Wycieczki szkolne

2022/2023

17.11.2022r. Kolejna wycieczka za nami... Mroźny ale słoneczny dzień w Gdańsku i w Gdyni był bardzo atrakcyjny i pełen edukacyjnych wrażeń. Pobyt w Oceanarium, Pomorskim Centrum Naukowym Experyment oraz w Katedrze w Oliwie, wzbogacił naszą wiedzę i umiejętności z różnych przedmiotów. Spacer po molo w Orłowie i Skwerze Kościuszki dotlenił nasze mózgi, pyszny obiad dostarczył wartości odżywczych a podróż w autokarze rozwinął kompetencje społeczne. Niewątpliwie wycieczki mają wyjątkową wartość, stąd też chętnie wyjeżdżamy: uczniowie 6a, 6b, młodzież z Ukrainy wraz z opiekunami.

19 października 2022r. "Gdańsk historycznie i patriotycznie" - takie hasło przyświecało uczniom klas 8b i 8d, ktorzy udali się na wycieczkę do tego miasta w ramach realizacji programu " Poznaj Polskę ". Było zwiedzanie starszej części Gdańska, poruszająca wizyta w Muzeum II Wojny Światowej oraz rejs statkiem na Westerplatte. Ta "żywa" lekcja historii pozostanie długo w naszej pamięci, a integracja podczas wycieczki bezcenna.

Uczniowie 6a, 6b, 7a byli w czwartek, 29 wrzesnia 2022r. na wycieczce edukacyjnej w Toruniu. Głównym celem były pokazy fizyczne o energii, w których aktywnie uczestniczyliśmy, utrwalaliśmy wiedzę o cieple oraz wizyta w Niewidzialnym Domu, która była doświadczaniem w ciemności i refleksją związaną z szacunkiem do osób niewidzących.