I półrocze 2019/2020

Zdjęcia z apelu podsumowującego osiągnięcia uczniów

WYNIKI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

3. Martyna Meler

Serdecznie gratuluję!!!

Opiekun: Magdalena Czarnecka

W pierwszym półroczu 2019/2020 r. odbył się w klasach siódmych Turniej Ortograficzny.
Uczniowie rywalizowali o miano Mistrza Ortografii. Pisali dyktando ze słuchu, które obejmowało większość zasad ortograficznych.

Wszystkim piszącym gratuluję odwagi, a zwycięzcom życzę dalszych sukcesów.
      Oto lista laureatów:
I MIEJSCE :   IGA ANDRIJEVIĆ                  KL.VII A  -     0 BŁĘDÓW
                JOANNA KOZIKOWSKA       KL.VII B  -    1 BŁĄD
II MIEJSCE:   KACPER SKRZYPCZYK   KL.VII B -    2 BŁĘDY
III MIEJSCE:  ZUZANNA WATKOWSKA     KL.VII B -   4 BŁĘDY
                         MARIA NAREWSKA              KL.VII C -   4 BŁĘDY
                          JULIA WIŚNIEWSKA              KL. VII B -  4 BŁĘDY

Organizator: D. Weichert- Figurska

TURNIEJ ORTOGRAFICZNY KLAS 8

PODSUMOWANIE WYNIÓW  STYCZEŃ 2020r.

Wiktoria Brykała   8b

Paula Napierska   8b

Maksymilian Bednarczyk   8b

Jakub Sontowski   8b

Michał Telej   8b

Aleksandra Pudło   8a

Dominika Wiśniewska   8a

Kacper Michalski   8b

Jakub Szmejchel   8b

IV miejsce

Kacper Koprowski  8b

V miejsce

Wiktoria Koszczał   8a

Weronika Kowalska   8b

VI miejsce

Natalia Gumińska   8a

Piotr Jastrzębski   8b

GRATULUJĘ!

Opiekun: Lila Pawelec

Biblioteka szkolna nagrodziła WZOROWYCH CZYTELNIKÓW i podsumowała szkolną  akcję biblioteczną SZUKAMY MŁODYCH TALENTÓW  w I półroczu roku szkolnego 2019/2020!

Biblioteka szkolna dokonała podsumowania osiągnięć w czytelnictwie uczniów naszej szkoły w pierwszym półroczu roku szkolnego 2019/2020:

Pierwsze miejsce zajęła klasa II c. Została WZOROWO i najwięcej czytającą klasą. Wśród uczniów tej klasy największym zainteresowaniem cieszy się  literatura piękna dla dzieci i popularnonaukowa: wiersze polskich poetów, w tym J. Brzechwy i J. Tuwima, opowiadania, np. seria Lego, seria Nela, seria Poznaję zawody, książki o przyrodzie i zwierzętach, np. „Przygody pupilków”, „Czarna owieczka”, „Koty i ich niezwykły świat” oraz książki  o motoryzacji i z zakresu informatyki: seria Minecraft, Komputery i programowanie. Dzieci bardzo chętnie czytają i są stałymi bywalcami biblioteki szkolnej.

Drugie miejsce zajęła klasa I b. Uczniowie tej klasy najchętniej wypożyczają serie wydawnicze: Kraina Lodu, Martynka, Nela, Kici Kocia, Barbie, My Little Pony, Lego, Książki z okienkami, bajki i baśnie, np. Kopciuszek, książki o tematyce przyrodniczej, sportowej, motoryzacyjnej oraz elementarze do nauki czytania. Dzieci chętnie sięgają też po lektury szkolne: Plastusiowy pamiętnik,  O wróbelku Elemelku. Pierwszoklasiści z dużym entuzjazmem odwiedzają szkolną książnicę, często w towarzystwie rodziców i dziadków.

Trzecie miejsce zajęli czytelnicy z klasy VI c. Uczniowie wypożyczali głównie lektury szkolne oraz książki przydatne w realizacji projektów edukacyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kolejne tomy serii: Opowieści z Narnii, Magiczne drzewo, Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, Nela, Dowcipy o .... Chłopcy wypożyczali książki o samochodach, motorach, sporcie, gadżetach elektronicznych, komiksy. Dziewczynki sięgały po publikacje o przyrodzie i zwierzętach: psach, kotach, koniach, ptakach.

Uczniowie wzorowo czytających klas otrzymali puchar przechodni, dyplom z gratulacjami, a wszystkie dzieci dostały nagrody rzeczowe, pochwały i punkty do oceny z zachowania.

Biblioteka szkolna nagrodziła także indywidualne siedemnastu Wzorowych Czytelników. Uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody oraz punkty do oceny z zachowania:

Oliwia Bałdyga – 1b

Sandra Głuszek – 1b

Igor Pietruszyński - 1a

Lena Dembek - 2b

Isabella Zou - 2b

Oskar Aleksa – 2c

Daniel Drozdowski - 2c

Weronika Osińska - 3a

Zuzanna Duriś – 4a

Daniel Heberlej - 4a

Jakub Kruszewski – 4b

Emilia Tomaszewska – 5a

Mateusz Szostak - 5c

Julia Lelińska - 6c

Sandra Węgielewska – 6c

Dominik Reich - 6d

Kacper Skrzypczyk – 7b

Prowadzona przez bibliotekę szkolna akcja SZUKAMY MŁODYCH TALENTÓW, która jest kontynuacją zeszłorocznego pomysłu, cieszyła się dużą popularnością i zainteresowaniem. Pozwoliła dodatkowo docenić dokonania dzieci. Prace uczniów zdobią szkolne korytarze i przyciągają wzrok przechodniów ciekawymi barwami, różnorodnością tematyki, starannością wykonania. Na stronie internetowej szkoły prezentowana jest „Galeria Młodych Talentów”. Najlepsze dzieła są nagradzane dyplomami i nagrodami rzeczowymi oraz pochwałami i punktami do oceny z zachowania.

Uczniowie nagrodzeni w styczniu:

Jakub Siemiński - 1b

Paulina Heberlej – 2b

Nikola Kowalska – 2b

Korneliusz Dąbrowski - 7a

Uczniowie nagrodzeni w grudniu:

Oliwier Janczak – 1b

Lena Smoczyńska – 1b

Nikodem Szymański - 5b

Maja Żychska – 5b

Jakub Klimek - 5c

Uczniowie nagrodzeni w listopadzie:

Julia Staniszewska - 2a

Natasza Augustynowicz, Julia Klonowska, Amelia Łaszewska - 2c

Maciej Sobiecki – 5b

Zuzanna Haska - 6b

Uczniowie nagrodzeni w październiku:

Nadia Kalisz - 4b

Aleksandra Leszczyńska – 4b

Uczniowie nagrodzeni we wrześniu:

Maja Stachowiak – 2c

Oliwia Bartmańska – 7b

Mateusz Przybylski – 7b

Biblioteka szkolna gratuluje wszystkim LAUREATOM oraz zachęca do częstego odwiedzania biblioteki, wypożyczania i czytania książek.

M. Połyńczuk