Uczniowie klas piątych byli dziś na wycieczce w Toruniu. Tam czekały ich same przyjemne atrakcje: seans filmowy pt: "Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka", zwiedzanie Niewidzialnego Domu, spacer po toruńskiej Starówce oraz posiłek w restauracji McDonald's. Wrócili pełni wrażeń i już planują kolejny wyjazd.
20 marca 2023r.
17 marca 2023r.
Tydzień Mózgu jest coroczną akcją edukacyjną, której celem jest popularyzowanie wiedzy o mózgu i układzie nerwowym.
W ramach szkolnego projektu, uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat tego genialnego narządu, aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach poprawiających pamięć i koncentrację, rozwiązywali łamigłówki, quizy, zadania z kodowania, wykonywali doświadczenia i eksperymenty, uczestniczyli w prelekcji "Jak odżywić mózg". Ponadto grupa edukatorów z klasy 8b zorganizowała warsztaty dla najmłodszych uczniów i przedszkolaków.
W ramach szkolnej akcji edukacyjnej, każdy uczestnik mógł spawdzić swoje możliwości intelektualne i zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi przez Mensa. To był inspirujący, jednoczący społeczność szkolną tydzień.
38
17 marca 2023r.
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskich rozgrywkach E-Sport Predator Games. Będą rywalizować on-line w grach: LOL, Szachy, Fortnite oraz Rocket. Życzymy sukcesów oraz awansu do finału rozgrywek.
17 marca 2023r.
Przedstawiciele Centrum Ksztalcenia Zawodowego I Ustawicznego zaprezentowali ósmoklasistom bogatą ofertę edukacyjną, która pomoże uczniom w podjęciu trafnej decyzji związanej ze ścieżką dalszego kształcenia.Serdecznie dziękujemy!
9
17 marca 2023r.
Rozgrywki FIFA 23 rozpoczęte. W turnieju bierze udział 60 uczestników z klas 4-8. Zakończenie turnieju oraz finał odbędzie się na przełomie kwietnia/maja. Życzymy sukcesów oraz dużo goli.
10 marca 2023r.
Przekraczając próg teatru dzieci mają niepowtarzalną możliwość zawieszenia otaczającej rzeczywistości i wejścia do udawanego świata, w kórym wszystko jest możliwie. Klasy drugie i trzecie jako widzowie przeżywali niesamowite przygody znanej nam wszystkim bohaterki „Pippi” w BDK. Spektakl pt. „Ach, ta Pippi”wystawili aktorzy z Teatru Edukacyjnego im. A.Mickiewicza z Wrocławia.
5
9 marca 2023r.
Wspomnienia z Dnia Kobiet 5a i 6a.
9 marca 2023r.
Dzień Kobiet na lekcjach lekcja języka polskiego w klasach starszych upłynął w atmosferze świetnej zabawy. Chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek klasową" Familiadę". Były pytania i śmieszne, i poważne, a wszyscy się dobrze bawili. Brawo koledzy!!!
1
8 marca 2023r.
Pyszna pizza, życzenia, kwiaty i słodkości tak klasa 5b świętowała Dzień Kobiet.
2
8 marca 2023r.
„Idą chłopcy parami, niosą koszyk z darami.
Wszystkie panie i dziewczynki,
dziś dostaną upominki”. Dzień Kobiet u najmłodszych.
20
8 marca 2023r.
Z okazji Dnia Kobiet, uczniowie klas: 7a, 6a, 6b wybrali się do BDK na spektal pt. Legendy Słowian. W oczekiwaniu....
8 marca 2023r.
W szkolnej świetlicy odbyło się spotkanie majace na celu integracje uczniów klas 1-4 z uczestnikami projektu "Brodnicka Grupa wsparca nie do zdarcia". Uczestnicy to osoby niesamodzielne wymagające wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.
Nasi najmłodsi uczniowie zapoznali się z podstawową techniką przeplatania sznurków- makrama.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.
4
7 marca 2023r.
"Mural świetlicowy"
Uczennice klas 7,6, oraz 5 wraz z wychowawcami świetlicy stworzyły mural ścienny.
Stworzenie muralu miało na celu wprowadzić dzieci w bajkowy świat.Teraz świetlica nabrała wielu kolorowych barw.Nasi uczniowie mają ogromne talenty plastyczne!!Nasi uczniowie mają ogromne talenty plastyczne!!
14
5 marca 2023r.
Wolontariusze z klas 8 odwiedzili przedszkolaków z grupy "Pszczółki" i"Kotki". Celem wizyty było spotkanie z literaturą dziecięcą. Wolontariusze czytali wiersze Juliana Tuwima. Nasze sześciolatki słuchały z ogromnym zaciekawieniem . To dobre przedsięwzięcie, które na pewno integruje naszą społeczność szkolną i pokazuje jak może być ciekawe spotkanie z książką. Sześcioletnia Gabrysia pokazała jak pięknie umie już czytać. BRAWO !
4
3 marca 2023r.
Uczniowie klas 1-3 w trakcie trwania roku szkolnego realizują innowację pedagogiczną pod tytułem “Krok po kroku- pory roku. Lapbookowa nauka”. Celem innowacji jest porządkowanie, poszerzenie i utrwalenie wiedzy z zakresu edukacji przyrodniczej z wykorzystaniem lapbooka. Co to jest lapbook? To samodzielnie wykonana interaktywna teczka. Zawiera mnóstwo sekretów i mobilnych elementów: przegródek, kieszeni, zakładek, harmonijek, w których można umieścić ważne informacje. Działania zostały podzielone na cztery części zgodnie z porami roku. Do tej pory wykonali dwie: jesień i zima. Realizowana innowacja wpływa na rozwój twórczości i kreatywności naszych uczniów. A zwłaszcza praca w grupach, która sprzyja w rozwijaniu kompetencji kluczowych.
3
3 marca 2023r.
Zdrowy Styl Życia - miesiąc profilaktyki prozdrowotnej w bibliotece szkolnej
W szkolnym miesiącu PROFILAKTYKI popularyzujemy hasła:
- „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy!”
- „Jesteś tym, co jesz!”
- „Sport to zdrowie!”
- „W zdrowym ciele zdrowy duch!”
Marcowa akcja edukacyjna biblioteki szkolnej promuje zachowania prozdrowotne i ZDROWY STYL ŻYCIA.
Świadomość zdrowotna oraz zachowania prozdrowotne dzieci i młodzieży to zagadnienie wciąż aktualne, wymagające ciągłego przypominania. Szkolna książnica, zgodnie z zapotrzebowaniem ze strony uczniów, nauczycieli i rodziców, zgromadziła bogatą kolekcję książek upowszechniających prawidłowe nawyki prozdrowotne. Publikacje są wykorzystywane na zajęciach szkolnych przez nauczycieli. Książki pomagają utrwalić zdobyte wiadomości i poszerzyć wiedzę na ten temat.
Polecamy następujące publikacje dostępne w bibliotece szkolnej:
- Piramida w kuchni, czyli dzieci zdrowo gotują,
- Dobre kalorie – zdrowe jedzenie,
- Te cudowne warzywa,
- Dzieci i zdrowe jedzenie – to nie bajka,
- Owoce świata – skarbnica zdrowia,
- Dzieci gotują – kurs gotowania dla dzieci,
- Warzywa – bogactwo witam,
- Owoce – bogactwo witamin,
- Owoce egzotyczne,
- Łakomczuszki: Piramida żywieniowa dla dzieci,
- Niejadek: Spotkanie z dietetykiem,
- Zdrowe odżywianie,
- Miód – Zdrowie z natury,
- ABC zdrowego stylu życia,
- Paznokcie na poziomie,
- Zamień chemię na jedzenie,
- Zielona herbata - cudowny lek,
- Przywracać zdrowie żywieniem,
- Zioła i przyprawy,
- Sałatki i surówki – zdrowo jesz, zdrowo żyjesz!,
- Pielęgnacja włosów w domu,
- Pielęgnacja skóry,
- Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską,
- Jestem zdrów - wiem co jem, ruszam się, dbam o higienę,
- Warzywa, czyli sprawdzone receptury na ziemniaki, kapustę, pomidory…,
- Wiem, co jem: ćwiczenia z zakresu zdrowego odżywiania,
- Uwaga, to niebezpieczne,
- Jestem bezpieczny: na ulicy, na podwórku, w lesie,
- Dlaczego myjemy ręce?,
- Dlaczego potrzebujemy snu?,
- Dlaczego warto ćwiczyć?,
- Dlaczego myjemy zęby?,
- Paulinka już umie myć ząbki,
- Zdrowie: To, co warto wiedzieć,
- Ciało i zdrowie - encyklopedia,
- Ekologia - Odkrywanie świata,
- Ciało człowieka - encyklopedia szkolna,
- Zarazki,
- Zdrowe żywienie – poradnik dla dzieci,
- Ludzkie ciało - Ważne i ciekawe,
- Ekologia: obrazkowa encyklopedia dla dzieci,
- O zachowaniu się w lesie,
- Dbaj o zdrowie - obrazki dla maluchów,
- Ratujmy naszą planetę,
- Jestem samodzielny - wiem i potrafię,
- Ostrożnie z ogniem,
- Bezpieczni w domu,
- Bezpieczni nad wodą.
Biblioteka szkolna życzy wszystkim Czytelnikom, aby wiadomości zdobyte podczas czytania książek, utrwaliły prawidłowe wzorce ZDROWEGO STYLU ŻYCIA. „Owocnych” spotkań z książką edukacyjną!
M. Połyńczuk
11
2 marca 2023r.
Biblioteka szkolna dziękuje Wam za „słowo BIBLIOTEKA i KSIĄŻKA” w szkolnym plebiscycie z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego!
„Biblioteka była miejscem magicznym. Zawsze czekały tam na mnie tysiące głosów, które chciały prowadzić ze mną dialog. Wchodziłem do środka, spoglądałem na zapełnione książkami regały i szeptałem:
- Opowiedz mi historię.
I one opowiadały. Biblioteka stała się moją rodziną.” Ch. MartinDrodzy Czytelnicy! Serdecznie dziękuję za umieszczenie słów BIBLIOTEKA oraz KSIĄŻKA na liście w szkolnym plebiscycie z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego! To bardzo miłe, że nie zapomnieliście o szkolnej książnicy. Dziękuję wam i serdecznie pozdrawiam!
M. Połyńczuk
1 marca 2023r.
Biblioteka szkolna zaprasza swoich Czytelników po nowości wydawnicze oraz inne ciekawe nowe książki!
Biblioteka szkolna wzbogaciła się o kilkadziesiąt nowości wydawniczych, w tym światowe bestsellery dla dzieci oraz lektury szkolne. Zapraszamy miłośników książek po nowe, kolorowe, pięknie wydane publikacje, które wzruszą Was i dostarczą fascynujących przeżyć!
"Odwagi, zajączku" – debiut N. Kinnear o przezwyciężaniu lęku przed nieznanym podbił serca dzieci i rodziców w 30 krajach. Czy zajączek, który boi się wyjść z domu, zdoła pokonać swoje obawy i wyruszyć na poszukiwanie przyjaciółki? I czy wśród wspaniałych przygód odkryje, jak potrafi być dzielny? Co niezwykłego ma w sobie ta debiutancka książka, że stała się bestsellerem w 30 krajach i w Polsce w ciągu 3 lat doczekała się już 7 wydań? Po prostu jest niezwykła: bajecznie kolorowa, radośnie wzruszająca, cudownie energetyzująca i pozytywna. I naprawdę daje pewność siebie i odwagę! (Powyższy opis pochodzi od wydawcy.)
Kiedy ani mama, ani tata nie chcą się z nią bawić, Karusia idzie nad brzeg morza i rozmawia z Piaskowym Wilkiem. On zawsze ma dla niej czas oraz ochotę na robienie ciekawych rzeczy.
Piaskowy Wilk ma błyszczące futerko w kolorze piasku i był na świecie od zawsze. Opowiada rzeczy zapierające dech w piersiach i tłumaczy Karusi zagadki otaczającego ją świata. Na przykład że wszechświat nie ma końca, albo że siniaki to medale, które dostaje się za odwagę. Albo że tata dlatego nie może przyjść się wykąpać z Karusią w morzu, bo gazeta, którą czyta, zahipnotyzowała mu oczy. Piaskowy Wilk potrafi przekonać Karusię, że nie musi bać się ciemności.
Świat na pograniczu rzeczywistości i dziecięcej fantazji. A przede wszystkim - spojrzenie na świat oczami dziecka. (Powyższy opis pochodzi od wydawcy).M. Połyńczuk
29
27 lutego 2023r.
Wyniki plebiscytu na Najpiękniejsze Polskie Słowo...
22 lutego 2023r.
Klasy młodsze również włączyły się w obchody DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO. Dzieci tworzyły w grupach pierwsze swoje książeczki obrazkowe. W efekcie czego utworzyły ciekawe historie, wypowiedziane poprawnie pod względem językowym. Czuwały nad poprawną budową zdań, tworząc logiczną całość . Nie zapomniały o związkach przyczynowo - skutkowych oraz o poprawnej budowie wypowiedzi. Dbając o język ojczysty i chroniąc go, dbamy o własną tożsamość narodową.
Archiwum Aktualności