Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Brodnicy

 

Nawigacja

2015/16

Wycieczki szkolne

2017/2018

 
 
 
Po zakończeniu roku szkolnego, wolontariuszki z naszej szkoły wzięły udział w zajęciach rekreacyjno - wypoczynkowych w Gdyni i Gdańsku.
Przebywały tam przez pięć dni wraz z młodzieżą z Szamotuł. Noclegi i wyżywienie zapewniły Siostry Służebniczki Maryi mieszkające przy samym bulwarze nadmorskim. Było bardzo blisko do Morza, Akwarium Gdyńskiego, które oczywiście zwiedziliśmy. Udało się też wypłynąć statkiem na Hel, by podziwiać jak piękna jest nasza Polska i nasze Morze Bałtyckie. Ogromnym przeżyciem było karmienie fok na Helu. Wolontariuszki zwiedziły również Centrum Experymentu w Gdyni, w którym można było dowiedzieć się wiele o eksperymentach związanych z wodą, prądem o budowie i funkcjonowaniu naszego organizmu. Zwiedziły też piękny Gdańsk.Nie zabrakło czasu na dobrą zabawę, kąpiel w morzu oraz wzajemne pomaganie sobie i uczenie się odpowiedzialności. Był też czas na formację duchową. Do domu wróciłyśmy z radością mile wspominając przeżyty czas.
 
                    s. Magdalena

 


 

13 czerwca 2018r. odbyła się wycieczka do Biskupina, w której udział wzięły klasy 6c i 4b. Zwiedzaliśmy gród w Biskupinie, jechaliśmy kolejką wąskotorową do Wenecji. Pod koniec wycieczki udaliśmy się do Inowrocławia, zwiedzaliśmy tam Palmiarnię i tężnie solankowe. Wycieczka minęła w miłej i sympatycznej atmosferze. Dopisała również pogoda. Z niecierpliwością czekamy na następne wyjazdy.

zdjęcia

 


 

 

Wizyta kl.  2b w Klinice Stomatologicznej ,,PERFEKT SMILE’’

             Dnia 7 czerwca 2018r. klasa 2b udała się na wycieczkę do Kliniki Stomatologicznej ,,PERFEKT SMILE’’ na ul. Sudeckiej. Dzieci zapoznały się z pracą stomatologa. To rodzinna praktyka stomatologiczna, która funkcjonuje w Brodnicy. Leczą wszystkich od najmłodszego do najstarszego. Pani Kinga Kowalik-Maszewska-stomatolog dziecięcy w miłej i przyjaznej atmosferze opowiedziała: jak dbać o zęby, jaką profilaktykę stosować i pokazała dzieciom na jakim sprzęcie pracuje. Następnie uczniowie otrzymali upominki i dyplomy. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i z poczuciem, że u dentysty nie jest tak strasznie. 

 

                                                                                              D. Wicińska

zdjęcia


 

 

Klasa 2a miała dziś (7 czerwca 2018r.) okazję zobaczyć jak wygląda produkcja mebli w Sits. Wycieczka dostarczyła uczniom wielu wrażeń i radości. Otrzymaliśmy piękne gadżety, za które bardzo dziękujemy.

J. Gabska

zdjęcia

 


 

7 czerwca 2018r. klasy trzecie pojechały na wycieczkę do Lichenia. Dzieci  wzięły udział we Mszy Św. dziękczynnej za przyjęty niedawno sakrament I Komunii Świętej oraz zwiedziły Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Ta Bazylika jest obecnie największą świątynią w Polsce. Potem w zadumie i skupieniu przeszły stacje krzyżowe na Golgotę. W sklepach z pamiątkami zakupiły dewocjonalia. Bazylika zrobiła na wszystkich uczestnikach wielkie wrażenie  i dostarczyła duchowych przeżyć. Trzecioklasiści  wraz z siostrą Magdaleną i swoimi wychowawcami zapraszają wszystkich do odwiedzenia tego wspaniałego miejsca.

M. Sikorska

zdjęcia


 

 

Wycieczka do Torunia

         Dnia 28 maja 2018r. klasa 2b wraz z opiekunami i rodzicami wybrała się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki były zajęcia w Żywym Muzeum Piernika. Muzeum w magiczny sposób przeniosło dzieci do średniowiecza, w którym – pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej - poznały wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowały ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały. Drugim punktem wycieczki były warsztaty w Muzeum Zabawek i Bajek. Jest to prywatne muzeum położone w centrum Torunia. Powstało na bazie prywatnej kolekcji Katarzyny Wesołowskiej - Karasiewicz i jej męża. Liczy ponad 1000 eksponatów, których stopniowo przybywa. Najstarsze pochodzą z XIX wieku i pierwszych dekad XX wieku –jest tam kolekcja lalek, misiów, wózków, kolejek, samochodów, klocków, fotografii dokumentujących dzieciństwo. Dzieci wykonały też własnoręcznie papierowe bączki. Kolejnym punktem było zakupienie pamiątek. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

                                                                                   D. Wicińska

zdjęcia

 

 


 

 

Wycieczka 4f 

 

Poniedziałek 7 maja był dla naszej klasy przedłużeniem majowego odpoczywania od lekcji - tego dnia wraz z kilkorgiem uczniów z kl.4a wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy

           A oto niektóre opinie uczniów:

"Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy, było "Centrum Nauki Kopernik". Zobaczyliśmy tam wiele nietypowych rzeczy, np. łóżko, które zamiast materaca miało gwoździe, czy niby piaskownicę, w której nie było piasku, tylko pokruszone maleńkie szkiełka." Julka Wysocka 4f

 

"Niespodzianką, o której wcześniej mówiła Pani Dorota, okazał się przejazd metrem! Atrakcją, która najbardziej mi się podobała, było kino. Obejrzeliśmy tam film pt. "Piotruś Królik". Filip Różycki 4f

 

"Wycieczka do Warszawy była bardzo fajna. Najbardziej podobał mi się Pałac Kultury i Nauki, ponieważ wyglądał ślicznie i zwiedzając wnętrza dużo się dowiedziałam. Wyjazd był bardzo udany!" Julka Rudzińska 4f

 

"W Centrum Nauki Kopernik dokonaliśmy dużo ciekawych doświadczeń m.in. pompowaliśmy bąbelki, bawiliśmy się kolorowym światłem oraz robiliśmy wiele interesujących rzeczy.

Później metrem z Centrum Nauki Kopernik dostaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie zwiedziliśmy wiele ciekawych sal. Później wjechaliśmy na 30 piętro, czyli na taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki, skąd podziwialiśmy cudowne widoki na Warszawę." Karolina Lewandowska 4f

 

"Na wycieczce najbardziej podobało mi się kino. [...] Oczywiście też mi się podobało w centrum Kopernik. Były tam fajne atrakcje, najbardziej podobał mi się robot oraz pomieszczenie, gdzie się znikało. Bardzo zabawnie było też w autokarze - siedzieliśmy z tyłu i rozmawialiśmy, graliśmy w gry, słuchaliśmy muzyki i oczywiście śpiewaliśmy!" Jagoda Fogel 4f.

D. Kossakowska

zdjęcia

 


 

Dzień pełen atrakcji czyli majówka klasy 2a w miejscowości Kacze Bagno.

 

zdjęcia

 


 

 

W dniach 20-22 października 2017 r. w Konstancinie w domu Prowincjalnym Sióstr Służebniczek Maryi odbyły się warsztaty szkoleniowe pt.” Załóż wyczynowe buty i podążaj z Maryją za Jezusem” dla wolontariuszy naszej szkoły. Młodzież bardzo aktywnie brała udział w zajęciach artystyczno-kulturalnych oraz formacji duchowej. W programie nie zabrakło również zwiedzania Warszawy – Pałac Kultury i Zamek Królewski oraz Pałac w Wilanowie.

s. Magdalena

zdjęcia