rok szkolny 2014/15 rok szkolny 2013/14 Z kroniki klasy 3b Konkursy szkolne 2014-2011 Spod pióra uczniów rok. szkol. 2012/2013 Zespół taneczny - opiek. G. Wiercińska gr. M. Bogdziewicz rok szkol. 2013/2014 gr. B. Markiewicz rok szkol. 2013/14 gr. W. Sztuczka rok szkol. 2013/14 Rekrutacja

gr. B. Markiewicz rok szkol. 2013/14

,,EkoBal”

2.06.2014 r dzieci bawiły się na Ekobalu połączonym z Dniem Dziecka oraz podsumowaniem tematyki ekologicznej związanej z segregacją śmieci i zbiórką nakrętek. Przedszkolaki prezentowały przygotowane wspólnie z rodzicami stroje wykonane z nieużytków oraz chętnie uczestniczyły w zabawach i konkursach o tematyce ekologicznej. Na wszystkie dzieci czekały słodkie nagrody.

KONKURS „MALI ARTYŚCI”

Dnia 06.05.2014 r. chętne dzieci z grupy 5-latków wzięły udział w konkursie recytatorsko – wokalnym „Mali artyści” zorganizowanym przez Przedszkole nr 6. Konkurs dotyczył tematyki wiosennej. Głównym celem było uwrażliwienie dzieci na sztukę, popularyzacja literatury dziecięcej, wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności oraz dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych. Wszyscy mali artyści zostali nagrodzeni za swoje występy dyplomami oraz nagrodami książkowymi.

Gratulujemy: Damianowi, Hubertowi, Mateuszowi, Sarze, Madzi, Nataszy, Kacprowi i Hubertowi.

NASZA MAŁA OJCZYZNA – wycieczka po mieście

W związku z realizacją tematu: ,,Brodnica – nasza mała ojczyzna” dzieci poznały historię swojego miasta. Wysłuchały bajek i legend z nim związanych m.in. ,,Legendy o herbie”, ,,Legenda o Białej Damie”, ,,Bajka o brodnickim rynku”. Oglądały i omawiały ilustracje przedstawiające najbardziej charakterystyczne elementy miasta, poznały bliżej postać Anny Wazówny. Podsumowaniem realizacji tematu była wycieczka po mieście zorganizowana 28.03.2014 r., która miała na celu przybliżenie dzieciom ich rodzinnego miasta, pokazanie pięknych i ciekawych miejsc, których nie brakuje w Brodnicy.

CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

W miesiącu kwietniu grupa 5-latków odwiedziła Centrum Edukacji Ekologicznej utworzone w spichlerzu – siedzibie muzeum. Dzieci  wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez pracującego w muzeum przyrodnika. Głównym celem  zajęć było  propagowanie wiedzy przyrodniczej, kształtowanie postaw proekologicznych i odpowiedzialności za stan środowiska,  w którym żyjemy. Dzieci miały okazję obejrzeć ponad 100 okazów wypchanych zwierząt, żyjących w różnych środowiskach przyrodniczych na Pojezierzu Brodnickim.

PRZEDSTAWIENIE TEATRU VAŚKA ,,DWIE DOROTKI”

29.04.2014 r. gościł w naszym przedszkolu Teatr Vaśka ze spektaklem lalkowym pt.:”Dwie Dorotki”. Treść spektaklu opowiada o przygodach dziewcząt, noszących to samo imię, ale zdecydowanie różniących się charakterem. Jedna z nich zostaje wypędzona przez gospodarza w świat by zarobiła na nowe wiadro. Dobroć i pracowitość została nagrodzona. Drugą z dziewcząt złą i leniwą spotyka rozczarowanie.

ZAJĄCZEK W PRZEDSZKOLU

W środę 16.04.2014 odwiedził nas zajączek. Dzieci bardzo na niego czekały. Po odczytaniu listów od zajączka i postępowaniu zgodnie z jego wskazówkami dzieciom udało się odnaleźć prezenty. Och, ile było radości, kiedy zauważyły koszyczki ze słodyczami.

Dziękujemy ci zajączku !!!

POEZJA JULIANA TUWIMA W BDK

15.04.2014 w Brodnickim Domu Kultury odbył się  konkurs poezji J. Tuwima zorganizowany przez Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 .  Dzieci zaprezentowały montaż słowno – muzyczny utworu ,,Murzynek Bambo”. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, co zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Wielkie gratulacje dla : Zuzi Ludwiczak., Ani Dąbrowskiej, Madzi i Mai Karwowskich, Kacpra Brodzińskiego, Madzi Kowalskiej, Agaty Laskowskiej.

ŻEGNAMY ZIMĘ – WITAMY WIOSNĘ

21 marca kultywując tradycję przedszkolaki pożegnały zimę. Spacerowały ulicami miasta w wiosennym i radosnym  korowodzie z słomianą kukłą Marzanną oraz kolorowymi gaikami, by wyrazić swą radość z nadejścia nowej pory roku.