Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Brodnicy

 

Nawigacja

2015/16

Wycieczki szkolne

2019/2020

 

 

Uczniowie klasy 4a i 4b uczestniczyli dziś w zajęciach przyrodniczych "Las i jego mieszkańcy" w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Rudzie. Po obejrzeniu ciekawej prezentacji, odgadywali zagadki, wykonywali sowę oraz tworzyli książeczkę pt. Liście drzew. Sprzyjająca pogoda pozwoliła również na wyjście w teren, ścieżką przyrodniczą w lesie, aby rozpoznawać drzewa, krzewy oraz podzwiać krajobraz jesienny. Pani Basia przekazała wiele ciekawostek, które na pewno zostaną w pamięci... Jak przystało na przyrodników, uczniowie przypomnieli sobie wyznaczanie kierunków w terenie za pomocą kompasu. Na koniec, harcerskim sposobem zjedli kielbaski w pajdach chleba. Mniam... Poznawanie przyrody w terenie oraz poprzez zabawę jest doskonałą formą uczenia się a przy tym integracji. Dziękujemy rodzicom i opiekunom za możliwość wyjazdu.

M. Pucek

zdjęcia


 

W dniach 19-20 września 2019 roku w Ośrodku Wypoczynkowym Wądzyń odbył się biwak klasy sportowej 6a o profilu piłka ręczna. Uczniowie mogli skorzystać z boisk ośrodka jak i nowego hotelowego basenu. Wieczorem odbyło się ognisko na którym uczniowie piekli kiełbaski. Biwak miał na celu integrację uczniów w klasie.

M. Bukowski

zdjęcia

 


 

W minionym tygodniu, młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami odwiedziła Instytutu Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczestniczyliśmy w  wykładzie z pokazami dla uczniów pt. "Wodór i trzy inne stany skupienia" z cyklu „SPOTKANIA Z FIZYKĄ”. Ukazały one interdyscyplinarność doświadczeń przyrodniczych, korelację fizyki i chemii. Mogliśmy pogłębić swą wiedzę i siedząc w ławach, słuchając wykładu i oglądając super doświadczenia poczuć się, jak studenci.

W wirtualną podróż do granic poznawalności Wszechświata wyruszyliśmy podczas seansu „Makrokosmos” będąc w toruńskim planetarium. Startując z powierzchni Ziemi, napotykaliśmy sztuczne satelity, planety, gwiazdy, galaktyki, by w końcu ogarnąć Wszechświat w największej skali. Przenieśliśmy się na planety naszego układu słonecznego, poznaliśmy warunki na nich panujące, atmosferę, temperatury i nawet spotkaliśmy przybyszów z kosmosu. A na koniec spadł na nas deszcz diamentów!!!

Humory dopisywały. Grupa zintegrowała się i zawiązały się nowe znajomości. Już nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu…

L. Ulanowska

 

 


 

W dniach 10 – 11 września klasa 5b gościła w Ośrodku Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie. Uczniowie brali udział w terenowych zajęciach przyrodniczych oraz zajęciach świetlicowych, podczas których wykonywali różne zadania. Byli tak zaangażowani, że nie przeszkadzał im nawet przelotny deszcz .Następnego dnia, w towarzystwie promieni cudownego słońca, zwiedzali miasteczko oraz realizowali kolejne zadania w miejskim parku. Humory dopisywały, wiec szczęśliwi, choć nieco zmęczeni, wrócili do Brodnicy.

K. B. Baśkiewicz

zdjęcia