- Ciekawe książki w zbiorach biblioteki szkolnej
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
- Kilka słów o bibliotece
- "Książki Naszych Marzeń"
- Patron szkoły
- Edukacja czytelnicza w bibliotece szkolnej
- Biblioteka szkolna organizuje szkolne konkursy
- Edukacja czytelnicza w bibliotece szkolnej
- Galeria prac uczniów
- Ekslibris biblioteki
- Biblioteka szkolna przygotowuje wystawy tematyczne
- Impreza szkolna „Pasowanie na CZYTELNIKA”
- Biblioteka szkolna przygotowuje wystawy i zaprasza uczniów
- Biblioteka szkolna prowadzi akcje prozdrowotne
- Biblioteka szkolna nagradza CZYTELNIKÓW
- Biblioteka organizuje szkolne konkursy czytelnicze
- Biblioteka szkolna organizuje ogólnopolskie akcje czytelnicze
- Biblioteka szkolna promuje ZDROWY STYL ŻYCIA
- SZUKAMY MŁODYCH TALENTÓW – szkolna akcja biblioteczna
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Biblioteka szkolna z radością informuje naszych uczniów, rodziców, nauczycieli, środowisko lokalne, że w 2017 roku szkoła otrzymała dotację rządową w wysokości 15.000 złotych na zakup książek dla biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Kupiliśmy 1123 publikacje. Wszystkie nowe książki i lektury zostały wprowadzone do księgozbioru szkolnego i można je wypożyczać.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa ma na celu rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży.
Planowane przez szkołę zakupy książek były skonsultowane z uczniami, nauczycielami, rodzicami, Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną. Biblioteka szkolna przeprowadziła szerokie badania potrzeb czytelniczych. Sporządziła listę tytułów do zakupienia zgodnie z ich zapotrzebowaniem, uwzględniającą potrzeby uczniów niepełnosprawnych i z dysfunkcjami oraz zainteresowania czytelnicze dzieci.
Obok zakupu książek dla szkolnej książnicy, zaplanowano szereg inicjatyw promujących czytelnictwo w szkole i poza nią, realizację projektów edukacyjnych, przygotowywanie przedstawień teatralnych w wykonaniu dzieci, konkursów czytelniczych, spotkań z rodzicami, szereg działań wskazujących na współdziałanie szkoły w środowisku lokalnym, w tym z biblioteką publiczną.
NPRCZ przyczynił się do wzrostu zainteresowań książką i aktywności czytelniczej uczniów, nauczycieli oraz rodziców/opiekunów. Nastąpił duży wzrost wypożyczeń oraz odwiedzin w bibliotece szkolnej. Księgozbiór biblioteki został znacznie wzbogacony w nowe, atrakcyjne publikacje. Książki zostały zakupione zgodne z potrzebami i zainteresowaniami czytelników. W bibliotece przybyło wiele nowych lektur szkolnych. Zakupiono również książki z dużą czcionką, książki terapeutyczne i do nauki czytania.
Realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa była dużym wyzwaniem, ale wszystkie działania zapisane w harmonogramie zostały zrealizowane i nie było trudności w ich realizacji. Zacieśniła się współpraca w środowisku szkolnym oraz lokalnym.
Szkolny koordynator NPRCZ
M. Połyńczuk