszyscy składamy Jej wielkie podziękowania. Nad klasami czuwali wychowawcy. Do zobaczenia za rok w Lednicy!!!
M. Sikorska
W dniach 8-9 czerwca uczniowie klas:6a, 6b, 6c wzięli udział w biwaku. Biwak miał miejsce w malowniczo położonym ośrodku w Lidzbarku. Uczniowie mogli odpocząć na łonie przyrody, wśród lasu, śpiewu ptaków i pobliskiego jeziora. W programie wypoczynku były rozgrywki sportowe, dyskoteka, ognisko, korzystanie z siłowni na świeżym powietrzu, a nawet pobrodzili w jeziorze. Pogoda nam dopisała. Wróciliśmy trochę niewyspani, ale zadowoleni.
Opiekunami wyjazdu byli: I. Polanowska, E. Kędziorska, R. Gabryszewski i H. ŹiółkowskaE. Kędziorska
06. 06. 2017 r. uczniowie klas: 4b, 5b i 5c wzięli udział w wycieczce do naszej stolicy. W programie znalazły się same atrakcje. Na początek dzieci obejrzały przedstawienie w teatrze "Baj" pt. "Akademia Pana Kleksa". Potem zwiedzały Starówkę i jej okolice. Nie omieszkaliśmy wejść do kościoła Jana Chrzciciela, gdzie miały miejsce ważne wydarzenia z przeszłości, zwiedzaliśmy mury obronne, renesansowe kamienice, Barbakan, czy Pomnik Małego Powstańca. Na trasie zwiedzania znalazł się również Grób Nieznanego Żołnierza, budowle państwowe z Belwederem i siedzibami ministerstw oraz urocze uliczki Starej i Nowej Warszawy. Deszcz i burza nie pozwoliły nam wejść na dachy Biblioteki i zwiedzić jej ogrody, ale wielką nagrodą było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Ile przy tym było emocji i pytań do przewodnika!!! Dzieci były zachwycone i opiekunowie również. Wróciliśmy późno, ale naładowani pozytywną energią. Zapraszamy do odwiedzenia stolicy. Organizatorami i opiekunami byli: Z. Kęsicka, H.Żiółkowska- Prusak oraz R. Gabryszewski i E. Kędziorska
E. Kędziorska
Wycieczka do Rudy
Dnia 30 maja 2017r. klasa 1b wraz z wychowawcą oraz opiekunami: p. D. Pietrzykowską i p. L. Pawelec wybrała się do Rudy koło Górzna- Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Zajęcia prowadził p. Tomasz Górny. Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy prowadzi szeroką działalność w zakresie edukacji ekologicznej. Zajęcia odbywały się w terenie na przyrodniczych ścieżkach dydaktycznych, jaki i w sali edukacyjnej Ośrodka. Wybraliśmy zajęcia ,,Obserwacje ornitologiczne’’. Celem zajęć było obserwowanie ptaków oraz zwrócenie uwagi na cechy ułatwiające ich rozpoznawanie. Uczniowie za pomocą lornetek obserwowali ptaki, a następnie kolorowali je według podanego kodu w otrzymanej karcie pracy. Materiałem pomocniczym była prezentacja multimedialna, tablica interaktywna z dźwiękami ptaków, układanie puzzli oraz tworzenie swojej książki z ptakami. Na zakończenie piekliśmy kiełbaski. Zajęcia poprowadzone były w atrakcyjnej formie z wykorzystaniem różnorodnych pomocy dydaktycznych i sprzętu badawczego. Dzieci doskonaliły umiejętność obserwacji środowiska i organizmów w nim żyjących, nauczyły się patrzeć i kulturalnie zachowywać wobec otaczającej przyrody.
D. Wicińska