Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Brodnicy

 

Nawigacja

2015/16

Sport

 

 

 

 

 

 

Osiągnięcia sportowe uczniów klas IV-VI

w rok szkolny 2015/16

 


 

 

 

 

Wojewódzkie zawody w sztafetowych biegach przełajowych.
 

W dniu 27.10 Pan Arkadiusz Chojnowski udał się z ekipą dziewcząt do Doliny Śmierci na ul. Piwnika Ponurego w Bydgoszczy, gdyż tam rozgrywane były zawody wojewódzkie. Startowało w nich 22 sztafety i w śród nich naszą jedynkę reprezentowały: Oliwia Wieczorkowska, Dominika Liszewska, Maria Grzybowska, Amelia Głowacka, Justyna Miklaszewska, Nikola Kuczmarska, Nikola Deuter i Amelia Pruchniewska.

Dziewczęta zajęły ostatecznie VI lokatę i za trud i waleczność należą im się wielkie słowa uznania! Gartulujemy!

A. Chojnowski


 

 

Sztafetowe biegi przełajowe

 

W dniu 20.10 odbyły się na stadionie miejskim sztafetowe biegi przełajowe. Nasza szkoła wystawiła dwie sztafety: dziewczyn – opiekun Pan Arkadiusz Chojnowski i chłopcy – opiekun Pan Karol Sucharzewski.

Po emocjonujących zawodach nasze dziewczęta uzyskały awans na zawody wojewódzkie zajmując I miejsce w powiecie i mieście. Chłopcy uplasowali się na podium zajmując miejsce III.

Skład sztafety: Maria Grzybowska, Oliwia Wieczorkowska, Amelia Pruchniewska, Dominika Liszewska, Justyna Miklaszewska, Oliwia Przybylska, Nikola Deuter i Nikola Kuczmarska.

A. Chojnowski

 


 

 

Indywidualne biegi przełajowe

 

Na stadionie OSiR zainaugurowały sezon sportowy 2015/2016 indywidualne biegi przełajowe. Jak co roku i tym razem nasza szkoła wystawiła swoich przedstawicieli w dwóch kategoriach: chłopców z opiekunem Panem Karolem Sucharzewskim i dziewcząt pod kierunkiem Pana Arkadiusza Chojnowskiego.

Pierwsze na trasę wybiegły dziewczęta i najlepsza z naszych okazała się Maria Grzybowska. Zajmując V miejsce i uzyskała awans na zawody wojewódzkie.

Pozostałe uczestniczki: Justyna Milkaszewska, Nikola Kuczmarska, Dominika Liszewska, Amelia Pruchniewska, Amelia Głowacka, Oliwia Wieczorkowska

Po wyścigu dziewcząt zaprezentowali się chłopacy. I tak najlepszy z nich Jakub Gerka uzyskał 5 rezultat i awans na zawody wojewódzkie.

Pozostali uczestnicy: Hubert Głodowski, Jordan Stachowiak, Wardęcki Olgierd, Sucharzewski Michał, Sikorski Bartosz, Paśniewski Przemysław, Franciszek Kwas, Skowroński Ksawery, Pruchniewski Jakub.

A. Chojnowski


 

 

 


Osiągnięcia sportowe uczniów klas IV-VI

w rok szkolny 2014/15

 

 

 

IV – bój LA

W piątek 29.05 na stadionie przy SP 7 w Brodnicy odbyły się zwody w IV – bój LA chłopców i dziewcząt z kl. VI i młodszych. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta pod kierunkiem pana Michała Kwas, oraz chłopcy kierowani przez pana Arkadiusza Chojnowskiego.

Po 4 konkurencjach : bieg 60 m., skok w dal, rzut p. palantową i bieg długi 600/1000 metrów w kategorii chłopców zajęliśmy III miejsce w mieście i IV w powiecie, w kategorii dziewcząt II w powiecie i I w mieście. Gratulujemy

Skład dziewcząt: Nikola Pliszka, Nikola Deuter, Amelia Pruchniewska, Oliwia Wieczorkowska, Amelia Głowacka

Skład chłopców: Filip Jędrzejewski, Paweł Deuter, Wojciech Wierzycki, Jakub Surmiak, Kalor Jaranowski

A. Chojnowski

 


Basketmania – 26.05.2015 r.

 

Rozgrywane na orliku przy SP 4 w Brodnicy zawody powiatowe w piłkę koszykową dziewcząt klas VI i mł. skończyły się sukcesem naszych zawodniczek pod kierunkiem pana Arkadiusza Chojnowskiego. Wygrały one swoje mecze i uplasowały się na I miejscu pokonując 2 drużyny SP 4 oraz drużynę SP 2. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skład: Malwina Kępczyńska, Klaudia Michalska, Oliwia Końpa, Zosia Marchlewska, Laura Rożek, Magdalena Szwarc, Dominika Liszewska, Alicja Żuchowska, Nikola Deuter

A. Chojnowski


15.05.2015 r. CZWÓRBÓJ LA DZIEWCZĘTA
W ZAWODACH MIEJSKICH I MIEJSCE W ZAWODACH POWIATOWYCH II MIEJSCE

Nasz zespół uzyskał 917 punktów. Wszystkie zawodniczki biegały na 60m, rzucały piłeczką palantową, skakały w dal i biegały na 600m.

W drużynie najwięcej punktów uzyskała Nikola Deuter (207)

POZOSTAŁE WYNIKI:

Oliwia Wieczorkowska 199

Nikola Pliszka 176

Dominika Liszewska 171

Amelia Pruchniewska 164

Amelia Głowacka 121

 

OPIEKUN: Michał Kwas


 

ORLIK - Piłka Ręczna dziewczęta klasa 6

W wyniku losowania w pierwszym meczu spotkały się drużyny z grona faworytów: SP1 i SP7. Stawką meczu był awans do finału tych zawodów. Mecz był bardzo wyrównany i zwycięstwo przechodziło z rąk do rąk. Ostatecznie wygrały nasze przeciwniczki w stosunku 5:6 i to one zagrały później o pierwsze miejsce w turnieju. Naszym dziewczętom pozostał do wygrania mecz o trzecią lokatę. Ten mecz rozstrzgnięty został na naszą korzyć ale nie dało nam to awansu na zawody wojewódzkie. Brak ogrania na tego typu boiskach, słabe wyczucie linii, dużej przestrzeni i rodzaju nawierzchni miało wpływ na wyniki. Skład zespołu: bramkarz - Wronika Kuchczyńska, Laura Rożek, Zofia Marchlewska, Klaudia Michalska, Nikola Pliszka, Julia Surmiak, Magdalena Szwarc, Oliwia Wieczorkowska, Oliwia Końpa.

opiekun drużyny: M. KwasSzczypiornika na Orliku - 13.05.2015 r.

 

W dniu dzisiejszym tj. 13.05, na orliku przy SP 4 odbyły się eliminacje miejskie piłki ręcznej. Nasza szkoła wystawiła aż 4 drużyny i tak dziewczęta z kl. VI pod kierunkiem pana Michał Kwas zajęły ostatecznie miejsce III, dziewczęta z kl. V kierowane prze pana Arkadiusza Chojnowskiego zajęły miejsce II – ulegając w finale 3-5 dziewczynkom z SP 7.

Chłopcy z klasy V – pan Michał Kwas – zajęli ostatecznie miejsce VI, natomiast największy sukces odnieśli nasi uczniowie kl. VI pod opieką pana Mariusza Cichańskiego zajmując miejsce I uzyskali awans do dalszych rozgrywek. Gratulujemy i życzymy powodzenia. 

A. Chojnowski

 

 


Trójbój LA

W ten sam dzień odbyły się na stadionie przy SP7 zawody lekkoatletyczne klas IV i młodszych w trójboju. Przypominamy, że są to 3 konkurencję : bieg 60 metrów, rzut piłeczką palantową i skok w dal. Nasza szkoła przystąpiła do rywalizacji w kategorii dziewcząt pod kierunkiem pana Arkadiusza Chojnowskiego, natomiast chłopcy pod opieką pana Mariusza Cichańskiego rywalizowali wśród chłopców.

Dziewczęta w składzie: Nikola Deuter, Amelia Pruchniewska, Monika Białek, Zuzanna Kamińska, Paulina Kęsicka i Dominika Kalinowska zdobyły I miejsce w powiecie i I miejsce w mieście wygrywając z pozostałymi drużynami. Najlepszą zawodniczką indywidualnie okazała się Nikola Deuter, a tuż za nią Amelia Pruchniewska. Gratulujemy sukcesu i czekamy z niecierpliwością na zawody wojewódzkie.

Chłopcy natomiast zajęli ostatecznie miejsce VI i z tego miejsca życzymy im dalszych sukcesów.

A. Chojnowski

 


Mini piłka nożna kl. 3

We wtorek na boisku przy szkole nr 2 odbyła się kolejna edycja rozgrywek w piłkę nożną chłopców kl. 3 i młodszych. Przypomnijmy, że są to cykliczne turnieje rozgrywane jesienią na hali, a wiosną na boisku trawiastym. Podopieczni pana Arkadiusza Chojnowskiego jesienią zajmowali IV lokatę zdobywając 1 punkt i przed rewanżami na trawie mięli bardzo trudne zadanie. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym i tak:

SP 1 – SP 4 wynik 0 – 1

SP 2 – SP 1 wynik 3 – 0

SP 1 – SP 7 wynik 2 – 0 bramki Tomaszewski i Michalski

Końcowa klasyfikacja wyglądał następująco : SP 4 miejsce I, SP 7 miejsce II, SP 2 miejsce III i SP 1 zajęło miejsce IV z dorobkiem 4 punktów zdobytych na jesieni i teraz wiosną.

Skład: Miłosz Nasiadka, Mateusz Marchlewicz, Dawid Niezgoda, Oskar Niewidziała, Marcel Czajkowski, Kacper Michalski, Maksymilian Bednarczyk, Adrian Tomaszewski i Paweł Hejka.

A. Chojnowski


Biegi Czerwonokrzyskie - 5.05.2015 r.

W piątek, na stadionie miejskim, odbyły się XVII już zawody Czerwonokrzyskie i nasza szkoła kolejny raz wzięła w nich udział. Prowadzeni przez pana Arkadiusza Chojnowskiego dziewczęta jak i chłopcy rywalizowali ze swoimi rówieśnikami w kategorii chłopcy, dziewczęta z kl. IV-VI. Pierwsze na trasie znalazły się dziewczynki i po przebiegnięciu dystansu ok. 500 metrów mogliśmy cieszyć się z III miejsca Nikoli Deuter. Reszta naszych biegaczek uplasowała się na dalszych miejscach. Po dziewczynkach dłuższy o ok. 200 metrów dystans mięli do pokonania chłopcy i tu również III miejsce zajął uczeń naszej szkoły Filip Jędrzejewski. Gratulacje!!!

A. ChojnowskiZawody powiatowe w mini – piłkę nożną dziewcząt - 17.04.2015 r.

 

W dniu 17.04 odbyły się zawody powiatowe w mini – piłkę nożną dziewcząt. Tym razem opiekę nad dziewczynkami sprawował pan Mariusz Cichański. Nasze piłkarki uległy w pierwszym i jak się okazało decydującym meczu swoim rówieśniczką z SP 2 0-1 i ostatecznie zajęły miejsce II. Pokonały swoje rywalki z SP Gołkowo i SP Górzno.

Skład: Oliwia Końpa, Klaudia Michalska, Weronika Kuchczyńska, Malwina Kępczyńska, Martyna Bartnicka, Miriam Mazawi, Julia Rekowska 

A. Chojnowski

 


Mini - piłka nożna dziewcząt - 14.04.2015 r.

W dniu 14.04 odbyły się miejskie zawody w piłkę nożną dziewcząt na orliku przy SP4. Rywalizacja dziewcząt była bardzo zacięta, a nasze piłkarki pod kierunkiem pana Arkadiusza Chojnowskiego zajęły I miejsce i tym samym zakwalifikowały się do zawodów powiatowych. Najlepszą zawodniczką zawodów okazała się nasza Weronika – gratulujemy.

Skład: Oliwia Końpa, Klaudia Michalska, Weronika Kuchczyńska, Malwina Kępczyńska, Martyna Bartnicka, Nikola Deuter, Dominika Liszewska, Oliwia Wieczorkowska 

A. Chojnowski

 

 

XXI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT W CIECHANOWIE ODBYŁ SIĘ W DNIACH 17-19.04.2015r.


 

Startowało 6 drużyn dziewcząt klas V rocznik 2003 i młodsze. Najpierw rozegrano między wszystkimi mecze każdy z każdym

WYNIK I DZIEŃ:

SP1 BRODNICA – SP BIEŻUŃ 18:19

SP1 BRODNICA – KSZAWKRZE MŁAWA 13:22

WYNIKI II DZIEŃ:

SP1 BRODNICA – SP336 WARSZAWA II 30:5

SP1 BRODNICA – UKS OLIMPIKUS CIECHANÓW 22:17

SP1 BRODNICA – SP336 WARSZAWA I 22:18

WYNIKI III DZIEŃ:

MECZ O WEJŚCIE DO FINAŁU

SP1 BRODNICA – SP BIEŻUŃ 14:18

MECZ O III MIEJSCE:

SP1 BRODNICA – SP336 WARSZAWA I 18:20


 

OSTATECZNIE NASZE DZIEWCZĘTA ZAJĘŁY IV MIEJSCE W TURNIEJU

Głównym celem udziału w tych zawodach było ogranie zespołu i sprawdzenie swoich umiejętności na tle rówieśniczek. Okazało się, że nasze dziewczęta nie odbiegają poziomem gry od innych. Wykazały się dobrym przygotowaniem do tych zawodów. Z przebiegu zawodów można będzie wyciągnąć wnioski dalszej pracy nad formą sportową w zakresie piłki ręcznej. Osiągnięty wynik jest zadowalający. Przy odrobinie szczęścia w półfinale mogliśmy zagrać o pierwsze miejsce. Należy gratulować naszym zawodniczkom udziału w zawodach.

SKŁAD DRUŻYNY ( w nawiasie liczba bramek zdobytych w turnieju):

Magdalena Szwarc – kapitan drużyny (43), Głowacka Amelia – bramkarz, Julia Kosińska – bramkarz, Dominika Liszewska (10), Wanessa Pliszka (13), Oliwia Wieczorkowska (19), Amelia Pruchniewska (23), Oliwia Kasprowicz (8), Nikola Deuter (9), Weronika Ruszkowska (4) i Natalia Stencel.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale. Magdalena Szwarc została wyróżniona jako najlepsza zawodniczka zespołu.

OPIEKUN: Michał Kwas

 


Zawody Powiatowe w Piłkę Koszykową Dziewcząt - 5.02.2015 r. Gorczenica

Nasza szkoła zajęła I miejsce wygrywając wszystkie mecze:

SP1 Brodnica - SP Bobrowo 8:6 mecz o I miejsce

SP1 Brodnica - SP Gorczenica

1. SP1 Brodnica

2. SP Gorczenica

3. SP Bobrowo

4. SP Zbiczno

5. SP2 Brodnica

Skład drużyny SP1: Weronika Kuchczyńska, Klaudia Michalska, Malwina Kępczyńska, Dominika Liszewska, Nikola Deuter, Oliwia Wieczorkowska, Wanessa Pliszka, Alicja Żuchowska, Nikola Pliszka, Magdalena Szwarc. Nasza drużyna awansowała do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w marcu w Grudziądzu.

M. Kwas

 


10.03.2015 r. ​ĆWIERĆFINAŁ WOJEWÓDZKI W PIŁKĘ KOSZYKOWĄ DZIEWCZĄT       W GRUDZIĄDZU 

SP1 Brodnica - SP3 Toruń 6:35

SP1 Brodnica - SP20 Grudziądz 10:36

Nasza drużyna zajęła trzecie miejsce w turnieju. Skład drużyny: Weronika Kuchczyńska, Oliwia Końpa, Zofia Marchlewska, Laura Rożek, Klaudia Michalska, Maliwina Kępczyńska, Dominika Liszewska, Nikola Pliszka, Nikola Deuter, Magdalena Szwarc, Wanessa Pliszka.

M. Kwas

 


W dniu 3.02 na hali OSiR odbyły się zawody w halową piłkę nożną dziewcząt i chłopców klas V. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny pod opieką pana Arkadiusza Chojnowskiego występowały dziewczęta, natomiast drożynę chłopców prowadził pan Karol Sucharzewski.

Obydwie nasze ekipy zajęły III miejsca nie uzyskując awansu do zawodów powiatowych.

Skład dziewcząt:

Zuzia Szyszko, Dominika Liszewska, Wanessa Pliszka, Magda Szwarc, Amelia Pruchniewska, Amelia Głowacka, Weronika Ruszkowska, Nikola Deuter, Oliwia Wieczorkowska, Julia KosińskaSkład chłopców:

Jordan Stachowiak, Przemek Paśniewski, Jakub Pruchniewski, Michał Sucharzewski, Jakub Gerka, Sikorski Bartek, Franciszek Kwas, Hubert Głodowski, Ksawery Skowroński, Wardęcki Olgierd.

A. Chojnowski

 


Piłka koszykowa - Zawody Miejskie Dziewcząt Szkół Podstawowych

Turniej odbył się w dniu 27.01.2015 r. w Brodnicy w hali sportowej OSiR. Startowały 3 drużyny dziewcząt. Rozegrane mecze systemem każdy z każdym.

SP1 Brodnica - SP4 Brodnica

SP1 Brodnica - SP2 Brodnica 20:1

Kolejność drużyn w Turnieju:

1. SP1 Brodnica

2. SP2 Brodnica

3. SP4 Brodnica

Skład drużyny SP1 Brodnica: Weronika Kuchczyńska, Oliwia Końpa, Zofia Marchlewska, Laura Rożek, Klaudia Michalska, Maliwina Kępczyńska, Alicja Żuchowska, Nikola Pliszka, Martyna Glinka, Magdalena Szwarc. Opiekun Michał Kwas. SP1 awansowała do zawodów powiatowych. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Weronikę Kuchczyńską z naszej szkoły. Gratulacje!

M. Kwas


 

W dniu 27.01 na hali OSiR odbyły się miejskie zawody w mini - koszykówkę dziewcząt i chłopców. Nasza szkoła wystawiła drużynę dziewcząt pod opieką pana Michała Kwas i drużynę chłopców kierowaną przez pana Arkadiusz Chojnowskiego.

Po rozegraniu swoich meczy drużyna dziewcząt zajęła I miejsce uzyskującym tym samym awans do zawodów powiatowych, natomiast chłopcy uplasowali się na miejscu III i na tym zakończyli swoją przygodę z mini – koszykówką.

Miłym akcentem było również nagrodzenie naszej uczennicy Weroniki Kuchczyńskiej jako najlepszej zawodniczki turnieju.

Skład dziewcząt:

Weronika Kuchczyńska, Malwina Kępczyńska, Oliwia Końpa, Klaudia Michalska, Martyna Glinka, Nikola Pliszka, Laura Rożek, Zosia Marchlewska, Magda Szwarc, Alicja Żuchowska

Skład chłopców:

Marchlewicz Kacper, Kotowski Dawid, Czachorowski Jakub, Ciechański Hubert, Jahnke Dominik, Jędrzejewski Filip, Wierzycki Wojciech, Surmiak Jakub, Jaranowski Karol, Grabkowski Kacper.

A. Chojnowski


 

Siatkówka - Powiat

W dniu 13.01.2015 r. w Bobrawie rozegrane zostały zawody powiatowe w piłkę siatkową dziewcząt. Nasza drużyna po raz kolejny pokonała swoje równieśniczki z SP2:

SP1 Brodnica - SP2 Brodnica 2:1

W meczu o pierwsze miejsce uległy jednak gospodyniom z Bobrowa (atut swojej sali)     SP1 Brodnica - SP Bobrowo 1:2. Zdecydowała o tym zbyt słaba skuteczność naszej zagrywki - która to była zawsze mocną stroną naszego grania. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny była Weronika Kuchczyńska, a Klaudia Michalska i Oliwia Końpa starały się jej dorównać. 

1. Miejsce SP Bobrowo

2. Miejsce SP1 Brodnica

3. SP2 Brodnica

Skład drużyny: Weronika Kuchczyńska (kapitan), Klaudia Michalska, Oliwia Końpa, Martyna Glinka, Alicja Żuchowska, Zofia Marchlewska, Laura Rożek, Malwina Kępczyńska. Opiekun Michał Kwas. Tym razem do awansu do zawodów wojewódzkich zabrakło bardzo niewiele.

M. Kwas

 

 


Jesień na hali, wiosna na boisku.

W dniu 25.11 w hali przy SP 2 odbyły się coroczne zawody w piłkę nożną chłopców kl. III i młodszych „Jesień na hali, wiosna na boisku”. Nasza szkoła reprezentowana była również przez podopiecznych pana Arkadiusza Chojnowskiego. Mecze rozgrywane były systemem „ każdy z każdym „. W pierwszym meczu rywalizowaliśmy, jak się później okazało z finalistami tej edycji, z SP4. W meczu tym był bezbramkowy remis. Kolejnym naszym przeciwnikiem byli gospodarze z SP2 i trzeba przyznać, że nie byli dla nas gościnni, wynik meczu 1-3, a bramkę dla nas zdobył Kacper Michalski. Ostatnie spotkanie to mecz z SP 7, który od początku ułożył się dla nas niekorzystnie, a wynik końcowy 1-4. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Maksymilian Bednarczyk.

Po rozegraniu I edycji zajmujemy ostatnie miejsce z 1 punktem, mamy jednak teraz czas na treningi i przygotowanie do rundy rewanżowej, by lepiej zaprezentować się na wiosnę.

SP 4 – 7 punktów

SP7 – 6 punktów

SP2 – 3 punkty

SP 1 – 1 punkt

Skład:

Mateusz Marchlewicz, Kacper Michalski, Maksymilian Bednarczyk, Adrian Tomaszewski, Marcel Czajkowski, Oskar Niewidział, Dawid Niezgoda, Maciej Czajkowski.

A. Chojnowski

 


 

Piłka ręczna chłopców

 

  Drużyna piłki ręcznej chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1  7.11.2014 r. przystąpiła do rywalizacji o mistrzostwo Brodnicy podstawówek. W trakcie turnieju chłopcy pokonali wszystkich swoich przeciwników i awansowali na wyższy szczebel rozgrywek.

14.11.2014 r. w rozgrywkach o mistrzostwo powiatu brodnickiego pokonali drużynę SP7 z Brodnicy i zostali najlepszym zespołem w powiecie. Zwycięstwo pozwoliło na awans do kolejnych etapów gier o mistrzostwo województwa kujawsko-pomorskiego. Następnym przeciwnikiem w ćwierćfinale wojewódzkim była drużyna z Lubicza, którą to pokonaliśmy na obiekcie OSiR 15: 8. 

27 listopada 2014 r. byliśmy gospodarzami turnieju półfinałowego. Do Brodnicy przyjechały trzy drużyny: Grudziądz, Włocławek oraz Cyprianka. Po rozegraniu całego turnieju z kompletem zwycięstw awansowaliśmy do finału w Bydgoszczy. Na ostatnim finałowym turnieju po bardzo zaciętych i wyrównanych meczach nasi chłopcy wywalczyli 3 miejsce w województwie kujawsko –pomorskim i zdobyli brązowe medale.

M. Cichański

 


Unihokej dziewcząt

 

W dniu 28.10 na hali miejskiej OSiR odbyły się zawody w mini unihokeja dziewcząt. Nasza drużyna pod kierunkiem pana Arkadiusza Chojnowskiego również uczestniczyła w tej rywalizacji i zaprezentowała się doskonale. W meczu o I miejsce rywalizowały z SP 2 i toczyły zacięty bój. Do wyłonienia zwycięscy potrzebna była dogrywka, w której to Wanessa Pliszka zdobyła jedyną bramkę.

 

 

W końcowej klasyfikacji wyłoniona i wyróżniona została najlepsza zawodniczka, a była to nasza Klaudia Michalska, która dzielnie broniła bramki.

Dziewczęta tym samym zajęły I miejsce w Brodnicy i awansowały do zawodów powiatowych, które 4 listopada odbędą się w Bobrowie.

 

 

Skład : Michalska Klaudia, Julia Kosińska, Amelia Pruchniewska, Nikola Deuter, Dominika Liszewska, Wanessa Pliszka, Oliwia Wieczorkowska

 

 

 

 

 

A. Chojnowski

 

 


Mini piłka nożna chłopców – zawody miejskie

 

W dniu 7.10 na orliku przy SP 4 w Brodnicy odbyły się zawody w piłkę nożną chłopców kl. VI i młodszych. Nasza szkoła pod opieką pana Arkadiusz Chojnowskiego również wystawiła swoją reprezentację. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym, czas gry 2x7 min. Wyniki rywalizacji:

 

SP1 – SP2 0:0

 

SP1 – SP4 1:4 ( bramka Karola Jaranowskiego)

 

SP1 – SP 7 0:4

 

Po rozegraniu spotkań klasyfikacja końcowa :

 

I miejsce – SP 7

 

II miejsce – SP4

 

III miejsce – SP2

 

IV miejsce – SP1  

A. Chojnowski

 


V edycja Turnieju Orlika im. Donalda Tuska

 

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 kolejny raz brały udział w eliminacjach do turnieju. Tym razem podopieczne pana Arkadiusz Chojnowskiego zostały podzielone na 2 drużyny SP 1 Brodnica i UKS GOL Brodnica.

Po eliminacjach dziewczyny reprezentujące UKS GOL Brodnica przeszły do ćwierćfinału wojewódzkiego natomiast drużyna SP1 zajęła 3 miejsce.

 

Skład SP1: Galczewska Daria, Mazawi Miriam, Bartnicka Martyna, Wasiak Magdalena, Rekowska Julia, Kornacka Julia, Rożek Laura i Marchlewska Zosia

 

Skład UKS-u: Zielińska Aleksandra, Michalska Klaudia, Kępczyńska Malwina, Kuchczyńska Weronika, Końpa Oliwia, Kozłowska Michalina, Rysiewska Zuzia, Gardzielewska Jagoda, Wilmowicz Paulina

 

 

 

 

 

W dniu 01.10 rozgrywane były na orliku przy SP4 w Brodnicy półfinały wojewódzkie. W nich nasze dziewczyny z UKS-u rywalizowały z Olimpią Grudziądz, Dzikimi Orlicami z Torunia i UKS-em Mustang Wielgie.

Tym razem podopieczne pan Arkadiusza Chojnowskiego pokonały Olimpię Grudziądz 1-0. Uległy Mustangowi 0-5, a drużynie z Torunia 0-2 i odpadły zajmując ostatecznie 3 miejsce.

 

 

Skład UKS-u: Zielińska Aleksandra, Michalska Klaudia, Kępczyńska Malwina, Kuchczyńska Weronika, Końpa Oliwia, Kozłowska Michalina, Rysiewska Zuzia, Gardzielewska Jagoda, Wilmowicz Paulina

 

 

 

Nasza szkoła pod kierunkiem pana Karola Sucharzewskiego brała również udział w Turnieju na Orlikach wygrywając eliminacje na orliku przy SP4 w Brodnicy.

 

 

 

Mecze:
SP 1- Górzno  2:0
SP 1-UKS Gol 1:1
SP1 -SP 4 3:1
SP1 zajęła I miejsce i uzyskała tym samym awans do Półfinału Wojewódzkiego.

Skład: Gierka Jakub, Michał Sucharzewski, Jordan Stachowiak, Jakub Pruchniewski,Olgierd Wardęcki,Matuszewski Aleksander, Juliusz Kowalski, Sebastian Rumiński, Sikorski Bartosz, Ksawery Skowroński, Przemysław Paśniewski.

 

A. Chojnowski, K. Sucharzewski


 

 

Turniej w Wąbrzeźnie

W dniu 26.09.2014 r. odbył się Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt rokcznik 2002 w Wąbrzeźnie. Z okazji oddania do użytku obiektów Orlika i boisk sportowych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie. Startowała w tych zawodach drużyna SP1 w Brodnicy. Nasz zespół rozegrał nastepujące mecze:

SP1 Brodnica - SP Lubicz 7:10 do przerwy (6:3) dla SP1

SP1 Brodnica - SP Kowalewo 10:8 do przerwy (5:4) dla SP1

SP1 Brodnica - SP3 Wąbrzeźno 11:11 do przerwy 5:5

Turniej ten był traktowany jako pokazowy więc nie ustalono kolejności miejsc. Mecze rozgrywano przy pełnych trybunach żywo kibicującym wszystkim dobrym zagraniom, oklaskujących ładne akcje. Organizator zapewnił posiłek dla wszystkich uczestników turnieju. Otrzymaliśmy dyplom i puchar dla naszej szkoły. Zawodniczki otrzymały drobne upominki. Zespół nasz zagrał dobre zawody. W turnieju zagrały zespoły o dużych umiejętnościach w piłce ręcznej.

Skład drużyny: Alicja Żuchowska, Zofia Marchlewska, Klaudia Michalska, Julia Surmiak, Oliwia Końpa, Martyna Glinka, Wronika Kuchczyńska, Laura Rożek. Drużynę prowadził Michał Kwas.

M. Kwas

 


 

W dniu 26.09 odbyły się ćwierćfinały wojewódzkie na Orliku przy ZSR w Brodnicy. Rywalizowały ze sobą 6 drużyn, dziewczęta pod opieką pana Arkadiusza Chojnowskiego wylosowały w grupie rówieśniczki z Ryńska i Bobrowa. Po wyjściu z grupy w finale spotkały się z Kowalewem i pokonały  1-0 swoje rywalki dostając się tym samym na półfinał wojewódzki.

 
A. Chojnowski
 

Dnia 25.09.2014 odbył się Półfinał Wojewódzki nasza drużyna zaprezentowała się w tym samym składzie. Zawody rozgrywano w grupach, a do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn. Podzielone zostały one na 2 grupy po 3 zespoły. SP 1trafiło do grupy z Brzoziem i UKS-em Gol Brodnica.

Wyniki poszczególnych meczów: SP 1 -Brzozie 5:2
SP 1- UKS Gol 0:3, UKS Gol-Brzozie 6:1, SP 1 w grupie zajęło 2. miejsce. 1. miejsce w grupie zajął UKS Gol, który wygrał z Wąbrzeźnem 3:0 i awansował do Finału Wojewódzkiego.

 

Dnia 24.09 rozgrywane były na stadionie OSiR w Brodnicy zawody indywidualne w biegach przełajowych. Nasza szkoła pod opieką pana Arkadiusza Chojnowskiego rywalizowała w dwóch kategoriach chłopców i dziewcząt.

Najlepiej zaprezentował się Filip Jędrzejewski zajmując 10 miejsce, wśród dziewcząt Dominika Liszewska zajmując 14 miejsce.

 

Skład : Filip Jędrzejewski, Jakub Surmiak, Karol Jaranowski, Amelia Głowacka, Oliwia Kasprowicz, Oliwia Wieczorkowska, Weronika Ruszkowska, Dominika Liszewska

 

 

Dnia 02.10 na stadionie OSiR w Brodnicy rozgrywane były sztafetowe zawody przełajowe. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta i chłopcy pod kierunkiem pana Arkadiusza Chojnowskiego.

Dziewczynki zajęły II miejsce ulegając jedynie rówieśniczkom z Jabłonowa natomiast chłopcom poszło gorzej ostatecznie zajmując VI miejsce w powiecie.

 

 

 

Skład dziewcząt: Chojnacka Natalia, Szczawińska Zuzia, Kępczyńska Malwina, Pliszka Nikola, Deuter Nikola, Wieczorkowska Oliwia, Kasprowicz Oliwia, Liszewska Dominika

 

Skład chłopców: Deuter Paweł, Jaranowski Karol, Jakub Surmiak, Krzysztof Bitowt, Czachorowski Jakub, Wierzycki Wojciech, Gierka Jakub, Jędrzejewski Filip.

 

A. Chojnowski